Muharrem İnce'den Kemal Kılıçdaroğlu'na: Geri çekileceksin, hazırlıklarını yapacaksın!

Erzurum'da konuşan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Yenildiğini kabul edemeyen yenemez. Yenildiysen geri çekileceksin, hazırlıklarını yapacaksın, en ciddi hazırlıklarını yapacaksın, bahane üretmeyeceksin" dedi.

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP İl Başkanlığınca Erzurum'daki bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda, partililerle bir araya geldi. İnce, salona girişinde davul zurnayla karşılandı, Erzurum bar ekibi de gösteri yaptı. İnce, burada yaptığı konuşmada, 4 Mayıs'ta büyük bir yolculuğa çıktıklarını, 51 günlük bir seçim kampanyası yürüttüklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Sloganımız, 'hepimizin cumhurbaşkanıydı', şimdi 15 milyon oy var helalinden, bu 15 milyon oyu, 30 milyon yapacağız, yani 31 değil, 62, hedef bu olacak. Bunu başaracak mıyız, Allah'ın izniyle, milletin isteğiyle başaracağız. 1699 Osmanlı'nın ilk toprak kaybettiği tarihtir. Osmanlı bizim atalarımız, 223 yıl hep kaybetti, 1699 Karlofça Anlaşması'ndan başladı, 30 Ağustos 1922 Büyük Taarruz'a kadar hep kaybetti, neden kaybetti, Osmanlı generalleri geri çekilmesini bilmiyordu, yenildiğinde geri çekilmesini bilmiyordu. Mustafa Kemal Paşa, Kütahya ve Eskişehir'de yenilince orduyu Sakarya'nın doğusuna çekti, önce elindeki gücünü ölçtü 'benim gücüm nedir' dedi. Sonra hazırlıklarını yaptı ve 26 Ağustos 1922'de Büyük Taarruz'u başlattı ve 30 Ağustos 1922'de savaşı kazandı. 223 yıl hep kaybettik, 223 yıl sonra geri çekilip hazırlıklarını yapıp, savaşa giren birisi savaşı kazandı."

24 Haziran seçimlerini kaybettiklerini ve bunun için bahane üretmeye gerek olmadığını anlatan Muharrem İnce, "Yenildiğini kabul edemeyen yenemez. Yenildiysen geri çekileceksin, hazırlıklarını yapacaksın, en ciddi hazırlıklarını yapacaksın, bahane üretmeyeceksin. Sandıktan çalıyorlar, çaldırmayacaksın. Senin görevin çalıyorlar diye bağırmak değil, çaldırmamak." diye konuştu.

ince1

"CHP'Yİ HERKESİN PARTİSİ YAPACAĞIZ"

Seçime "hepimizin cumhurbaşkanı" sloganıyla girdiklerini hatırlatan İnce, CHP'yi de herkesin partisi yapacaklarını vurguladı. Türkiye'nin, Çankaya'dan, Bakırköy'den, Karşıyaka'dan ibaret olmadığını aktaran İnce, konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye'de Erzurum, Konya var. Neden olmasın, Erzurum Büyükşehir'i almaya gözünü dikemezsen İzmir'de sıkışıp kalırsın. Çankaya'da, Karşıyaka'da, Bakırköy'de sıkışmış... Hayır bizim hedefimiz bu olamaz. Hedef, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığını almak olmalı. Onun için hepimizin cumhurbaşkanı, hepimizin partisi ile bunu başarabiliriz. Bunu gençlerle yapacağız, Atatürk'ün 'bütün ümidim gençliktedir' diye bir sözü var. Benim de bütün hayalim bütün ümidim gençliktir. O meydanlar da ne söylerse söylesin, kıraathane, kuantumu yenmiş gibi görünebilir ama asla kuantum kıraathaneye yenilmez. Unutmayın, kuantum mutlaka kazanacaktır, kazanmazsa ülke gelişmez, fakir, işsiz kalırız. Ben nanoteknoloji dedim o bedava kek dedi. Kısa vadede kek kazanmış gibi görünebilir, uzun vadede kekin kazanması mümkün değil."

Muharrem İnce, kuantum, uzay madenciliği, nanoteknoloji demeye devam edeceklerini vurgulayarak, 4 Mayıs'ta başladıkları büyük yolculuğun amacına ulaşacağını bildirdi.

ince4

Allah'tan tek dileğinin sağlık olduğunu belirten İnce, şu görüşlerini paylaştı:

"Hedefimdeki illeri söylüyorum, en öncelikli illeri söylüyorum, Erzurum, Rize, Gümüşhane, Şanlıurfa, Diyarbakır, bunlar... rekor kıracağız, merak etmeyin. Erzurum'a mitinge gelemedim, 9,9 da kalmışı, demek ki mitinge gelseydim, barajı aşacakmışız. Büyük sevdalar, büyük yolculuklar, büyük umutlar gençlerle olur. Hedef Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmalı, bunu hedefleyemezsen, başaramazsın, bunu Allah'ın izniyle başaracağız. 9 Eylül 2018 günü bir kampanya başlatacağım, bir yıl sürecek kampanyanın süresi 9 Eylül 2019'a kadar. Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi'nin 1 milyon 250 bin üyesi var. Kampanyam şu, 35 ila 18 yaş arasında partinin üyesi kadar yeni üye istiyorum. 1 milyon 250 bin genç istiyorum, partide gençlerin partisi..."

Hedeflerinin 15 milyon oyu 30 milyona ve yüzde 31 oy oranını yüzde 62'ye çıkarmak olduğunu tekrarlayan İnce, partiye üye sayısını gençlerle 2,5 milyon yapmak istediklerini anlattı.

ince2

"YARIŞIN SONUCUNU KABUL EDECEĞİZ"

Muharrem İnce, gençlerin ve öğrencilerin kendisini yakından takip ettiğini iyi bildiğine işaret ederek, "Bu ülkeyi tekrar rayına oturtacağız, umutlarımızı yeşerteceğiz, tazeleyeceğiz moral bozmak asla yok, bahane, mazeret yok, marifet var. Başarmanın yolu hatalarını gözden geçirmektir, nerede hata yaptım demektir, eksiklerimiz ne. Tabi ki adil bir yarış olmadığını biliyorum. Devletin bütün imkanlarıyla kampanya yapan birisi bir de milletin bağışlarıyla kampanya yapan birisi, tabi ki şartlar eşit değil ama buna da sığınmayacağız, bunu söyleyeceğiz, bu yarış adil değildi, demokratik değildi ama sonunda bir yarışa girdik. Bir yarışa girdiysek ya girmemeliydik ya da girdiysek sonucunu kabul edeceğiz. Benim demokrasi anlayışım budur." dedi.

Seçimden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak, tebrik ettiğini hatırlatan İnce, "Emin olun önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan da beni arayacak, merak etmeyin. Şimdi söylüyorum, sen kazandın ben kutladım, ben kazandığımda aynısını istiyorum. Bunu yapacağız, bunu başarabiliriz, bu enerjimiz ve gücümüz var. Önümüzdeki süreçte resmen bir gölge Bakanlar Kurulu kuracağız. Kazanmış gibi çalışacağız, diş politika, ekonomi, tarım uzmanlarımızla sürekli Türkiye'nin sorunları üzerine çözüm üreteceğiz, kafa yoracağız, takip edeceğiz. Nefesim ensesinde olacak merak etmeyin." değerlendirmesini yaptı.

