Bahçeli'den Karamollaoğlu'nun aday olmasına dikkat çeken yorum!

MHP lideri Bahçeli, Saadet Partisi'nin cumhurbaşkanı adayının genel başkan Temel Karamollaoğlu'nun olmasını "Son yılların en popüler siyasetçisi olmuştu, bugün noktaladı" sözleriyle değerlendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti ile MHP arasındaki ittifak protokolüne ilişkin, "Her iki partinin, yani Cumhur İttifakı'nı oluşturan partilerin çalışmaları tamamlanmış durumda. Zannediyorum yarın grup kararları alınmak suretiyle Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) müracaatlar yapılmış olacak." dedi.

Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Bazı kesimlerin seçim güvenliğinin olmadığı iddialarına ilişkin YSK Başkanı Sadi Güven bu yönde bir sıkıntının olmadığını açıkladı. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir?" sorusu üzerine Bahçeli, her seçim döneminde seçim güvenliğini tartışmaya açan çevrelerin olabileceğini söyledi.

Burada bütün siyasi partilere sorumluluk düştüğünü ifade eden Bahçeli, "YSK bu manada görevlidir. Hal böyle olunca emniyet güçleri ve parti temsilcileriyle seçim güvenliği sağlanmış olur ama esas seçmene düşer bu görev. Seçmen sabırlı, soğukkanlı, hileye tevessül etmeden demokratik hakkı olan oyu kullanma erdemine kavuşursa her sandık güvenlidir." diye konuştu.

KARAMOLLAOĞLU YORUMU

Saadet Partisinin cumhurbaşkanı adayının Genel Başkan Temel Karamollaoğlu olduğunun açıklanmasına ilişkin soru üzerine Bahçeli, "Allah hayırlı uğurlu etsin. Son yılların en popüler siyasetçisi olmuştu, bugün noktaladı. Bakalım bundan sonra ne kadar tekrarlanacak ona bakmak lazım." ifadesini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın dünkü Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarına ilişkin bir gazetecinin "Zamanlamasını manidar bulanlar oldu. Sizin görüşünüz nedir?" sorusuna Bahçeli şu cevabı verdi:

"Seçim sathına girdikten sonra neden manidar bulsunlar? Zaten seçim beyannamesi, adı üstünde. Paket diyorlar ona. Geçmiş dönemlerde her partinin seçim beyannamelerinde bulunan konular. Bunlar dün de vardı, bugün de biraz artırarak konulmuş. Söz gelimi 65 ve yukarı yaşlar için bir rakam varken bunu bugün 500'e çıkarmışlar. Öğrencileri biraz kollamışlar. Binaları bir düzene koyuyorlar. Oradan zannediyorum hem bir tapu hem gelir elde edecekler. Öyle bir yol takip ediyorlar ama biz henüz ayrıntılarını incelemiş değiliz."

CHP'NİN ADAYINI MİLLET MERAK EDİYOR

CHP'nin adayının cuma günü açıklanacağının hatırlatılması üzerine Bahçeli, "Valla sabrı çok taşırdı, millet merak ediyor. Bir gün CHP'nin önünde halk toplanacak 'artık açıkla şu adayını' diyecek. O konuma geliyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

İttifak protokolünün ne zaman şekilleneceğine ilişkin soru üzerine Bahçeli, "Çarşamba günü. Hazırlıklar tamamlanmış. Her iki partinin, yani Cumhur İttifakı'nı oluşturan partilerin çalışmaları tamamlanmış durumda. Zannediyorum yarın grup kararları alınmak suretiyle YSK'ye müracaatlar yapılmış olacak." diye konuştu.

