Erdoğan, CHP'nin adayını el altından belirledi

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna, bugünkü yazısında CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını köşesine taşıdı. Tuna, yazısının başlığında 'Erdoğan, CHP'nin adayını el altından belirledi' ifadelerini kullandı.

Erdoğan, CHP'nin adayını el altından belirledi

CHP'nin sır gibi sakladığı Cumhurbaşkanı adayı yarın açıklanacak. Kulislerde ise isimlere dair tartışmalar devam ediyor. Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna, bugünkü yazısında bu konuyu kaleme aldı.

İşte Tuna'nın 'Erdoğan, CHP'nin adayını el altından belirledi' başlıklı yazısı:

Bu yazıyı yazdığımda CHP adayını açıklamamıştı. Ne ki ben tam 4 gün evvel bu köşecikte kimi aday göstereceklerini söylemiştim:
Abdüllatif Şener.

"CHP adayı belli oldu, Erdoğan mutluluktan 'çıldıracak!" başlıklı söz konusu yazımda nedenlerini de dercetmiştim.
Şayet yanılırsam hiç dert değil.

Baykemal'den daha fazla yanılmam ya! (Star yazarı Ahmet Kekeç'in dediği gibi CHP'ye aday belirleme konusunda o da bizden daha fazla bilgi sahibi değil.)

Baykemal'e geçen gün hastanede ziyaret ettiği Deniz Baykal cumhurbaşkanı adayı olarak Abdüllatif Şener'i önermiş.
Zaten 2007'de Baykal'ın adayıydı.

Birileri bunun altında "Çerkez dayanışması" arayacaktır ama bence bunu Şener'in kendini sevdirme yeteneğine bağlamak en doğrusu.

Zira, Ecevit'in de Şener'i sevdiği rivayet ediliyor.
Bir ara Mülkiyeli olmaklığından hareketle, "Her Mülkiyeli biraz komünisttir" diyerek malum çevrelere kendisini sevdirmişti.
"Laikçi cemaat" de sevsin diye şarabın tadı dışında her şeyinden anladığını söylemişti.

Son günlerde...

CHP yandaşı Halk TV'de sıklıkla arzı endam ederek Erdoğan takıntılı "şebelek muhalefete" kendisini sevdirmek için öyle şeyler söylüyor ki aklınız şaşar.

Mesela...

Abdullah Gül'ü CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olması için öne süren de engel olan da Erdoğan'mış.

Nasıl mı?

Erdoğan farklı kompartımanlar kullanmayı severmiş. Gül'ü bir kompartımanda aday olarak öne sürerken, öteki kompartımanla önünü kesmiş.

İnanılır gibi değil ama bizzat izledim, ciddi ciddi bunları söyledi.

Hatta bir an için espri mi yapmaya çalışıyor, dedim. Tam aksine külyutmaz, bilirkişi pozlarındaydı.

Aklı sıra Erdoğan'ı ilmek ilmek çözdü.

Dedi ki: "Kompartımanın birinden bir sonuç almaya çalışır, kompartımanın diğerinden onu kendisi yapmıyormuş görüntüsü vermeye çalışır..."

Karmaşık görülüyormuş ama basitmiş.

İsterseniz kendisinden dinleyelim, çok daha heyecanlı anlatıyor: "Birileri gidiyor Gül'ü aday yapmak için faaliyete geçiyor. Yine Sayın Erdoğan'ın direktifleriyle birileri de gidiyor vazgeçirmeye çalışıyor. Ama o vazgeçirmeye çalışanlar o formülü Sayın Erdoğan'ın ortaya attığından habersizler. İki taraf da birbirinin görevinden habersizler..."

Nasıl buldunuz?

Aynı mantıktan hareket edecek olursak, Şener'in adaylığı da Erdoğan'ın projesidir demek mümkün. (Erdoğan farklı kompartımanlar kullanıyormuş ya.)

Hayır yani, Gül için geçerli olan Şener için neden geçerli olmasın.

