Muharrem İnce'den 'adaylık' sorusuna emojili yanıt

Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik, CHP'nin adayı olduğu söylenen ve bugün açıklanması beklenen Muharrem İnce ile mesajlaşmasını köşesine taşıdı.

Muharrem İnce, adaylıkla ilgili mesaja emojiyle yanıt verdi. Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik, CHP'nin muhtemel Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile mesajlaşmasını "İnce’den ilk demeç ‘Emoji’yle geldi" başlıklı yazısında aktardı.

İnce'nin kendisine 3 emojiyle yanıt verdiğini dile getiren Çelik, şunları yazdı:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayını yarın (bugün) açıklıyor. Bu satırların kaleme alındığı dün saat 17.00 civarı itibariyle, CHP’nin adayının Yalova Milletvekili Muharrem İnce olacağı kesinleşmişti.

VATAN’ın dünkü birinci sayfasında, “Anketten İnce çıktı” başlığıyla verdiğimiz haber dün Ankara’da siyaset gündeminin en çok konuşulan başlığıydı.

Kesici’nin “İnce’yi aradım” açıklaması

Haberimizde, CHP’nin 4 isim verip, “Cumhurbaşkanı adayı olarak hangisini tercih edersiniz” sorusuyla bir kamuoyu araştırması yaptırdığını belirtip sonuçların dün (önceki gün) saat 17.00 civarında Genel Merkez’e ulaştığını duyurmuştuk. CHP’nin dünkü grup toplantısında, muhtemel adaylardan İlhan Kesici, bu bilgiyi teyiden şu açıklamayı yaptı gazetecilere:

“Dün akşam itibariyle Muharrem İnce adı öne çıktı. Yetkili arkadaşlarımızla konuşmuşlar. Ben de sabah bu münasebetle tebrik ettim. ‘Allah mahcup etmesin’ dedim. Tahmin ediyorum onun da bilgisi vardı, tebriklerimi kabul etti.”

Kesici bu sözleriyle, CHP’nin adayının Muharrem İnce olacağını 24 saat öncesinden duyurmuş oldu aslında.

Muhtemel adaydan WhatsApp mesajları

CHP grup toplantısı öncesi mikrofonların yöneldiği Muharrem İnce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yapıncaya kadar konuşmayacağını söylemekle yetindi.

İnce’yi önceki akşam, yani partinin anketinden uzak ara birinci çıktığı bilgisini aldıktan hemen sonra aradım. Telefona cevap vermemesi şaşırtıcı değildi. Sadece yoğun olduğundan değil, daha mühimi sessiz kalması gerektiğinden açmıyordu telefonları.

Bunun üzerine Muharrem İnce’ye WhatsApp üzerinden bir mesaj attım. Anket sonuçlarını haber yaptığımı belirtip “Herhalde artık hayırlı olsun diyebiliriz” diye yazdım. İnce’den gelen yanıt, ‘3 emoji’ oldu. 3 mahcup gülümseyen yüz…

Cevabı bu şekilde olunca, bunu üstü örtülü ve esprili bir kabul olarak algılayıp, gülerek, “Bu ilk demeç mi” diye sordum.

Muharrem İnce de, “Evet” diye yazdı.

Esprili bu mesajların ardından, “Birkaç cümlelik bir ilk mesaj rica edebilir miyim” dedim İnce’ye.
Yazdığı cevap, “Cuma’dan sonra” şeklinde oldu.

Yarın (bugün) Cuma…

Önce Hacı Bayram, ardından Birinci Meclis

Ben ilk demeci ‘emoji’yle aldım ama Muharrem İnce ilk açıklamasını, Kılıçdaroğlu tarafından aday olarak kamuoyuna duyurulmasının ardından yapacak. Yarın (bugün) saat 11,00 civarında adayın ilan edileceği salon toplantısı bitecek.

Muharrem İnce, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı sıfatıyla Ankara’nın Ulus semtine gidecek partililerle birlikte.

İnce’nin ilk durağı Hacı Bayram Camii olacak. Muharrem İnce, Cuma namazını kıldıktan sonra birkaç yüz metre ötedeki Birinci Meclis binasına yürüyecek yine beraberindeki partililerle.

