İYİ Parti: Cumhur İttifakı'nın kurduğu son tuzağı bozacağız!

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Sekreteri Aytun Çıray, partisinin seçime girememesi için önlerine birçok engel çıkartıldığını belirterek, AK Parti ve MHP'nin 'Cumhur İttifakı'nı suçladı. Çıray, açıklamasında "Parlamento seçimleri için tuzaklarını ittifakla bozmak gerekir ki, hak etmedikleri sayıda milletvekili çıkarmalarının önü kesilsin" ifadesini kullandı.

İYİ Parti: Cumhur İttifakı'nın kurduğu son tuzağı bozacağız!

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Çıray, 24 Haziran seçimlerine dair “Partimizi kurduk, sonra ‘İYİ Parti seçime giremez' demeye başladılar. Şimdi seçime de giriyoruz. Demokraside merhaleleri adım adım aşıyoruz. Bu konuda demokrasiye hizmetlerinden ötürü CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu da takdir ve saygıyla anıyorum. Şimdi demokrasi mücadelesinde üçüncü merhaleyi aşıyoruz. Onların ittifak kurarak, kurdukları tuzağı aşıyoruz. Sadece parlamento seçimleri için bir ittifakla bozmak gerekir ki, hak etmedikleri sayıda milletvekili çıkarmalarının önü kesilsin. İşte CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti olarak biz bu son tuzağı bozmakta kararlıyız" dedi.

"NİHAİ NOKTAYA YAKLAŞMIŞ BULUNMAKTAYIZ"

Aytun Çıray, açıklamalarına şöyle devam etti:

"İttifakta her partinin, kendi siyasi görüşleri ve idealleri muhafaza edilecektir. Bizi bir araya getiren ikinci neden de demokrasimizin mutlak kuvvetler ayrılığı içinde yeni bir kardeşlik anayasasıyla inşa edilmesi ilkesidir. Bu çerçevede görüşmelerimiz devam etmekte ve nihai noktaya yaklaşmış bulunmaktayız. Müstakbel cumhurbaşkanımız Meral Akşener de böyle düşünüyor. Türkiye'yi, aydınlık, mutlu, huzurlu günlere eriştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

"15 VEKİL GERİ DÖNECEKTİR"

CHP'den istifa edip partimize katılan 15 milletvekili, demokrasi mücadelesindeki merhalelerden birinin aşılmasında çok büyük fedakarlıkta bulundu. Kendilerine teşekkür ederiz. Partimize katılan bu arkadaşlarımız istedikleri gibi karar alabileceklerdir. Ancak izlenimim odur ki, bizden istifa edip CHP'den aday olacaklarıdır. Bu tamamen onların takdiridir"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
İYİ LER GELECEK. LAİK DEMOKRATİK ÖZGÜR TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZ KAZANACAK..!
yaww heee heee heeee yersen
Akpnin herşeyi yalan dolan ben hayatım boyunca bu kadar kıvrak insanı bi arada görmedim asenayı geçtiler
Akp meclis çoğunluğunu şimdiden kaybetti önemli olan Cumhurbaşkanlığı
15 inde her şey değişecek..
akp yi rahmetle anıyorum..sizi gidi ampulkafalılar sizi
ya ne kadar boş konuşuyorsunuz size seçime girmemek için kimse oyun oynamıyor ama siz bunu halka boyle lanse edip oy alma cambazlığı yapıyorsunuz ak parti mhp ortak oldu sizde 15 milletvekili ile karşılık verdınız arkasından meral akşener bağırdı 100,0000 imza oda fos çıktı şimdi siz yıne 4 ortak oldunuz ki ? siz cumhur ıttıfakına olmadık laf ettiniz 1 sol parti 1 dini parti ki mollaoğlu her telde oynuyor 3 dp bunlar zaten seçimde sadece para yardımı için yarışıyor amaç hizmet değil herkes biliyor bu 2 parti kım ne oy alacak ve siz 4 parti yenı kurulmuş sadece alanada konuşuyorsunuz
SANIRIM HDP Yİ DE İTTİFAKA DAHİL EDECEKLER.
@davaq Neden olmasın? O da bu ülkede siyasi parti. Bakarsın bu itifaka dışarıdan destek olur... Vay o zaman saray koalisyonunun haline...
"Çocuklar inanın inanın çocuklar Güzel günler göreceğiz güneşli günler Motorları maviliklere süreceğiz Güzel günler göreceğiz güneşli günler." ????
Akp zaten şimdiden mecliste çoğunluğu kaybetti
tipinden bile fetö akıyor..
@nuh_kosgen Tipinden feto akan şahsiyet görmek istersen aç youtubeyi orada o fetoş alçağını öven bol miktarda şu an aktif görevde olan istemediğin kadar var ama görmek istemezsin görsende görmemezlikten gelirsin çünkü içleriniz çürümüş sizlerin ..!
Ysk demedimi bu zımbırtılarda seçime girecek siz neden zırvalıyorsunuz
@cagrim_19 15 vekil geçene kadar açıklayamadı Noldu artık asfalt yiyemeyeğim diye korktun mu?
chp ip dp saadet amuda da kalksanız 25 haziranda çöplükteki yeriniz hazır.kuru gürültü yapıp bizi rahatsız etmeyin.Türk Milleti önündeki hedeflere yürüyüşe geçmiştir.sizin gibi çapsızlara ayıracak zamanıda yoktur.
siz ancak abdest bozarsınız oda kendi abdestinizi varsa tabi
iyi parti önüne hiç bir engel çıkartılmadı ysk seçime girebileceğini açıkladı Erdoğanın seçilmesini engelleyemeyeceklerini onlarda çok iyi biliyor tek dertleri çok millet vekili çıkartıp Erdoğan ı meclis yolu ile durdurmaya çalışmak başka bir dertleri yok , ülkeye hizmet derdi yok, vizyon yok , herhangi bir proje yok tek dert Erdoğansız Türkiye imam şafinin dediği gibi fitne zamanı şer oklarını takip edin şer okları kimi hedef almışsa o doğru kişidir
Milletin meclisinde fetoş alçağını öve öve bitiremeyen muhterem hoca efendi artık yuvanıza dönünüz deyip salya sümük ağlayanlara şimdi hiç bişe olmamış gibi çıkıp milletle dalga geçer gibi konşanlara kapak olmuştur ...!
Diğer Haberler