Mide ülseri kanserin başlangıcı mıdır?

Pof.Dr. Halis Süleyman mide ülseri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Mide ülseri kanserin başlangıcı mıdır?

Mide ülserinin tedavisinde kullanılan ilaçların bazıları mide asidinin üretimini baskılar, bazıları ise mide boşluğunda bulunan mide asidini nötrolize ederler. Yani Bu ilaçlar farklı mekanizmalarla mide asidini azaltırlar.

İşte Prof. Süleyman'ın mide ülseriyle ilgili açıklaması:

Mide asidinin azaltılmasının zararı var mıdır?

Aslında ülser hastalarında mide asit salgısı artar. Bu midenin bir savunma mekanizması olarak ortaya çıkar. Mide asidinin ilaçlarla baskılanması, midenin doğal fonksiyonlarını bozar.Doğal fonksiyonu bozulmuş mide, asit yerine N-nitrozamin denilen kanserojen bir madde üretir ( Bu bir onaylanmış Kitap bilgisidir) ve kanser riski artar. Bu bilgiler günümüzde kanser sayısının neden arttığını açıklar. Bu nedenle klasik ilaçlarla mide ülserinin tedavisi yapılan hastalarda ülserin kansere dönüşme riski artmıştır. Asit salgısını baskılayan ilaç kullanmayan hastalarda mide ülseri kansere dönüşmez. Çünkü,mide ülseri başlı başına bir hastalıktır.Yani mide ülseri kanserin kesinlikle bir başlangıcı değildir.Mide ülseri zamanında tedavi edilmediği taktirde midenin delinmesi ve ölümle sonuçlanabilen mide kanamaları ortaya çıkabilir. Mide ülserinin bu ölümcül komplikasyonlarının önüne geçmek ve mide ülserinden kurtulmak için, mide asidini baskılamadan mide dokusunda bulunan ülseri iyileştiren tedavi çok ve çok önemlidir.
**Böyle bir ilaç var mı?**
Prof Dr. Halis Süleyman ve ekibi tarafından 1997 yılında Türkiye de Atatürk üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalında Hippophae Rhamnoides denilen bitkinin meyvesinden mide asidini etkilemeden sadece ülseri iyileştiren ekstreyi labaratuar ortamında elde etmeyi başarmıştır. Bu konu ile ilgili bilimsel çalışma İngiltere'de Uluslararası Dünya literatürlerine girmiş bilimsel bir dergi olan Phytotherapy research'de, 2001 yılında yayımlanmıştır (Suleyman H, Demirezer LO, Buyukokuroglu ME, Akcay MF, Gepdiremen A, Banoglu ZN, Gocer F. Antiulcerogenic effect of Hippophae rhamnoides L. Phytotherapy Research.15: 7: 625- 627: 2001 Times Cited: 33).Ardından farklı uluslararası dergilerde de, farklı organlara olan etkileriyle ilgili bazı bilimsel çalışmalar yayımlandı.
Mide asidini baskılamadan mide ülserini tamamen yok eden bu ekstre Ülkemizde üretimi zor olduğu için tedaviye sunulamadı. Ancak gerekli bilgiler verilerek başka bir ülkede isteğimiz üzerine üretilmeye başlanmıştır.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
İLACA GÜVENMEYİN HİÇ Bİ İŞE YARAMIYOR ! 1-KUDRET NARI 2- GERÇEK BAL 3-AKTARDAN ALACAĞINIZ MİDE İÇİN YAPILMIŞ TOZ KARIŞIMI HEPSİNİ KARIŞTIRIN GECE YATMADAN İÇİN İLAÇ ŞİRKETLERİNE GÜVENMEYİN
