Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim vaatlerine CHP'lilerden tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaatlerine CHP'liler sosyal medya üzerinden isyan etti. Yapılan eleştirilerde vaatlerin daha önce CHP tarafından teklif edildiği belirtildi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AKP Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı'ndaki yaptığı konuşmayla projelerini ve vaatlerini sıraladı.

İŞTE ERDOĞAN'IN VAATLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emniyet mensupları, öğretmenler ve cemevlerine ilişkin yaptığı açıklamalar ise dikkat çekti. Erdoğan seçim beyannamesi konuşmasında, “Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz” dedi. Erdoğan, Cemevlerine ilişkin ise, “Cemevlerine hukuki statü tanıyacağız” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Erdoğan’ın açıkladığı seçim vaatleri sosyal medyada gündem oldu. CHP'liler sosyal medya üzerinden Erdoğan'ın seçim vaatlerine isyan etti. Yapılan eleştirilerde vaatlerin daha önce CHP tarafından teklif edildiği belirtildi.

'HAYIRLI OLSUN'

CHP'li Gürsel Tekin ise sosyal medyada yaptığı açıklamada, 'CHP’nin bir seçim vaadi daha iktidar tarafından benimsenmiş oldu. 3600 ek gösterge Milletimize hayırlı olsun.' ifadelerini kullandı


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
ne yazıkki, Allah kelimesi bile Sayın Cumhurbaşkanının ağzından çıkınca değer kazanıyor. bizim ağzımızdan çıkan Allah kelimesinin bile hükmü geçerliliği önemi yok. gerçekten bu vaadleri CHP verdi. sayın ince verdi. bu bir gerçek. ama, sayın cumhurbaşkanı söyleyince, daha bir değerleniyor. sanki kendisi icat etmiş gibi oluyor. sayın erdoğanı son nefesine kadar hiç kimse iktidardan indiremez. seçim paralarına yazık. artık iş çığırından çıktı.
Benim anlayamadığım; bu vaadleri neden şimdi gerçekleştirmiyorlar? Sonuçta iktidarlar, koalisyon değil tek parti iktidarı, her istediklerini şimdi de yapabilirler. Reisleri tek yerkili, Türkiye’nin tek hakimi, beden şimdi yapmıyorlar? 16 yıldır. eden yapmadılar? Neden? TAMAM
hakktten bunlar iyice kopyacı oldu. chpnin geçen seçimde deiklerini hep vaad ediyorlar. chp söylediği zaman yok olmaz , nerden verecek, ülke batar dediler. şimdi kendileri chpden kopya çektiklerini uygulamaya çalışıyor. ülke zaten batmış, kriz var, devalüasyon var, herşeye yine zam geliyor. size oy felan yok. tamam
Vaatler halkın yararına ise kimin vaat verdiği önemli değil.Yerine getirilsin yeter.
bu ülkede zaten memurlar hemşireler din görevlileri çalışıyo dimi ? inşaat işçileri fabrikada çalışanlar ingiltereye bağlı dimi? maaşlarını ingiltere veriyo ? en çok yıprananlar inşaat işçileri fabrikada çalışanlar ama pastayı memurlar hemşireler din görevlileri yiyor. şu hale bakıp iyikide oy vermediğime çok seviniyorum yaşasın tahta partisi oyum tahta partisine.
Vaadleri muhalefet verir Gerçekleri ERDOĞAN YAPAR.
dikkat ederseniz mühendis ve teknisyenlere ilâve bir hak verilmiyor.Bunun anlamı sanayileşme,fabrika istemiyoruz,camilerimiz din görevlileri aracılığı ile füze savunma sistemi imalâtına başlayacaktır denmek isteniyor.üretim yok,hizmet sektörü şişirilmiş,sanayileşmeye gerek yok deniyorTeknik ùniversiteleri kapstìp ilàhiyat fakùltesi açìn bari.
EMEKLİLİKTE VERİYOR ABİ, YANİ YAŞAYAN CANLI ÖĞRETMENE DEĞİL ÖLÜYE VERİYOR.
CHP SÖYLEYİNCE Mİ AKLINA GELDİ...
Madem iki parti de aynı vaatleri verdiler hangi partinin bu vaatleri gerçekleştirme ihtimali daha fazla acaba? Halk bunu 24 Haziranda belirleyecektir. Devlet idaresinde halkın sözünün üstüne söz yoktur. Kim kazanacaksa hayırlı olsun. Kim kaybedecekse bir sonraki seçime kadar kaderine razı olup saygı duysun.
Eksikler ve dogrular bellidir..adam bir eksikligi duzeltmeye karar vermisse ne var bunda..ozaman dünyadaki bütün kötülükleri ben sıralayayım ve bunlari gidermeye çalısan herkes beni taklit etmiş olsun...ayrıca mualefet niye var...işte tam da hukümeti denetlemek icin var
Chp liler neden rahatsız oluyorsunuzki. Önemli olan icraat degilmi. vaat başka icraat başka
Diğer Haberler