AK Partili Elitaş'tan Abdüllatif Şener yorumu: Çıldırtır

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP’nin cumhurbaşkanı adaylığı için kulislerde eski bakan Abdüllatif Şener’in adının geçmesine ilişkin olarak, “Bu bizi değil CHP’lileri çıldırtır” dedi.

AK Partili Elitaş'tan Abdüllatif Şener yorumu: Çıldırtır

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis’te sohbet ettiği gazetecilerin, Şener’in adaylığını anımsatarak Özgür Özel'in sözlerine atfen yönelttikleri, “sizi çıldırtır mı” sorusunu üzerine şu yanıtı verdi: “Bizi değil ama CHP’lileri çıldırtır. Çılgın CHP’lileri çıldırtır. Çılgın CHP’liler harekete geçebilir."

'400 KİLOMETRE DAHA YÜRÜMESİ LAZIM'

CHP’deki adaylık sürecinin ülkede bir anamuhalefet sorunu olduğunu ortaya koyduğunu söyleyen Elitaş, “Sayın Kılıçdaroğlu 400 kilometre yürümüştü, herhalde bir 400 kilometre daha yürümesi lazım genel başkanlığını tescil edebilmesi için” dedi.

ABDÜLLATİF ŞENER KİMDİR?

Abdüllatif Şener, 26 Nisan 1954 tarihinde Sivas ilinin Yıldızeli ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta bitiren Şener; üniversite eğitimini ise 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olarak tamamladı. Doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Anabilim Dalı’nda yapan Abdüllatif Şener’in babasının adı Bedirhan, annesinin adı ise Ayferat’tır. 1982 yılında Berrin Şener ile evlilik gerçekleştiren Abdüllatif Şener’in, 4 tane çocuğu bulunmaktadır.

Sona Doğru Osmanlı, Osmanlı Maliyesinin Şeffaflaşması, Tanzimat Dönemi Osmanlı Vergi Sistemi gibi eserleri bulunan Abdüllatif Şener; Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde ‘’Dekan Yardımcısı’’ olarak görevde bulundu. Öte yandan Öğretim Üyeliği görevini ise Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’de Maliye Bölümünde gerçekleştirdi.

1991-1998 yılları arasında 19. Dönem ve 20. Dönem Refah Partisi, 1998-2001 yılları arasında Fazilet Partisi, 2001-2007 yılları arasında 22. Dönem AK Parti Sivas Milletvekili olarak meclise girdi.

2001 yılında AK Parti’nin kurucu üyeliğini yapan Abdüllatif Şener, 58. ve 59. Hükümet Dönemi'nde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevini icra etti. Bununla birlikte 11 Temmuz 2008 tarihi itibariyle AK Parti’deki görevinde istifa etme kararı aldı.

