Bülent Arınç'tan Abdullah Gül'e sitem: Üzüldüm! Olmadı...

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül'ün olası cumhurbaşkanı adayı olması konusunu görüştüğünü söyledi. Arınç, açıklamasında Abdullah Gül'e sitem ederek "Abdullah Bey ile hiç görüşmemiz olmadı. Ben buna üzüldüm. Yıllarca her konuda istişare ettiğiniz bir insan... Aramızda bu kadar hukuk varken, böyle önemli bir konuda “Ağabey ne diyorsun” demesini şahsen beklerdim. Olmadı..." ifadesini kullandı.

Bülent Arınç'tan Abdullah Gül'e sitem: Üzüldüm! Olmadı...

Vatan Gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Çelik'e önemli açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Abdullah Gül ile görüştüğü iddialarına yanıt verdi. Arınç, "Beklentinin aksine hiçbir görüşme olmadı. Ben buna da ayrıca üzüldüm. Beni davet edip, “Konuyu istişare edelim” dese yine bunları söyleyecektim belki ama istişare etmiş olacaktık" diye konuştu.

Arınç, "Yıllarca her konuda istişare ettiğiniz bir insan... Ben şöyle tahmin ettim; dedim ki herhalde (adaylığa) “Hayır” diyecek, beni yormak istemiyor. Ama sonra iş ilerledi, başkalarıyla da görüştüğünü bir şekilde duydum. Bu sefer de herhalde “Evet” diyecek de (aday olacak) ondan sonra bana bir nevi sürpriz yapacak diye düşündüm.

"İHTİMALLERİN İKİSİ DE DOĞRU DEĞİL"

Bu ihtimallerin ikisi de doğru değil, ikisi de hoş değil. Aramızda bu kadar hukuk varken, böyle önemli bir konuda “Ağabey ne diyorsun” demesini şahsen beklerdim. Olmadı... Takdir onun tabii ama ben bu kanaatimi (aday olmaması yönündeki görüşünü) çok eskiden beri taşıyorum. O yüzden, Cumhurbaşkanımız davet edince, rahatlıkla kendi kanaatlerimi ifade ettim. Kucaklaştık, çıktım. Beklentinin aksine hiçbir görüşme olmadı. Ben buna da ayrıca üzüldüm. Beni davet edip, “Konuyu istişare edelim” dese yine bunları söyleyecektim belki ama istişare etmiş olacaktık.

"TAYYİP BEY İLK TURDA ALACAK"

Murat Çelik, Arınç'ın "Tayyip Bey bu işi birinci turda alacak, öyle görüyorum. Şimdi daha rahat oldu ama Abdullah Bey de olsa yine Tayyip Bey kazanırdı. Belki farklı güçler devreye girerdi ama yine kazanırdı. Yani yazı da gelse, tura da gelse Tayyip Bey kazanır" dediğini aktardı.

Okuyucu Yorumları 23 yorum
çantada keklik görüyorlar Türk halkını ‘ işte ben de buna tutuluyorum . Yok oy moy size
bahçeliden sonra 2. şakşakci oskarina adaysin
hıhı evet hıhı
MERAL APLA %78 ile tek başına alıcak.
Burda yorum yapanları 25 haziranda da görmek istiyoruz.16 yıldır seçim öncesi salvolar. Sonrası bir süre sessizlik. İnşallah yine aynı olacak.
olacak olan o ama bunlar ne bilsin cifcinin köylünün bagkurlu emeklinin halini dedem 3 ayda bir maaş alıyordu şimdi yaklaşık 15 yıldır aylık ayliyor en düşük basamak 1000 lira tamam yanlışları olabilir öbür tarafta alınacak sorulacak ama ben ne feto ye nede yandaşları olan partilere oy vermem zamanında fetoyu sen yükseltin diyen şimdi onunla iş birliği yapıyor tezat olan ne iş birliğini surdurmekmi yoksa bitirmek mi
Adama bak yazıda gelse turada gelse Tayyip alır diyor yani bu şu anlama geliyo Çalarız çırparız yine kazanırız
dagmadını kurtardın ..fakir fukaranın çocukları içerde
kim alırsa alır bizi ilgilendiren zamlar vergiler.. memlekette sadece yandaşın ekonomisi düzgün vatandaş esnaf bitti
yazıda gelse, turada gelse tayyip bey kazanacak. Bu deyişin altında çok şey yatıyor. Yani seçim işin formalitesi mi demek istiyor.?
@sen_baskasin45 sen sözü kıçından anlayıp istediğin yere çekebilirsin.yalan ve iftira serbest..
SANDIĞIN ÇÜRÜK ELMASI GÜLMÜŞ.
GÜLDEN KARDEŞ DEĞİL, SİTEDE KOMŞU OLUNMAZ.
benim oyum akşenere
Abdullah güle baskı yap diye görev verdiler aynı gün fetocu damadı akp yargısı serbest bıraktı..sonra ülkede diktatörlük yok diyorlar ..
yalaka damadı kurtarma peşinde bunlar müslüman olamaz.............?
İster FETÖCÜ,ister RETÖCÜ ol amma sen HIYANETİN İÇİNDE OLANLARDAN BAŞTAKİLERDENSİN.
Tabiki Akşener.
abdullah gülün siyasi hayatı tamamen bitmiştir.
Adam gibi adamsın
burdan yorum yapanlar 25 haziranda yüz ifadesini görücem.3 gün sokağa çıkamıcaklar.inadına barış,inadına CHP.
Göreceğiz Tayyip beyinizin de Partinizinde tarihin çukurlarına bu sefer nasıl gömüldüğünüzü
Davana sahip çıkmak Bütün mesele bu
Diğer Haberler