Bekir Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert eleştiri: Kazanacağına inansa aday olurdu!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 'CHP Genel Başkanı, kazanacağına inansa kendi aday olurdu. Belli ki CHP Genel Başkanı kaybedeceği bir seçimde aday olmaktan ya da aday olmak zorunda kalmaktan korkuyor. Adaylık cesareti gösteremeyen Kılıçdaroğlu, halihazırda hem siyasi kayıptır hem de siyasi kaçaktır' dedi.

Bekir Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert eleştiri: Kazanacağına inansa aday olurdu!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "CHP Genel Başkanı, kazanacağına inansa kendi aday olurdu. Belli ki CHP Genel Başkanı kaybedeceği bir seçimde aday olmaktan ya da aday olmak zorunda kalmaktan korkuyor. Adaylık cesareti gösteremeyen Kılıçdaroğlu, halihazırda hem siyasi kayıptır hem de siyasi kaçaktır." ifadesini kullandı.

Bozdağ, CHP'nin, cumhurbaşkanı adayını 4 Mayıs Cuma günü açıklayacağına ilişkin, Twitter'dan paylaşımda bulundu.

CHP'nin, cumhurbaşkanı adayını hala açıklayamadığına dikkati çeken Bozdağ, "Haklarını yememek lazım cumhurbaşkanı adayını ilan edecekleri tarih, yer ve saati açıkladılar." değerlendirmesini yaptı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, şunları kaydetti:

"HEM ACİZLİK HEM BECERİKSİZLİK"

"Demek ki CHP'liler gibi CHP yönetimi de tam yetkili Genel Başkanları Kılıçdaroğlu da hala CHP'nin cumhurbaşkanı adayını bilmiyor. CHP'nin cumhurbaşkanı adayını açıklayacakları tarihi ilan etmesi, siyasi bir strateji ya da hamle diye takdim edilse de bu, daha fazla gol yememek içi sadece bir zaman kazanma hamlesidir. CHP yönetiminin bu içler acısı durumu, tam bir aciz halidir, tam bir beceriksizliktir.

"ADAY OLMAK ZORUNDA KALMAKTAN KORKUYOR"

Sahi karar vermek için bu kadar bocalayan, zikzak çizen ve hala ne yapacağını bilemeyen bir CHP'nin kime, ne faydası olur? Ne yapacağını bilmeyen CHP yönetiminin, millete de devlete de CHP'ye de hayrı yoktur. CHP Genel Başkanı, kazanacağına inansa kendi aday olurdu. Belli ki CHP Genel Başkanı kaybedeceği bir seçimde aday olmaktan ya da aday olmak zorunda kalmaktan korkuyor. Adaylık cesareti gösteremeyen Kılıçdaroğlu, halihazırda hem siyasi kayıptır hem de siyasi kaçaktır." (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
bahçeli içinde söyledinmi bunları?
Fetoyu yere göğe sığdıramayan bilge insan edenler hala utanmadan bu halkın karşısina çıkıyor..
Doğru söze ne denir?
bekir bey sen aday ol istersen bakalım kaç oy alıcan bir kişinin arkasına sıgınmayın gün ola harman ola
dünün fetöcüleri bugün istediklerini varan haini ilan ediyorlar halk koyun oluncu bunlar daha çok güder...
sizlerde hem siyasi hırsız hemde baş fetöcüsünüz
insanların aklıyla en iyi alay edebilen insan... ve bundan adalet dagıtmasını bekliyoruz
Hala şu konu anlaşılamiyor sanırım bence. Kılıçdaroğlu, yıllardır sarayı eleştiriyor, sistemi eleştiriyor. Başkanlık sistemine karşı olduğunu söylüyor. Korktuğundan değil bence. Yıllarca eleştirdiği sisteme aday olup ta, söylediklerini inkar etmek istemiyor. Ben kabul etmiyorum sarayı yeni sistemi ama, adayım, dese ne olurdu. Milletin gözünde tamamen sıfırlanırdı bence. Doğruyu yaptı aday olmamakla.
Bekir efendi,sağa sola çamur atmaktan başka bir şey yapmıyorsun be,yeter artık yeter.
Önce kendine bir bak öyle konuş. Halkı aptal yerine koyma.
Diğer Haberler