BAKIYORUM DA BU HABER,SADECE HASTALARIN İLGİSİNİ ÇEKMİŞ.ONLARDA HAKLI,CANLARININ DERDİNE DÜŞMÜŞLER.HOCAYA GÖRE DÜNYADAKİ TÜM DOKTORLARIN TEDAVİSİ YANLIŞ OLUP,HASTALARI GÖZ GÖRE GÖRE KANSER EDİP ÖLÜME HAZIRLIYORLAR.BURADAN CUMHURİYET SAVCILARINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM.YA BU HOCA TİCARET YAPIYOR YADA BİNLERCE DOKTORUN YAPTIĞI TEDAVİ,İNSANLARI ÖLÜME GÖTÜRÜYOR.BU İŞTE PİS KOKULAR VAR.SAĞLIK BAKANI BU PROFESÖRÜ MUTLAKA TAKİBE ALIP GEREĞİ NEYSE YAPMALIDIR.VATANDAŞ BU KONUDA AÇIKLAMA BEKLİYOR.
Kaç yıl geçmiş hala nerde bu ilaç?Yoksa bunu da mı kaptırdınız Allahın sığırları.
Tıp fakültesi öğrencisiyim.Maalasef bende uzun süre çeşitli ilaçlar kullanmak zorunda kaldım.Romatizma ile ilgili araştıma yapıyordum,tesadüfen hocamızın mide ülseri ve kanser çalışmalarını okudum.Ve burda adı geçen ekstreyi uzun süre aradıktan sonra buldum.Kullandım ve şuanda şükürler olsun çok rahatım.Diğer hastalarada acil şifa dilerim.
ya benımde midemde sorun bar bu ekstreyi yazarmısınız nereden bulabilirim
Kendisi tıp fakültesinde hocamızdır ve çok değerli birisidir.Destek çıkılması halinde büyük başarılara imza atacağına inanıyorum.Tam bi Türkiye sevdalısıdır Kendisi tıp fakültesinde hocamızdır ve çok değerli birisidir.Destek çıkılması halinde büyük başarılara imza atacağına inanıyorum.Tam bi Türkiye sevdalısıdır
Öncelikle böyle güzel çalışmalarınız için çok teşekkür ederim.Benimde midemde yıllardır mide ülseri var.ve hep ilaç kullanıp duruyorum maalasef.Bu bahsedilen ekstreyi nasıl elde edebiliriz?
2 yıl önce mide ülseri tanısı aldım ve hala PPİ kullanmaktayım.Bunca yıldır kullandığım ilaçlar midemi kanseremi götürecek yani??Bu ekstreyi nerden temin edebiliriz?Bilen birisi varsa lütfen yardımcı olurmusunuz?
halis hocanın öğrencisiyim.sibirskoye diye bi ilaç bu internette karen bilim adlı siteye girerseniz oradan geerekli bilgileri edinip , iletişime geçebilirsiniz
hocam çalışmadan tabiblerimizin haberi varmı.üretimi yapabiliyormuyuz.bunuda yabancılara kaptıracakmıyız.patent işleri tamammı.saglık bakanlıgımız konuya nasıl bakıyor.üniversitelerde hocalar bilgilendirildimi.
BUNCA YILDIR MİDE ÜLSERİ İLE İLGİLİ İLAÇ İÇENLER ŞİMDİ KANSER Mİ OLACAKLAR. NOLICEK ŞİMDİ SAYIN HOCAM
Arkadaşlar bizzat kendim denemiş biri olarak rahatlıkla sizede tavsiye edeceğim doğal bir macun var.Bende mide rahatsızlığı çekmiştim ve çok ağrılı günler geçirdim.Alacağınız macunu aktarcılarda bulabilirsiniz.İsmi kudret narı macunu.Alın deneyin faydası çok.Bana dua edin kullandıktan sonra yeter.
reflu için g,d,len doktorların hepsi asit pompası veriyor bile bile lades diilmi hocam hastaları baştan savmak için ölürsen öl politikası
o anadaolu kaplanlarına-aslanlarına-atakanlarına vereceğin parayı yatır bu işe, bak gör nasıl da kolay üretilecek bu ilaç ! insanı yok etmeye para var...
benim yaş 26 bende de ülser var doktora gitmeseydim nerdeyse ameliyatlık duruma gelmişim..sağolsun 2 haftada bir kontrole gidiyorum. her gittiğimde farklı bir ilaç yazıyor. şükürler olsun bişi kalmadı...
Bahsettiğiniz ilacı alma imkanımız varmı? nasıl temin edebiliriz?
Diğer Haberler