Bahçeli, "Protokolün içeriği nedir. Her iki genel başkanın imzasıyla mı sunulacak?" sorusu üzerine de "Onu tam ben bilemiyorum. Görevlendirdiğimiz arkadaşlar açıklarlar. Bize de imza düşerse imzalarız." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
sana da noktayı koyacaklar. az kaldı
abidik gubidik iş çeviren bahçeli sen neden aday olmuyorsun sen parti genel başkanı değil misin
@mtngl27 chp nin başkanı oluyor mu?
Temel karamollaoğlu çıktı adam gibi aday oldu sen ne yaptın gittin saraya köle oldun asıl sen siyasi hayatını sona erdirdin nefes alıp verince yaşadığınımı sanıyorsun sen bizim için siyaseten çoktan ÖLDÜN farkında değilsin
Sayın Karamolla senden cesaretli olduğunu gösterdi
her köftete maydanoz oldu buda. sen kendi haline bi dön bak.
abdulllah gül etrafında toplanmayan gül iktidar karşısında dayanamaz.
Sen hem kendini Hep partini birirdin. Halâ konuşuyorsun
Siyasetini noktalayan Karamollaoğlu değil, bence Bahçelidir.
sen partini kapattın. ya.utanmadan ekranlara çıkıyorsun. zurriyetsiz dedi. yuttun..sende bu sözleri duyaraktan mhp ye son noktayı koydun. unutulmuyacaksın
SEN DE YALAMA OLUNCA '' KOLTUK ALTINA SIĞININCA''POPÜLARİTEN BİTTİ BOHÇALI DEVLET.....
ayakta zor duruyon. Bence acil servisten çıkma nefesin kalmadı artık siyasi mefta
evet hiçbir zaman kuyruk olmadı her zaman dik duruşu ferasetli, karakterli, siyasetçi oldu ve bundan sonrada öyle olacak ama bahçeli bunu anlayamaz çünkü bu nitelikler kendisinde mevcut değil
Ayni senin gibi.Bizde seni bir sey saniyorduk hem kendini hem partini n9ktaladin
Zavallının yüzüne dikkatle baktığın da, herif ölü gibi, seçim sonrası gömerler
ey bahçeli üzülme senin değerin varya başkalarını boş geç bakalım senin siyasetin nereye kadar sürecek bi görecez
enteresan bir açıklama olmuş , adam partinin başında ve siyasete uygun kendi partisini temsil ediyor aday oldu ve siz , bugün noktalandı diyorsunuz. Ne yapmalıydı peki siz söyleyin
@netsohbet taş yerinde ağırdır anlayana tabiii
sende 2002 de koymustun :) artik akp vekili olursun
oma buna yorum yapacagınıza sizde çıkıp aday olsanız sayın bahçeli sizin buyuklunuzden bahsetse bu halk
yıllarca MHP ye oy verdim bu seçimde sanada ben nokta koyacağım. herşey İYİ olacak
yok yok sayın bahçeli.. son yılların en popüler siyasetçisi sizsiniz.. kimse sizin elinize su dökemez siyaset konusunda...:DDDD
:)
siz kimin kayığından kime atıyorsunuz ki?anadolu da bir laf vardır ..elin şeyi ile girme derler..siz önce cb adayı oldaydınız da sonra konuşsaydınız anlardım.ama görünce ki %3-5 ancak oy çıkar bana,partiyi kapatıp anahtarını akp ye hatta rte ye götürdünüz..milliyetçi hareketmiş:)))cırt:)))
Eyyy Bahçeli sen Temel Karamollaoğlu'nun ismini ağzına alırken besmele çek. Temel bey dimdik koltuk korkusu olmaksızın yanlışların karşısında susmadı. sen kim temel bey kim kıyaslanmaz bile. Bir koltuk için sokak kavgasında söylenmeyenleri söylediğin siyasete esir oldun. Sen bitin zaten.
ALLAH seni bu milletin başından ayırmasın. Her Zaman bizler için çalıştın. ne abd den ne israilden ne ingiltereden icazet almadın.
Ne rezil bir adamsın sen bahçeli. Sırf barajı geçmek için akp ye yalakalıkla yanaştın. Amaçsız basiretsiz bir adamsın. Ne cumhurbaşkanlığına ne başbakanlığa aday olacak yüreğinde amacında olmadı. Yaktın bitirdin mhp yi. 24 haziranda bunun hesabını vereceksin
Sayın Bahçeli Karamollaoğlu'nun sizden dürüst bir siyasetçi olduğuna emin olabilirsiz en azından koltuk için düşüncelerinden taviz vermedi hesap soracağım dediğiniz parti ile şimdi yanyanasınız hükümetin her şeyine ortak oldunuz siz milliyetçiliği koltuk milliyetçiliği konumuna düşürdünüz
biri buna aday olmadığını hatırlarsın
konuşan saksı gibisin..
aynaya bak aynaya bu millet sana büyük bir nokta koyacak
Sen Hic UZUL.me Saadet Partisi Senin Aklinin Almiyacagi kadar Buyuktur
Sana başbakanlık teklif edildiğinde kabul etme cesaretin olmadı. İşte o gün ülkeye, ülkücülere ve MHP ye ihanetin başladı. O günden sonra hep sarayın koltuk değneği ve sözcülüğünü yaptın. Ne yüzle milletin huzuruna çıkacaksın...? Bir yıl önce uğradığın hakaretleri ve kendi ettiğin yeminleri yok saydın. Kendi deyişinle NAMERTsin.
PÖSKİVİT yedin de gafayı buldun leeeen.
Tayyip'in gölgesinden ayrılmayan adam diğer adayları eleştiriyor. Sahibin konuşsun, ses sus biraz...
Türkiye düşmanlarından nasıl emir gelmiş ki bu adamlara RTE nin oyunu bölüp adaylığını engellemek için kendilerini feda etmeye hazırlar bu adamlar kim,kime hizmet ediyorlar....yoksa bunlar doğruda ben RTE yi desteklemekle yanlış mı yapıyorum anlamak imkansız,ama yinede inadına RTE
karamollaoğlu hortumculardan daha iyi
böyle bir performansı da senden beklerdik bay bahceli.izlede gör adamlıgı
sende tarıhe en sümsük lider olarak yazılacaksın
bunun kadar basit konuşan ve her konuşmasında hakaret eder gibi konuşmayı marifet sanan bir ezik siyasetçi görmedim
5. EMEKLILIGIN GELDI HALA KOLTUK PESINDESIN BISEDE YAPAMADIN YILLARDIR YENI GENCLER GELSIN TURKIYE YENI YUZLER GORSUN HEPINIZ EMEKLI OLUN ARTIK
Dilerim ALLAH tan seninde defolup gittiğin günleri göstersin, biz inanmışlara kutlu davaya baş koymuşlara, Bağrında gerçekten VATAN millet sevgisi saklayanlara..!
hiç bir zaman onun kadar popüler olamadı bahçeli çünkü muhalefet görevini yapamadığı gibi hep iktidarın bastonu oldu koskaca mhp yi bitirdi 19 seneden fazladır partinin başında ama hiçbirzaman iktidarı düşünmedi
Diğer Haberler