25 Mayıs 2009 tarihine gelindiğinde Türkiye Partisi'ni kurdu ve bir dönem partinin genel başkanlığı görevini üstlendikten sonra bu görevinden istifa etti. 2011 Türkiye genel seçimlerinde Sivas'tan Bağımsız milletvekili olarak adaylığını koydu. 22. dönem AK Parti Sivas milletvekili olan Abdüllatif Şener’in Fransızca dil bilgisi bulunmaktadır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 62 yorum
CHP gordun mu zamanında bu ülkenin değerlerini aşağılamanin başörtülülere zulmetmenin başı kapalı diye askerin anasını yemin törenine almamanin faturasını. .... Bu abuk subuk hareketleriniz yüzünden belki bir daha iktidar yüzü göremeyeceksiniz. istediğin kadar kimi koysamsa sağ oyları alsam diye düşün senin adın çıkmış dokuza..
başı kapalı diye yemin törenine alinmadı algısı çökeli 5 sene oldu evlat birde o beynini araştirmalara zorlasan hicte fena olmayacak ...
@alpaslan_turanci_1985 algı mı, resimlerini videolarını yollayım istersen...
CHP yaptı onları? Eminmisiniz? Atatürk ün heykelini kıranlar, ona küfredenler, mini etek yada kolsuz tişört giyen kadınları tekmeleyenler de AKP li o zaman. Bu kadar aptalca bir çıkarsama olur mu? Bir kaç meczubun yaptığını koca bir partiye mal etmek cahillikten öte art niyetliliktir.
kaptaaaaan millet uzayda ev yapmış diyorlar sen daha ordamısııın.uyan uyaaan!
@genckaptan_22 sen ve senın gıbıler zaten vermesın chp ye ıhtıyacımız yok ıktıdar olamassakta yürepimiz yeter sizlwer gıbı seçım öncesı ınsanları kandırmıyoruz emeklıye 1000 tl vererek neden geçen seneler vermedınız
@alpaslan_turanci_1985 oda fetocuydu babasıda fetocu tutuklu ama hala görevdebu kadın.. anlayamadım akp ne fetö ne
Vallahide billahide chp yüzde seksen oyla iktidar olsun yine Erdoğana gel ülkeyi yönet der
erdoğan devlet mi yönetiyor, o ancak aksiyonları yönetir.
@extrabilenadam sen avcunu yalada biyerlerin şışmesın bız kimseye gel ülkeyı sen yönet demeyız kendınızı başkalarıyla karıştırmaytın
Allah Akpartimizin başından bu cehape yi eksik etmesin,o kadar beceriksizler ki bizim propaganda yapmamıza gerek bile yok,onlar kendi kendilerini zaten gömüyorlar,bir de Allah göstermesin yanlışlıkla bu ülkeyi yönettiklerini düşünüyorum tövbe Allah korusun,oğlum 16 yaşında herhalde o ve ergen arkadaşları cehape den daha iyi yönetirlerdi bu ülkeyi.Gerçi cehape nin ihtiyacı yok zaten tüm bürokrasiyi ele geçirmişler zamanında,bir de üstüne iş bankası ve diğer şirketlerden milyonlarca dolar gelir,oh babam yan gel yat,lafa gelince bunlardan dürüstü yok :))
@mirkan74 O oğlun bırak chp li olmayı sırf inşallah diyorlar arada sırada diye Chp ye de düşman olacak. Öyle tiksindirdiniz insanları dininizden de karakterinizden de.
sen ne çekiyon, uçmuşsun..
@mirkan74 senh önce chp yazacağına ey kara cahil cehepe yazıyosun işte senın akp lılerınde anca buı kadar cahil olur vay sen ve senın gıbılere yazıklar olsun cahiller ordusu
ekmeleddin kadar çıldırtan bir aday olsun. chp styla. zuhaha
Laf olsun torba dolsun...
çok isabetli bir karar türkiyeyi ve ak partiyi iyi tanıyan dürüst bir lider abdüllatif şener
Ayakbağları çözülmüş tirtir titreyen bir AKEPE ile karşı karşıyayız.
Asil insan Abdüllatif Şener inşallah aday olursunuz. İnanıyorumki katılaşmış vicdanlar dahi sizinle umut bulacak ayrımcılıktan midesi bulunanlar adaletsizlikten yüreği buruk olanlar birliği beraberliği özleyenler ileriye umutla ümitle bakmak isteyenler inanıyorum sizin adaylığınızla tüm Türkiye adına onur duyacak. herşey birlik beraberlik için.
eniş berberoğlu chp nin adayı ingiltereden emir geldi
@ardaank ulan adanakmısın dangalakmısın sani senin begendigini başkası atıyor
hahay ne çılgın bir isim, davarlarada bu yakışır
dolar 4,20tlye dayanmış sen hala muhalefetle ugraşıyon elitaş sonrada kayseride ekonomıstım dıye hava atan bırakta muhalefetı ekonomıye çare ara
donup dolasip hep ayni adamlari buluosunuz. bu adama millet oy verse partisine verirdi zaten. tamam durust bir kisi ama daha ozgun olun be kardesim