AA

Okuyucu Yorumları 88 yorum
kendi agzinla ben bir daha aday olarak karsisina cikmam dedin simdi yaptigina bak nasil bir duzenbaz adammissin maerrem
O DÜZENBAZDA DİĞERİ NE OLUYOR?KOLTUĞA KENE GİBİ YAPIŞTI BAŞARISIZLIĞA RAĞMEN
@samsun_izmir sizidemi ince korkusu sardı adam haklı rakipleri seçim kazanmıyor kılıçtaroglu kaybediyor
kılıçdaroğlu'da Baykal'a aynısını yapmıştı hatırlarsınız tarih tekerrürden ibaret.
@samsun_izmir pkk nın oylarıyla 30 a zar zor gelen adamdan mı korkacaz hahaha ne çekiyorsanız azaltın artık
CHP NİN HEPSİNİN FITRATINDA VAR DÜZENBAZLIK RAHMETLİ ATATÜRK SAĞ OLSAYDIBUNLARIN HEPSİNİ İDAM EDERDİ
@samsun_izmir kılı taroğlu hep ikinciyi geçiyor
@samsun_izmir Biz bu Chp'de hayır yok diyorduk da siz anlamak istemiyorsunuz. Her ikisi de çıkar derdinde milleti düşünen yok. Bunu anlayın artık ve yıllardır yediğini mal etiketinden kurtulun.
@nesrincelikkanat burası Türkiye koltuğa yapışmak suç değil hatta doğru olandır kültürümüz yapış der saçına ak inmiş olanlara çok saygı duy evet öyle saygı duyki ak saçlıyı melek sansınlar İnceye gelince kaybedeceğini %100 biliyordu ama kendini aksine inandırıp çıkıp kısa süreli show yaptı EGO’nun uşakları Ne İnce nede Demirtaş nede başka biri sadece Abdüllatif Şener kim kesti önünü ego uşakları kim bunlar İnce ve Meral yakında ince Meralin partisine geçer ülkeyi düşünen yok tüm bunları izlerken sevmediğim Kılıçdaroğlu na hak veriyorum partisinde ortalığı karıştıran çok hain var kolay değil.
Yiyin birbirinizi...
iyi de adam seni aday yaptı sende taktir ettin aday olmam chpye dedin etik değil dedin doğru mu yaptığın?
aday olmam başka rakip olmam başka bunu anlamayacak beyinler var işte cidden yazık. kendisi ile yarışa girmem diyor... çekilişe olurum çekilsin diyor...neyse ne sonuçta bu işler isteğe değil talebe bakar sen istemesen de seni isteyen insanlar çok olursa oraya geçersin siyaset böyledir. tabi siz siyaseti istenmese bile parti başından ayrilmayanlardan öğrendiğiniz için anlamazsınız.kastim kemal k. da değildir anlayan anlar...
@sozuyilmaz yalanciymis meger seni sirtlayan adama hancer vurdu
bence su an chp de olanlar ahmet davutoglu nun basina gelenlerden daha etik hatırlarsanız Davutoğlu yüzde 49 oy almasina rağmen makamindan alınmıştı bu 9 seçim kaybetti hala laf üretiyor bence gitmesi icin tam zamani
@yildiz_selim_1991 anlayın işte koltuk hastası bunları tavana çıkaran halk aptaldır keşke incede kaybettiğini anlayıp kenara çekilse yada git çay ocağında dertleş bu kadar gündem olmak istiyorsan söyleyin Necati’ye sağ kolu yapsın hadi kurtlar vadisine ciddiden yakışırdı boş hatta ahlak bozucu koltuk sevdası örneklerinizle halkın önünden çekilin mümkünse uzun bir süre görüşmeyelim
ne olduya beni cumhurbaskani makamina laik goren bi genel bakanin karsisina asla cikmam diyordun.ya biizim ulkede siyaset tam bi namuzsuzluk
@twiztaz chp yi kastediyon di mi
kemal gandi hiç koltuğunu bırakırmı ince dış güç onay verecek öyle bırakacak
Çekilmez o Kasetle gelde getirenler çekil demeden çekilmez...
böyle çapsız adamı aday yaparsan tepene çıkar düne kadar chp başkanı olmayacağım diyen yalancı seçimi sattı şimdi chp nin başını yiyecek kendin ne oy aldım beceriksiz
Muharem İnce 3 defa Kılıçtaroğlunun karşısında yenildin bir defada Recep Tayyip Erdoğana yenildin sen niye çekilmiyon yenilen pehlivan güreşe doymazmış boş ver yeyin birbirinizi
