Meme estetiği öncesi tavsiyeler

Meme büyütme estetiği kadınları en çok mutlu eden estetik operasyonlar arasındadır. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, meme büyütme estetiği yaptırmayı düşünenlerin bilmesi gerekenleri anlatıyor.

Meme estetiği öncesi tavsiyeler

Meme estetiği kimler için uygundur?

Doğal meme dokunuz az, göğüsleriniz giydiğiniz kendinize yakıştırmayacak kadar küçük, en önemlisi ise kendinizi mutsuz hissedecek kadar siz rahatsız ediyorsa meme büyütme estetiği yaptırmayı düşünebilirsiniz. Size en uygun prosedür, implant boyutu ve şekli konusunda ise alanında uzman bir plastik cerraha danışabilirsiniz. Eğer genel sağlık durumunuz yerinde ve estetik olarak sizi rahatsız edecek bir sorun varsa plastik cerrahınız sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.

Meme büyütme estetiği nasıl yapılır?

Meme implantı yerleştirilerek yapılabilir, bu işlemde kişinin var olan meme dokusuna göre kas altı ya da kas üstü kesiler açılarak meme implantı yerleştirilerek yapılabilir. Gelişen tıp sayesinde belli belirsiz izle, süt kanallarına herhangi bir zarar vermeden, doğala en yakın boyut ve hisse sahip meme implantı kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Bu seçenekte anestezi uygulaması yapıldığı için hasta hiçbir şey hissetmeden kısa süre içinde dolgun göğüslere kavuşabiliyor. İyileşme süreleri giderek daha da kısalan bu ameliyatlar sonrası hasta birkaç gün içinde gündelik yaşamına geri dönebiliyor.”

3D SİMÜLASYON CİHAZI İLE GÖĞÜS ESTETİĞİ TASARIMI

“Estetik ve plastik cerrahideki son yılların en önemli teknolojik gelişmesi 3D simülasyon cihazıdır. Bu cihaz sayesinde hem cerrahlar hem de hastalar için ameliyat süreci çok daha güvenilir hale gelmiştir. Bu cihazın estetik cerrahiye getirdiği en önemli fayda estetik operasyon sonrası sahip olunacak görünümün daha muayene sırasında 3D simülasyon cihazı ile görüntülenebilmesidir. Aynı şekilde 3D Mask tekniği ile göğüslerin öncesi ve sonrasının 3 boyutlu maskeleri de hazırlanarak ameliyattan önce hastaya verilebilir. Böylece estetik cerrahide nasıl bir şekle sahip olacağı kaygısı önlenebilmektedir.”

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Meme büyütme estetiğinin en önemli unsurlarından birisi memede sarkma olup olmadığıdır. Eğer var olan meme dokusunda kilo kaybı ya da doğum gibi sebeplerle sarkma varsa bu durumda meme büyütme ameliyatı ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da yapılması gerekebilir. Günümüzde estetik cerrahi kadınlara dolgun ve hacimli göğüslere sahip olabilmeleri için çeşitli seçenekler sunuyor. Ve bu seçenekler ile kadınlar isterlerse 15-20 dakika içinde isterlerse birkaç gün içinde hayal ettikleri gibi doğal ve dolgun görünen göğüslere sahip olabiliyor. Ağrısız, izsiz, gittikçe kısalan iyileşme süreleri meme büyütme estetiğinin sunduğu seçeneklerden siz de faydalanabilir, güzel göğüslere sahip olabilirsiniz.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler