Demirtaş'tan sert tepki: Adaylarını 5 yıldızlı otel odalarında gizlice tartışanlar...

Eski HDP Eş Genel Başkanı ve partisinin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, muhalefete sert eleştiriler yöneltti. Demirtaş, 24 Haziran muhalefetin aday belirleme konusunda şeffaf olmadığını belirtirken 'Adaylarını 5 yıldızlı otel odalarında gizlice tartışanlar, kampanya esnasında halkı çalışmalara katamazlar' dedi.

Cumhurbaşkanı adaylığı resmen açıklanmayan Demirtaş, 24 Haziran'a sayılı günler kala Cumhuriyet'e bir köşe yazısı yazdı. "Seçim sadece sandık değildir" başlıklı yazısında hem hümükete hem muhalefete çok sert eleştirililer yönelten Demirtaş, "HDP, kendi cumhurbaşkanı ve milletvekili adaylarını en geniş katılımlı toplantılarla, doğrudan halkla belirleme yöntemini seçti. Zaman darlığı nedeniyle yetersiz de olsa bu son derece önemli ve anlamlıdır" ifadelerini kullandı.

Muhalefetin aday belirleme sürecindeki yaklaşımını çok sert ifadelerle eleştiren Demirtaş, yazısının ilgili bölümünde şu ifadeleri kullandı:

'İNANDIRICILIK SORUNUYLA KARŞI KARŞIYA KALACAKLAR'

AKP blokunun manipülatif müdahalelerine kapalı tutmak amacıyla olabildiğince gizli yürütülen bu görüşmeler, halkın tartışmalara katılımını da engellemiş oluyor. Tam demokrasi şiarıyla yola çıkanlar, daha aday belirleme aşamasında halkın katılımının önünü açmazlarsa, inandırıcılık sorunu ile karşı karşıya kalacaklardır.

'AKIL EDEMİYORLAR'

Adaylık meselesinde Abdullah Gül ile doğrudan görüşenler kimlerdir, kaç kez görüştüler, bilmiyorum. Ya da Meral Akşener ile veya ismi geçen diğer adaylarla kaç defa görüşüldü, ne konuşuldu? Bilinmiyor. Gelin görün ki, bu isimlerle sabah akşam görüşenler, bir defa bile demokrasi mücadelesi yürüten güçlerle adaylık konusunda bir araya gelmeyi akıl edemiyorlar.

'ADAYLARINI OTEL ODALARINDA TARTIŞANLAR...'