sn.ince yolun Atatürk'ün yolu olsun Chp'ye sızmış işbirlikçileri gönder yaşasın tam bağımsız Türkiye.
bu durum size de Ecevit İnönü atışmalarıni animsatmiyor mu?
E sonuçta sende yenildin hem ne oldu senin demokrasin dayatma yapıyosun?
Helal ince lider dediğin cesaretli olacak pısırık siyasetten bıktı millet koltuğa yapıştı adam.
kılıçdaroğlunu istemiyoruz ince chp nin başına geçmeli
SONUNA KADAR HAKLISINIZ SAYIN İNCE KEMAL ÖNÜNÜ YILLARDIR KESEREK BU ÜLKEYE EN BÜYÜK İHANETİ YAPMIŞTIR GEREKİRSE KOVULMASI ŞART
sözünün eriymiş harbiden
Bu duruma geleceğini hesap edemeyen Bay Kemal. Hiç ileri görüşlü değilsin. CHP senin ile geleceğe gidemez.
İnce izleyeceğim tek yol Atatürk'ün yolu olsun temizle Chp'yi işbirlikcilerden,soros'culardan.
arkandayiz sayın ince tam destek
vur yumruğunu masaya ince
millet kılıçdaroğlu'ndan masallar dinlemek istemiyor artık zafer şiirleri okumak istiyor.
Yeter artık kılıçdaroğlu partiyi birbirine düşürmeden git artık son iyiliğin bu olsun partiye.
Bu ülke kılıçdaroğlunun kıymetini çok geç anlıcak.. dürüst olma, namuslu olma, ahlaklı olma es gürle hakaretler et her türlü hırsızlığı yap din ile şov yap bak nasıl seviliyorsun kılıçdaroğlu
ya..bi dur..bi bekle...bi ayakların yere bassın...
TAYYİPİN ADAMLARI CHP Yİ ELE GEÇİRMİŞŞ
İYİ STRATEJİ...KEMALLE BİRLİKTE İYİ OYNUYORSUNUZ.
bu herife gelde oy ver. daha dün dediğini unuttu.
Chp kendi içinde karmașa yașıyor böyle mi yöneticeksiniz ülkeyi ama iyi oldu muharrem ince aday olmucam dedi ve simdi gözünü yüksege dikti millete yalan söyledi
@cihans48Anlaşılan akp taraftarı sın seni ilgilendiren bi durum olmadığını sanırım.
@mcekilli Şayet seçilseydi..bir yalancı tarafından yönetilicektik..herkesi ilgilendirir..sen memnunsun anlaşılan..kılıçtaroğlu büyü falanmı yaptı size yaaaa.
koltuk gidiyorr kemmaal
fetönün kaset projesi ile gelen ve onun her dediğini yapan zavallı zat kemal Türk siyasetinin yüz karasısısın ve rezil bir şekilde siyaset sahnesinden silinip gideceksin
kendi ağzıyla demedi mi o istemeden chp ye başkan olmam diye..simdi digerlerinden ne farkın kaldı senin..bu memlekete neden adam gibi adam gelmiyor anlamıyorum..Atatürk ün dedigi gibi siyaset çok kirli bi oyun..oy verdigime utaniyorum..
her yazılana inanana Aptal derler.
NE YANAR DÖNER ADAMSIN BU KAFAYLA CUMHURBAŞKANI OLACAKSIN OYLEMİ HANİ BİRDAHA ADAY OLMAM DEMİŞTİN NE OLDU TAVUKÇU VAHİYMİ GELDİ
dün "" KILIÇ -L- AR ÇEKİLDİ "" yi duyduk...inşallah yarın da "" KILIÇ -D- AR ÇEKİLDİ "" yi duyarız...yeter artık...
Sayın Ince, buyrun AKP'ye alalım sizi ... memlekete biraz faydaniz olsun.. oralarda boşuna heba olmayın...
Siz iç savaş yaparken AKP yerel yönetimleri deviralacak
vefasiz nankör adam seni Sen mi bu tutarsız laflarinla iktidara taşıyacak sin??
sallıyor yine,anlaşılan bugün cuma namazını kılmamış
Sanki ince yenilmemiş cumhurbaşkanı seçilmiş gibi bir hava var.
Helal sana iNCE adamsın.. !! Türkiyeye güvence Muharrem İnce
bir milyonda oyum olsa yinede siz asla ve katha oy yok bu milletin degerlerine geleneklerine geçmişine düşman bir anlayışa sahip ipini kimin net bir şekilde belli olan partiye oy verilmez bunlara oy verenlerinde vebali var
@kuzey_3412 ipini kimin net bir şekilde belli olan partiye oy verilmez bunlara oy verenlerinde vebali var AĞZINA SAGLIK ÜLKE TESLİM EDİLMEZ YARIN GARANTİ YOK
Diğer Haberler