Fatih Portakal'dan HDP tahmini: Son zamanların en yükseği

Fox Haber sunucusu Fatih Portakal, CHP-Saadet Partisi-İYİ Parti-DP ittifakına HDP'nin alınmamasını eleştirdi. Portakal, yalnız kalan HDP'nin son zamanların en yüksek oyunu almasının şaşırtıcı olmayacağını da söyledi.

Fatih Portakal'dan HDP tahmini: Son zamanların en yükseği

Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal bu akşamki bülten öncesinde attığı tweetle, bildirisi cumartesi günü açıklanacak olan CHP-Saadet Partisi-İYİ Parti-DP ittifakını eleştirdi.

"SON ZAMANLARIN EN YÜKSEĞİ OLUR MU?"

Bu ittifakın ve cumhur ittifakının HDP'ye yer vermemesinin HDP'nin otlarına olumlu yansıyabileceğini söyleyen Portakal "4’lü ittifak #HDP’yi istemiyor. Bir zamanlar ortak yol tutan #AKP de lstemedi. Legal bir parti ile birlikteliği sakıncalı görüyorlar. #HDP seçimde tek başına! Alacağı oran ne olacak merak ediyorum. Son zamanların en yükseği olur mu? Olursa şaşmam" dedi.
Portakal'ın tahmini, takipçileri arasında büyük tartışmalara neden oldu.

hdpportakal

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Ilk kez sana katılmıyorum. Oy için her yil mübah değildir. Pkk ile bağlantısı olmayan Kürt kardeşlerim yeni parti kurarsa buyursun. Ama bunlar olmaz. Oydan önemli VATAN var, şefer var, haysiyet var.
@akin_caliskan2 İyide biz kürtler hangi parti kursak sağdan %10 soldan %10 alacağımız ortaya çıksa hemen onuda iktidar partisi ,muallefet ve derin devlet terörist ilan edecek iyisimi siz hiç karışmayın emi fikriniz sizde kalsın ... Bir Kürt olarak şimdiye kadar hiç Kürt partilerine oy vermedim ama bu dışlanmadan sonra artık bende oyumu vereceğim yazık bunu biz istemedik faşist ve dışlamacı politikalar ile siz istediniz ...
Oyunun rengi meydana çıktı. HDPKK'lı olduğunu zaten hiçbir zaman gizleme gereği görmedi. Şunun haberciliğini yere göre sığdıramayan zavallı bir zümre var ülkemizde ne yazıkki.
Fatih Portakalı çok sever ve izleriz dinleriz. Ama bu konuda haklı değil bende HDP Ülkemizin %90 'ının zihninde PKKile eşdeğer. Durum buyken nasıl olurda Partiler Onuda ortak alır olacak şey değil.
Bu ülkenin sorunları; Hukukun üstünlüğü egemen kılınarak çözülebilir.. OHAL siz, KHK sız , milli iradeye saygı duyan gerçek bir demokrasi ile çözülebilir.. Tek adam dayatmaları ile değil..
Bu ve bunun gibiler 1925 artıkları fakat benim devletiminde suçu var ,sorunları halı altına attı bu hale geldi,hala halı altına atmaya devam nereye kadar,sorun azdı şimdi yumak haline geldi.Karar vericiler bir an önce 11 vilayet sorununu çözmeli.
portakal gene boş konuşmuş
Dışarıdan bir ülkenin böldürülmesi için çalışan gücün her oyunu bir diğerinden farklıdır. Amaç ülkenin bölünmesi elbette. Bizi seçim ile oyalayıp aşağıda ordu kuranlar elbette Kürt kimliğini ötekileştirerek oyunun artmasını sağlayacaktır.
fatih bey seni severek seyreden lerdenim ama bu konuda sana katılmıyorum.Bu parti son zamanlarda da ortaya çıktığı gibi amerika ve ingiliz destekli ırkçı ve faşist bir parti oldu.geçen seçimde kazanmasına sol görüşlü insanlar oy verdi ama bu sefer konuştuğum tüm insanlar oy vermeyecek.artık chp den de oy beklemesin bu faşistler.
§Askerin başına çuval geçirildiğinde sustun, eski Bakanına tutuklama çıktığında tavırlısın.. Sorun ne diyorlar, cevabın kısa; R nokta T nokta Erdoğan.. Yani "Sorunları Recep Tayyip Erdoğan" diyorsun.. Ülke sorunuyken sustun.. Ordu sorunuyken sustun.. Üniter yapı sorunuyken sustun.. Açılım sevdasına, Habur'daki büyük sorunken sustun.. Kumpaslara sustun.. Ne zaman ki sorunun adı Recep Tayyip Erdoğan oldu, kafa tutuyorsun.. Sonra da "Biz devlet yönetiyoruz" diyorsun.. Hayır devlet yönetmiyor, kendi geleceğinin hesaplarını yapıyorsun..
fatih portakal sen git kumda oyna
İNADINA HDP İNADINA İNADINA İNADINA*** DEMİRTAŞ *** BAŞKAN
Nasıl bir zihniyete sahip olduğunun sağlamasını yapmış... Fatih portakal hayranları görün nasıl bir adam odluğunu. Adamın umrunda mı o kadar şehit... Erdoğan yıkılsın da ülkeye ne olacaksa olsun...
Bir PORTAKALCI olarak bu sefer seni kınıyorum.Geçen seçimdede HDP savundun başımıza kürt milliyetçisi kesildin aaaaaaaaa,şu andada aynı şeyi yapıyorsun.İşine bak şaşırma aaaaaaaa.
zaten bu adamın heryerı farklı oynuyo boyle omurgasız gazetecımı olurya
fatih portakal kadar karakter yoksunu bir adam görmedim bu adam bildiğin türk düşmanı ama yinede en çok izlenenler arasında o zaman demek oluyordu türkiyede türk düşmanı çok fazla kendimize mukayyet olmamız lazım birlik olmamız lazım bu ve bunu gibilere karşı
Diğer Haberler