sayın kılıçdaroğlu ne diye başkasını aday gösteriyorsun, sen nasıl lidersin , kendin ne diye aday olmuyorsun
kesinlikle adam haklı
Bakalım kimi çıldırtacak.
'''gelecek secime hazırlan'''' diyerek ağzındaki baklayı çıkardı ama muhalefet anlamadı ''IYI''secime girmemesi idi erken secimde amac..
ulan CHP adayını açıklamayarak sizi yeterince çıldırtıyor zaten.
Bırakın ... adayınız metin feyzioğlu
bu adaya bu kadar as solist muamelesi yapıldığına ve son gün sahneye çıkarılacağına göre, ya fethullah gülen le anlaştılar ya da kandilin okumuş takımından biri ile..çünkü Ö.özel "" duyunca çıldıracaksınız "" demişti.beni ancak bu 2 isim çıldırtır.. gerisi vız gelir , tırıs gider..
chp camiasının ( yazarı-çizeri-ekonomisti-akademisyeni-politikacısı-gazetecisi-bizzat kılıçdarın kendisi- ) işe yarar bir tek adam olmaması ne kadar acı..hala dışardan adam aruyorlar.. yazık...
chp çok komik duruma düştü bir aday bile bulamıyor kemal ha bire hodri meydan diyordu şimdi enayi arıyor :)
Chp hala aday bulamadı Cuma gününe kadar arama içine girdi. Bulamazlarsa yoldan geçen birini yakalayıp aday gösterir
aslında adayın hiçbir önemi yok..tayyip beyin karşısında kim varsa oyumuz ona olacak...ama içine düştüğümüz bu garip sistemden acil olarak kurtulmak...yoksa bu ülke gerçektende bölünecek...a.şener hırsızlığa yolsuzluğa bulaşmamış tertemiz biri..akpnin gidişatını görüncede en tepedeyken ayrılmıştır...ve her ortamda akp lilerin içyüzünü açıklamaktan çekinmemiştir..ben seve seve veririm oyumu..
suan chp nin bu ulkeye faydasi olacagina inan var mi ?
koskoca chp de aday bulamayan genel başkanı aday olmayan cesaret edemeyen chp akparti çıkmalarından medet umuyor ! ne günlere kaldık akparti karşıtı chp akparti çıkmaları ile ! eyy kılıçtaroğlu yüreğin yok mu aday olmaya yüreğin millet vekilliği koltuğundan olacaksın diye mi korkuyorsun
RTE çıldırır gerisini bilmem A.ŞENERE herkes oy ata bilir çok uygun
çılgın CHP liler diyerek insanları tahrik etmek yakışmıyor bir devlet yöneticisine .abdüllatif şener bey dürüst bir lider
Elitaş, hep en akıllı biziz diye düşünüyorsunuz ama miadınız doldu dini sömüre sömüre iktidar oldunuz ama 25 Haziran da ülke çok iyi olacak
Chp'nin adayı Ali Babacan duyduk duymadık demeyin.
bu hırsızlar olmasında kim olursa olsun hepsinin yargılanacağı zamanı bekliyorum
Suriyelilere harcanan 30-40 milyar dolar seçimden sonra bize devalüasyon olarak geri dönecek.....
valla çok sayın akpli canlı sizden nefret ediyorum hiçbirinizi ayırmıyorum bütün akplilerden nefret ediyorum
@erkan_1975_bazzz Halbuki akpartililer sen ve senin zihniyetindekileri çok seviyor.öyleki sevdiğinden sığdırası geliyor.
akp muhtac olmus bbp nin oyuna,bilmem aglasam mi aglamasam mi???
yaw adamlar yatıyor kalkıyor chp nin adayı kim diye düşünüyor:))
bu ülkede Başkanı yıkabilecek adam veya bayan var mı ? en iyisi siz ysk sorunda japonyada robot aday getirin ezikler
Burada amaç cumhurbaşkanı seçildikten sonra tekrar parlamenter sisteme dönülmektir. Bu yüzden adayın kım olduğunun pek de önemi yok.
@stu_06 Niye ki gündem mi eksik artık
Bu ortamda chp kökenli bir adayın ağzıyla kuş tutsa alacağı oy yüzde otuzu geçmez.Bunun oluşmasında mevcut iktidarın halkımızı inançlarına göre bölmesi ve geçmişte chp yönetimininde buna zemin hazırlaması. Sn.ABDULLATİF ŞENER zirvede olduğu dönemde haksızlıklara dayanamayarak kurucusu olduğu partiden ayrılmıştır,aday yapılırsa her kesimden oy alacak kişidir.
sik kafalı yorum yapmak sanamı düştü
abdüllatif şener i aday gösteremezler. çünkü türkiye partisinin aldığı oy oranı belli. tam hatırlamıyorum ama yüzde 1 di herhalde. aday olsa bence meral akşenerden çok çok az alacak.
en azından sızın gıbı dını kullanıp siyaset yapmıyorlar sizin gıbı yanar doner insan görmedim cok guzel kıvıran feto için agıtlar yakıyordunuz şimdi düşmanınız oldu herkez fetocu akp içinden bır tane cıkmadı nekadar tuaff.
Diğer Haberler