Erdoğan, Gül'ü Cumhurbaşkanı yapmıştı, Şener'i de kurduğu hükümette devlet bakanı ve başbakan yardımcısı.
Biri trenden önce indi, diğeri sonra.
Daha başka ne?!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 89 yorum
bence CHP nin adayı 2017 dünya Nobel ödülü alan prof aziz Sancar olacak. kolay kolay yanilmam
@paflagonyam Adam çıktı TAYYİP ERDOĞAN'ın ne kadar başarılı olduğunu anlattı. Artık bu yaştan sonra Türkiye'ye gelsem de birşey ifade etmez dedi. BU KEZ YANILDIĞIN AŞİKAR. Ancak A. Şener aday olma ihtimali çok yüksek. Nede olsa akp'den kibarca gönedirilmişti. DÜŞMANIMIN DÜŞMANI BENİM DOSTUMDUR mantığı var CHP'de
@paflagonyam bende abdüle oy vermem bırakırım chp yi
@paflagonyam herkez kendi işinde iyidir
@canancandan34 devşirme Cumhurbaşkanı adayı diyorsun; Demek bunların içinde aday adayı, aday yok yani yok. Şaşılacak bişey. Bir aday seçmek bu kadarmı işkence haline getirilir. Allahım Bizi Bunlardan Korusun.
@paflagonyam akp nin gazetecisi yazmıs... bizde inandık...
@paflagonyam türkiye ye geldi önce erdoğanla görüştü sonra chp yani büyük ihtimalle o ama türkiyeli olmasının dışında ülkeyle alakası yok nasıl kandırdılar adamı bilmiyorum
@shadows_master_tr abdüllatif şener akp ye yakın biri değil, duruşu görüşü belli.. koalisyonun bütününe hitap edebilir bence !!!
ne seviyesiz gazeteci bunlar. erdoğanı savunan düzgün bir gazeteci var mı acaba!
rte resmen oyuncak gibi oynuyor bunlarla. hala uyanamadılar. :)
ahmet kekeç, salih tuna vb. kendilerini gazeteci zanneden kulanışlı elemanlardır. sabah 4 kaz teslim etsen akşama borç senedi ile dönerler.
Aday yok cuma gününe kadat kendine kurban arıyor kemal
APOYU YAPIN YAKIŞIR
Bakın buradan söylüyorum bunlar chp,hdp,sp,iyi,dp ve diğerleri çok çabaladılar ERDOĞAN ı seçilmesin başka kim olursa olsun diye şimdi ise ERDOĞAN ın kesin kazanacağını kendi anketti başka çalışmaları sonucu gördüler ve mutabık kaldılar peki ne yapa biliriz dediler hep bir olalım AKPARTİ çoğunluğu millet vekilliğinde kazanamasın o zaman CUMHURBAŞKANI SİSTEMİ ÇALIŞMAZ HALE GETİRİRİZ diye karar alındı lütfen yayınla mynet herkes bilsin
Ke-MAL Kılıçtaroğluna ve CHP ye yakışır Canlı bulamadılar bir ayağı çukurda Aday Deniz Bey.
Bence chp nin adayı cemil bayık olmaliydi
bu asagilatici yazi cok komik olmus. zira kk’nin cb adami oldugunu gormemek icin kor olmak lazim. bu kadar kotu bir muhalefet nasil aciklanir baska turlu. gelisi bile olay. Ataturkle bagdasan tek hareketi yok ama basta kalio. yersen...
Daha gazeteci olamamış bir adam, usluba bak, baykemal diyor. Sen kimsin lan, birilerinin kötü uslubunu taklit ederek yalakalık yapıyor.
Amerikadan ithal aday bekliyorlar Bunların hiçbir zaman kendi adayları kendi fikirleri olmadı olamazda Atatürk yaşasaydı bunları hela bekçisi bile yapmazdi.
ula bir o kanal var CHP yandaşı peki gerisi ve senin gibi ağzı birilerinin ağzı olan kaç yalaka var sözleri tıpkı onun gibi olan
Yandaşlar çok uğraştı ancak Abdullah Gül olmadı.Şimdi akılları sıra ayar vermeye çalışıyorlar,aday kim olursa olsun millet ekonomiyi oylayacak,ekonomide malum berbat