Adaylarını 5 yıldızlı otel odalarında gizlice tartışanlar, kampanya esnasında halkı çalışmalara katamazlar. AKP bloku, kötü bir ürünü reklam kampanyasıyla “pazarlamaya” çalışırken, bizler radikal demokratik bir tutumla emeği, adaleti, barışı, laikliği, özgürlüğü ve eşitliği her adımda halkla birlikte ilmek ilmek örerek seçime doğru gitmeliyiz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
İNADINA DEMİRTAŞ inadına DEMİRTAŞ inadına DEMİRTAŞ İNADINA DEMİRTAŞ
SELO CANDIR CİĞERDİR ÜLKEMİZE ALLAHIN BİR LÜTFÜDÜR
hadi ordan be sen kankin chpyemi kizoyon yemezler destek vermenin bir modeli bu
sende iktidara yalakalık yap...yap ki...cezaevinden sedat peker gibi çıkasın...makbul adam olasın ..
şizin gibi ortadoğuda bir ülkede chp hdp şaadet ve iyi parti ingiliz almanya lı ajanlarla oturup mu tartışşalar dı
diğer ittifakçılarda yalaka
helal olsun. adam her yerde dogru konuşuyor. İleride nasıl bir fırtına estirecegini biliyorlardı o nedenle şimdi ordasın. Artık eminimm. Chp verdiğim oylar için banada yazıklar olsun.
Şahsınıza diyeceğim yok lakin temsil ettiğiniz gruptan dolayı böyle olması gerekiyordu. Yine de partinize olmasa da CB adaylığı olmanız durumunda size oy verecekler var.
Sen gücü seversin ! Güç nerede sen orada ama şimdi ortalıkta kaldın feryad figanın ondan olmalı
Şu terör destekçilerinin, ne dediğinin hiç bir önemi yok. Haber yapmayın artık bunları...
ÇOK GÜZEL HDP NİN CHP YE TEPKİ GÖSTERMESİ ARTIK AKP LE ANLAŞSINLAR
oslo da mı yapsalardı senin gibi
sen sadece kürt vatandaşların arkasina saklanip siyaset yapmaya çalışan zavallinin birisin çıkıp desene pkk terörist bir örgüttür diye de bu ülkedeki kalan kesimde seni bir düşünsün ama diyemezsin çünki sende aynisin bu yüzden senden de bir halt olmazz
İnsanda konuşabilmek için biraz yüz olması lazım da neyse. Hadi yallah akpnin kapısına
Burada Seloya giydirenler bilmeli ki ,fikren destekleri partileri ,bu adamla ittifak yapabilmek için bi taraflarını yırtıyor...yani algıda hatanız var kendinizle çelişiyorsunuz... ayrıca Selo iyi bir SİYASETÇİDİR bir Kemal kadar gaf ve hata yapmamıştır 6-7 aralığı saymazsak... ayrıca Selo görüşülmesi gereken biridir.çözüm süreci kaçınılmazdır..çünkü bu kardeş kavgası son bulduğu gün, Abd nin o ünlü ,"Ortadoğuda Lider ülke çıkamaz" poltikası yerle yeksan olur....
@ilbertay Birader önce PKK seviciliğini bırakacaksınız. Kimse PKK ile kucak kucağa iken ben demokrasi aşığıyım diyemez. Ayrıca TC kürt kardeşime vurmuyor. tam aksine çoğu kürtlerden oluşan ki bununda çoğu kandırılan veya zorla evlerinden alınan kısımdır, PKK denen köpek soyları tüm TC vatandaşlarına vuruyor. Kürt türk ayrımı yapmadan. Sen kürt isen de bakayım kavgayı kim başlattı kim sürdürüyor? Çözüm sürecinde bırakın silahları gelin yargılanmayacaksınız dendi neden silah bırakmadınız neden hala ateş ediyorsunuz? AMACINIZ VATANIMI BÖLMEK İSE BAŞKA KAPIYA, KARDEŞ DEĞİLİZ ÖLENE KADAR SAVAŞIRIZ.
yemin ederim ki bu ittifakın bu büyük aptallığı (demokrasi güçleri ile görüşmeme ) bunları iktidardan edecek.....
Yok 5 yıldızlı otellerde halkı kullanamazmış. Ulan iyiki bir hapse girdin. Hitap ettiğin halk okadar düz mantıklı kişilerden oluşuyorki anca bu şekilde hitap edebilirdin zaten. "Hmm şimdi ben hapishane köşelerinde yatan biriyim, buradan acıtasyon malzemesi çıkarayım". Diyerek insanların sana "aynen be adam içerde diğerleri dışarda adan haklıdır" diye düşüneceğini falan sanıyor.
40 yıl önce DYP ‘de Tansu ÇİLLER’in çamaşırlarını yıkamak için siyasete giren MAROL,, daha sonra Mesutun Kumar çetenesini tutmak ve Mesutun Çantasını taşımak için ANAP’a yolcu olan MAROL,, Daha sonra AK PARTİ’nin kuruluşunda REİS ile anlaşamayınca Reis bunu gıçına tekmeyi vurmasıyla bu MAROL bu kez MHP ‘de Bahçelinin bastonunu taşımaya koyuldu.. Şimdide İP’siz Biri olmak için yeni adresinde figüranlık yapacak bu 40 yıl önce onun bunun yardakçılığını yapmaya başlayan 40 yıllık KART MAROL’u bize sanki 3-4 yıllık tarladan TAZE MAHSÜL MAROL diye yutturacaklar muhahuhaha:))
Diğer Haberler