Muharrem İnce CHP'nin adayı mı? Doğum gününde düğmeye basıyor

CHP'nin cumhurbaşkanlığı adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Muharrem İnce, yarın adaylığı açıklandıktan sonra Atatürk'ün 23 Nisan 1920'de 1. Meclis'i açarken yaptığı gibi Hacıbayram Camisi'nde cuma namazı kıldıktan sonra 1. Meclise yürüyecek. Adaylığının yanında yarının İnce için bir diğer önemi de doğum günü olması. İşte Muharrem İnce hakkındaki detaylar...

Muharrem İnce CHP'nin adayı mı? Doğum gününde düğmeye basıyor

Günlerdir merakla beklenen “CHP’nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak?” sorusu yarın yanıtını buluyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da yarın saat 10’da düzenlenecek tören ile CHP’nin cumhurbaşkanı adayını açıklayacak.

MUHARREM İNCE'NİN ADAYLIĞINA KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

CHP koridorlarında konuşulara göre ise bu isim Yalova Milletvekili Muharrem İnce. İsmi CHP'nin cumhurbaşkanı adayları arasında yer alan Muharrem İnce, parti grup toplantısına gelişinde CHP'li TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün tarafından kapıda karşıladı. Burada gazetecilere kısa bir açıklama yapan İnce “Yarını bekleyin her şey çok güzel olacak” dedi.

Yalova milletvekili Muharrem İnce gazetecilerin “Hayırlı olsun diyelim mi?” sözlerine ise gülümseyerek “Sizce…” diye yanıtladı.

ince1

"ADAYIMIZ MUHARREM İNCE"

CHP grup toplantısında gazetecilerle konuşan İlhan Kesici de “Adayımız Muharrem İnce. Parti yetkilileri kendisiyle konuştu” dedi. CHP kulislerinde de İnce'den başka bir ismin telaffuz edilmemesi dikkat çekti. CHP koridorlarında konuşulanlara göre İnce'den posterleri için fotoğraf da istendi.

HACI BAYRAM’DA CUMA NAMAZI

Sözcü’de yer alan habere göre; İnce, ismi açıklandıktan sonra cuma namazı için Hacıbayram Camisi’ne giderek burada cuma namazını kılacak. Burada namaz kıldıktan sonra cumhuriyetin temellerinin atıldğı 1. Meclis binasına yürüyecek olan İnce, ikinci günü ise memleketi Yalova’da geçirecek. Yalova milletvekili olarak siyasette yer alan İnce, ilk mitingini de burada yapacak. İnce önce babasının mezarını ziyaret edip dua edecek dada sonra annesinin elin öpüp duasını alacak.

ince2

MUHARREM İNCE KİMDİR?

4 Mayıs 1964'te Yalova Elmalık köyünde doğdu. Baba adı Şerif, anne adı Zekiye'dir. Fizik Öğretmeni olan İnce, Uludağ Üniversitesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. Çeşitli lise ve dershanelerde fizik öğretmenliği ve müdürlük yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı, Yalovaspor Kulübü Basın Sözcülüğü, CHP Yalova İl Başkanlığı ve CHP Parti Meclisi Üyeliği görevlerinde bulundu. ''Tatanka, Bu Kaçıncı Kirlenişin Beyaz, 1 İleri 5 Geri ve Buyurun Sayın İnce/Siz Yokken Meclis Sonuna Kadar Çalışıyordu'' adlı 4 kitabı vardır.

22, 23 ve 24. Dönemde Yalova Milletvekili seçildi. 22 ve 23. Dönemde Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği, 23 ve 24. Dönemde CHP Grup Başkanvekilliği ve TÜRKPA Üyeliği görevlerinde bulundu. İnce, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Okuyucu Yorumları 22 yorum
Tepeden tırnağa cesaret herşey Türkiye 'yi sevmekten ibaret. Muharrem ince.
Bu adamın alacağı oy taş çatlasın en fazla yüzde yirmi olur.
Türkiye'de başka alternativi yok. Helal sütü emmiş anadolu insanı... yolun açık olsun inşallah...
İŞTE BUDUR HAYIRLARA VESİLE OLSUN
NAMAZLA BAŞLAMASI İYİ DİNDARLARA ZARAR VERECEK BİR UYGULAMA İÇİNE GİRMEYECEĞİNİ DEKLARA EDERSE SAĞ SEÇMEN DEN OY ALIR,KESİCİ VEYA ABDULATİF ŞENER OLSA DAHA İYİ OLURDU
doğru bi karar en azından açık sözlü yaptığı her konuşma da kıvırma yalan yok neyse o başarılar...
olabilecek en doğru ve mantıklı aday..sonunda ciddi bir rakip çıktı karşımıza
şovmen seçmiyoruz.
Saadet Partisi işini düzgün yaparsa Ak Parti'ye hayatının en büyük siyasi şokunu yaşatacak şekilde sonuç çıkacak. Ak Parti çok büyük bir kopuş yaşayacak."SP yöneticisinin bu sözlerini bir yere kaydedelim. Çok az zaman kaldı.T. Karamollaoğlu, aday gösterildikten sonra yaptığı konuşmada, "Türkiye'yi tek akıl ile değil, ortak akıl ile yönetme yoluna gideceğiz." demesi yanında "Bizim yönetimimizde yolsuzluğa, yandaşlığa, yalakalığa, yasağa ve yağmaya hiçbir zaman yer olmayacaktır." cümlesinin altını çizmesi, Ak Parti'nin "yumuşak karnı"na vuracağını gösteriyor. Saadet Partililere ve Temel Bey'e, o
başka aday bulamadınızmı yahu
Allah yolunu açık eylesin.Biz garibanların,ezilenlerin,geçim derdiyle boğuşan işçilerin umudu sizsiniz.Adalet için,özgürlük için,eşitlik için,iş,aş için sizinleyiz...
en son ne zaman kılmıştı acaba
kendisinden yardım isteyen bayana yapmadığı kalmamış biri başkan adayı chp ye de bu yakışır helal size
Dörtlü ittifakın bu kavramları kuvvetli ifadelerle vurgulaması elbette olumludur. İYİ Parti ve Saadet Partisi’ni CHP ile ittifak yaptı diye veya CHP’yi bu partilerle ittifak yaptı diye suçlamak kutuplaşmayı körüklemek olur. İki ittifak grubu arasındaki mücadele hukuk, ekonomi ve dış politikanın somut konuları üzerinde cereyan etmelidir.
Asla pes etmedin cımhuriyetçilik ilkelerinden asla vaz geçmedin.Hİç susmadın susturulamadın.yolun açık olsun güzel adam ..
Başkanlık şimdiden hayırlı olsun. İnşaallah başkan olduktan sonra diğerleri gibi nereden geldiğini be halka verdiği sözleri unutmaz. UMUTLUYUM,GÜVENİYORUM.
Muharrem İnce mi?... O zaman RTE nin başkanlığı şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyebiliriz... RTE nin miting yapmasına bile gerek yok... Koskoca CHP bula bula bunu buldu... Yazık...
CHP Lİ İŞTE
nobel ödüllü azizi yapmadılar bunu yaptılar bence hiç şansı yok
seviyoruz seni sn. ince yolun açık olsun adaletsiz bir sistemde işin zor ama
Chp de sevdigim bir insan milliyetcilik ilkesini ayaklar altindan basinin ustune cikiricak birisi bol sanslar muharrem reis allah utandirmasin.
TAVUKÇU HOŞGELDİN.
Diğer Haberler