Adaylık sürecine ilk adımı Hacı Bayram’da Cuma namazı ve hemen ardından cumhuriyetin ilan edildiği ilk Meclis binasını ziyaret ederek atacak olan İnce yarın gece memleketi Yalova’ya gidecek.
Cumartesi günü babasının kabrini ziyaret ettikten sonra da seçim kampanyasını resmen başlatacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
sana diktatörü sandıkta göstercez İNCE İNCE RAMAZAN SARHOŞU
Peygamber seçimi değil bu. senin inandığın zaat kişi de rakı içerken resimleri var papayla olan görüşmeleri var .
@aliefendi00 cevrendekiler ve akrabaların haklı hemde çok haklı.... onlar sana aptal veye salak dfiyorlarya haklılar... düşünsene kusurabakma düşünemezsin.... adamların canlarını bezdiriyorsun... yaptığın aptallıklarla... onlara çok üzüldüm...
@scrubs41 şu resimleri paylaşında bizde görelim kardeş gotunden element uydurma yaa
@scrubs41 la o rakı değil ayran bikere dünya liderisin papaylamı görüşmiyicen önemli olan sizin gibi gizli kapaklı görüşmemesi
senin gibileri bu ülkede yasatmamak lazım döt kılı
@aliefendi00 seçimden sonra kacacak yer arasınlar seninkiler silivri yolları gözüküyor
@scrubs41 peygamber sandıkta secilmez insanlar tarafındansa hiç seçilmez. Siyaset yapıcaz diye zırvalamayın.
BİR DEĞİL BİN OY HAKKIM OLSA GÖZÜM ARKADA KALMADAN SİZE VERİRDİM YOLUN AÇIK OLSUN SN MUHARREM İNCE KALBİM İLK DEFA HUZURLU İLK DEFA BU KADAR RAHAT VATAN SEVDALISI GÖZÜ PEK ŞEREFLİ VEKİLİM İNŞALLAH ÜLKEMİ YÖNETMEK SİZE NASİB OLUR BAŞARILAR SEVGİLER SAYGILAR
kendi partisine lider olmamiş birçare bu ülkeye lider olmaya aday yaw içmeyin bukadar şunu
chp yi emanet etmeyen bi chp varken sana chp den nasıl oy alacaksın
türkiyenin kaderini bu adam belirleyecek
İnce gelecek diktatorlere ince ayar verecek.
muherremmmmmmmmmmmm eldeki yarmadan olma muharremmm milletvekiligide gitti keMALIN gazına gelme o artık chpda rakipsiz
Muharrem inceyi devreden çıkarmak için Kılıçlaroğlu'nun bir manevrası
Hayırlı uğurlu olsun çalışkan, duyarlı çaba gösteren bir insan. Tepeden getirilen biri değil. Aslında bütün adaylar aynı şekilde o açıdan iyi bir sonuç olacak.
Hala anlamadınızmı tek aday Eskişehirli EŞEK'e çekirdek çitleten ataist başkan adayı....
iyi partiye destek oluruz ittifakın namusu budur bu demeçler yeni ve iyi türkiye için umut verici
Muharrem ince yıllarca vekillik yaptığı Memleketi Yalovaya Çağ atlattı.Heryerde imzası var gelen tanıyamıyor burası uzay kentimi diyor hep halkın içinde evine bile gitmiyor herkesle tokalaşıyor yakında yalova avrupa birliğine girecek.Bide cumhurbaşkanı olsun kainatı idare eder.
@murattnl HADELEN YALOVA BİLDİĞİN SIRADAN BİR KÖY...
aday olacaksa çok fazla bişey konuşmasına gerek yok. bence arana fizik ve görünümde muharrem bey. vatandaşa karşı sadece boy gösterse yeter
kılıçtaroğlu karşısında defalarca seçim kaybetmiş biri ilginç. partisinde bile seçilemeyen biri ülkede nasıl seçilecek? velevki seçilirse kılıçtaroğlu neden o koltukta? chp de koltuğa yapışma hastalığı var.
Muharremi artık chpnin bir ilçesine belediye başkan adayı olarak göreceğiz . Kemal harcadı...
Diğer Haberler