bence chapanın adayı ecevit ben keMAL dan bunu beklerim
chp nin başkan adayı Nuri Alço çok yakışır ama kabul edermi bilmem
Herkim aday olura olsun ne propaganda yaparsanız yapın İYİ ler ezip geçecek inşaallah.
Yazar bozuntusu! BayKemal'den daha fazla yanılan biri var. Sen de biliyorsun. Biraz kıç yalamayı bırakıp gerçeklere dönün. Millet artık yemiyor. Zaman gazetesi pislikleri de aynı sizin tavrınızla gazetecilik yapıyordu. Bilmem anlatabildim mi?
Chp nin adayi mustafa topaloglu
Belli ki birileri çıldırmaya başlamış.
@gezgin2518 evet gülmekten
sabah diye bir gazete mi var? sabah akp nin yayın organlarından birisi.. bu akp broşürüne gazete o saçmalıkları yazana da gazeteci demişsiniz de şaşırdık :)))
Chp de bir kişini olmadığının kanıtı.tariyor gözden geçiriyor bakıyor bu yapacak kimse yok en iyisi gine akp de çöpe atılmış biri gine onlardan ağır basıyor.avalılar birde kalkıp türkiyeyi yönetmeye çalışıyorlar.
@fevzimat ABDULLATIF SENER Cope Atilan Birisi Deyil Tam Aksine Gittigi Yolun COPLU Oldugunu Farkedip COPLUGU TERKEDEN SEREFLI Birisidir
bırakın boş muhabbetleri... ekonomi ne oldu? dolay 4,20 olmuş, fiyatlar kontrolden çıkmış, her yer kaçak göçmen dolu, işsizlik ayrı bir dert.. gerçek gündeme dönelim artık!!!
@engin_1976_mgoil İKİ İKRAMİYE İLE KOYUNLARI KANDIRIRLAR...
@easlar YOOOO AKAZIN AYAĞI ÖYLE DEĞİL. ALIR ÇATIIRRRR ÇATIRRRR YERİM PARAYI NASIL OLSA KENDİ PARAM. OYU DA NN AAA HHHHHH VERİRİM.
Ülke kararını çoktan verdi.. muhalefet şapa oturdu. darmadağın oldular . yaz tatilleri zehir oldu . saadetle beraber laiklik için ittifak kurduklarını söyleyecek kadarda ileri derece yobazlar...
Yazıya baktım Sabah gazetesi yazarı diye başlıyor okumadım bile valla... Gerek yok ki...
makarnacılar burda
secım olsada boyle sacma sapan yazı yazanlar da kurtulsa bızde paranoya olmus herkes daha cok tahmın bılımcılık yapılıyor gazetecılık yerıne
ne saçmalıyorsun. Abdullatif şener en son düşünülecek insan
bence şebelek dolar 10 lira da olsa yine oy veririm diyen kişidir..
chp adayı ilyas selman olsun
çok iyi herkesimden oy alır en önemlisi AKP den en iyi oyu alacak kişi diye bilirim haydi hayırlısı ADALET geliyor
ne kafa yoruyor sunuz, Abdüllatif Şener ise bizde, bizde Meral Akşener :)
SABAH KAZETESİ KARILAR HAMAMI GİBİ. YAZDIKLARI ŞEYE BAK .ANLAYAN VARSA BERİ GELSİN.
bu ülkede gazeteci kalmadığından kendilerini gazeteci gören, Salih Tuna, keçec ,ikimizde gazeteci değil , günün adamını savunan çapsız bilgiden bu haber, kisilersiniz, daha düne kadar TV ye çıkamayan ikiniz bugün ahkam kesiyorsunuz
GAZETEYE BAK STAR GAZETESİ. EGER BU YANDAS GAZETELERİ OKUYUPTA İNANAN VARSA VAY HALİNE
Yandaş Sabah'ın haberi.... Geç bu dalkavuk algılarını...
AKP NE Kİ YANDAŞI NE OLSUN BAY KEMAL MİŞ EEE HIRSIZ BAŞKANIN YALAKA YANDAŞLARI NEDEYİM
bence abdüllatif şener yazarı veya sahibini ürkütmüş demekki ! şener ifadeleri ve pozisyonu itibarı ile mümkündür elbette !!!
ÜLKE DAĞILMIŞ TOPLUM KOKUŞMUŞ DEVLET YIKILMIŞŞ....GEÇMİŞ OLSUNN...
tuna salih iyice saçmalamış, kekeç salman da öyle, yakalık böyle bişi işte
Diğer Haberler