Meme ile karın estetiği aynı anda yaptırılabilir mi?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e aynı ameliyatta birden fazla estetik operasyon bir arada yapılabiliyor mu diye sorduk. “Birçok hastamızın estetik cerrahi ile ilgili en merak ettikleri konuların başında geliyor bu soru. Kombine estetik operasyon dediğimiz yöntem ile hastaların birden fazla estetik sorunu aynı operasyon sırasında kombine bir şekilde tedavi edilebiliyor.”

Meme ile karın estetiği aynı anda yaptırılabilir mi?

Kişinin ihtiyacına göre meme estetiği ile karın estetiği bir arada aynı operasyonda yapılabilir. Meme büyütme ve karın germe cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile kombine bir şekilde düzeltilebilir. Meme estetiği, karın germe, kol germe ya da yağ aldırma estetikleri bir arada kombine edilebilir. Bunun dışında yüz germe, göz kapağı ile kaş kaldırma ya da alın germe operasyonları aynı operasyonda yapılabilir. Ayrıca burun ile çene estetiği operasyonları birleştirilebilir. Burun estetiği ile birlikte ihtiyaca göre dudak, çene, elmacık kemiği dolgunlaştırma işlemleri de gerçekleştirilebilir. Vücut şekillendirme işlemleri sırasında yağ alma, germe ya da genital estetik operasyonları birleştirilebilir.

KOMBİNE ESTETİK UYGULAMASININ AVANTAJLAR

“Kombine estetik operasyonları iyileşme süreçlerini birleştirir. Kişi iki farklı operasyon ve iyileşme süreci yaşamak durumunda kalmaz. Kısacası kişinin öncellikle zamandan kazanmasını sağlar. Bunun yanı sıra yapılan estetik operasyonlar birbirini tamamlar. Meme ve karın germe operasyonları kişinin vücudunun bir anda daha estetik bir hal almasını sağlayarak daha etkili bir sonuç sağlar. Karın germe ya da yağ aldırma ihtiyacı olan kişilerde meme büyütme estetiği tek başına istenilen sonucu sağlamayabilir. Kombine estetik operasyonları hem ameliyat, hem iyileşme sürecini hem de daha estetik bir sonuca ulaşılmasına yardımcı olur.”

MEME VE KARIN ESTETİĞİNDE 3D TASARIM SÜRECİ

Meme estetiği ile karın germe estetiği öncesi 3D simülasyon cihazı aracılığı ile yeni şekiller tasarlanır. Bu işlem için kişinin 8 değişik açıdan yüksek çözünürlüklü fotoğrafları çekilir. Bu fotoğraflar üzerinden ameliyattan ön görünüm sağlayacak şekilde meme ve karın estetiği tasarımı yapılır. 3D Mask yöntemi ile hastanın 3 boyutlu tasarımları da ameliyattan önce kişiye teslim edilir. Bu sayede kişi nasıl bir göğüs ve karın şekline sahip olabileceğini görebilir, ameliyattan önce beklentilerini cerraha çok daha net bir şekilde iletebilir.

AYNI SÜRE İÇİNDE İYİLEŞME TAMAMLANIR

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Meme büyütme estetiği ile yağ aldırma ya da meme dikleştirme ile karın germe estetiğinde kullanılan ameliyatlı ameliyatsız tekniklere göre iyileşme süreci değişiklik gösterse de ortalama 1 hafta içinde kişi normal hayatına devam edecek kadar iyileşebilir. Kombine estetik operasyonlar kişinin ihtiyacına ve kullanılacak tekniklere göre kişiye özel olarak planlanır. Bu yüzden sizin durumunuza özel daha ayrıntılı bilgi almak için mutlaka alanında uzman bir estetik cerraha başvurmanızı tavsiye ederiz.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler