Anketçi İbrahim Uslu'dan CHP'li Muharrem İnce tweeti!

CHP adayı kim oldu sorusunun yanıtı yarın netleşecek. Öncesinde ise bugün İlhan Kesici'nin açıklaması bomba etkisi yarattı. Verdiği isim Muharrem İnce oldu. Peki Muharrem İnce gerçekten de CHP'nin adayı mı? Muharrem İnce soruları parti grubu girişinde yanıtlarken ANAR'ın sahibi İbrahim Uslu yaptığı yorumla Twitter'ı salladı.

Anketçi İbrahim Uslu'dan CHP'li Muharrem İnce tweeti!

İlhan Kesici, CHP adayıyla ilgili yaptığı son dakika açıklama ile günün olayı oldu. Kesici, "Muharrem İnce aday olacak. Sabah İnce'yi telefonla aradım, tebrik ettim. Onun da bilgisi vardı, tebriklerimi kabul etti." dedi. Bu açıklama ile birlikte gözler Muharrem İnce'ye döndü.

Ankara gazetecileri 'İnce aday mısınız' deyince göz kırptı diyerek adaylığı teyit ederken bazıları 'Grupta en öndeydi' diyerek Kesici'yi doğruladı. Peki CHP adayı gerçekten Muharrem İnce mi? Elbette bu soru bir numaralı muhatabına yani İnce'ye de soruldu.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Yarın saat 10.00'da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin. Benden bir şey beklemeyin. Sloganımız şu; zamanı gelince her şey güzel olacak" karşılığını verdi.

İNCE : ONUR DUYARIM

muharrem ince

BBC ise İnce'nin "Atatürk'ün partisinin üyesi olarak Atatürk'ün oturduğu koltuğa aday gösterilmekten gurur duyarım. Elbette kararı genel başkanım ve milletvekillerimiz verecektir. Hem partimiz hem de milletimiz için hayırlı olmasını dilerim" dediğini aktardı.

ANAR'IN SAHİBİ İBRAHİM USLU'DAN OLAY TWEET

Muharrem İnce ismi son dakika olarak haber sitelerine düşünce bomba yorum ANAR anket şirketinin sahibi İbrahim Uslu'dan geldi. Uslu herkesin aklındaki düşünceyi yazıya döktü ve şu tweeti attı:

Eğer haber doğru çıkarsa, "CHP'ye genel başkan yapmadığınızı, Türkiye'ye Cumhurbaşkanı mı yapacaksınız" sorusuna ne cevap vereceklerini gerçekten merak ediyorum..

MUHARREM İNCE KİMDİR?

4 Mayıs 1964'te Yalova Elmalık köyünde doğdu. Baba adı Şerif, anne adı Zekiye'dir. Fizik Öğretmeni olan İnce, Uludağ Üniversitesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. Çeşitli lise ve dershanelerde fizik öğretmenliği ve müdürlük yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı, Yalovaspor Kulübü Basın Sözcülüğü, CHP Yalova İl Başkanlığı ve CHP Parti Meclisi Üyeliği görevlerinde bulundu. ''Tatanka, Bu Kaçıncı Kirlenişin Beyaz, 1 İleri 5 Geri ve Buyurun Sayın İnce/Siz Yokken Meclis Sonuna Kadar Çalışıyordu'' adlı 4 kitabı vardır.

22, 23 ve 24. Dönemde Yalova Milletvekili seçildi. 22 ve 23. Dönemde Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği, 23 ve 24. Dönemde CHP Grup Başkanvekilliği ve TÜRKPA Üyeliği görevlerinde bulundu. İnce, evli ve 1 çocuk babasıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
Bir partinin genel başkanının cumhurbaşkanlığı kesinlikle doğru değil bunu Kılıçdaroğlu defalarca açıkladı ama anlamamaya çalışarak Türkiyeyi karıştırmaya devam ediyorsunuz o anketçi denilen kişiye söylüyorum evet parti başkanı yapmadık sebebi cumhurbaşkanı yapacağız.
Saçmalık.
sen bile bu dediklerine inanmıyorsunda laf olsun torba dolsun diye konuşuyorsun işte
izmire belediye başkanı yapamadıkları başbakan oldu ya. chp ye başkan olamayanda cumhurbaşkanı olsun
Kılıçdaroğlu kendisine rakip olanları tek tek tasfiye ediyor..kendi krallığını ilan ediyor...CHP'ye genel başkan yapmadığınızı, Türkiye'ye Cumhurbaşkanı mı yapacaksınız"ne güzel bir soru...
muharrem ince dışında chp nin alayı korkak
soru zaten fitne amaçlı. CHP içindeki delege seçimi ile halkın seçimini kıyaslamak zaten aymazlık
Akşamcılar yaşadı seçilirse ilk icraatı içki fiyatlarında indirime gider.İsteyenin her akşam kapısına bir 35 lik koyar.
Muharrem İnce hayal kırıklığı olur!!!!!!
HAYIRDIR İBRAHİM USLU SEN ANKET FİRMASI SAHİBİ MİSİN ? YOKSA AKP SÖZCÜSÜ MÜ ? SENİ NEDEN TELAŞ ALDI DERLER.
Devletin başına hiç yakışmıyor
Muharrem beye kurultayda etmediğini bırakmayan kılıçdaroğlu neolduda Muharrem beyi aday gösteriyor acaba seçilemiyeceğinden emin bari vekil olup genel başkanlıkta birdaha önüme çıkmasın gibi basit bir taktikmi izliyor.
Chp ye gn başkan olamayan adam c başkanımı olacak
İzmir'in belediye başkanı bile yapmadığını bu memlekete başbakan yaptınız ona ne diyelim
Seçilmese de sizi ve RTE yi seçim meydanlarında itin kıçına sokup çıkarır ya o da yeter ipliğinizi pazara çıkarması bile kar.Kaldı ki bu seçim CB seçimi değil YA TÜRKİYE YA TEK ADAM seç,imi ve inanıyorum ki TÜRKİYE sevdası yüreğinde atan herkes size osmanlı tokadı atacaktır
olabilecek tek adam
Helal olsun CHP ye gerçekten çıldırtıyor AKP ve koyunlarını Bu dertten ölecekler yakında. Ün,versiteleri bölüyor AKP gerekçe ne 100.000 öğrencisi var yönetmek zor sorarım sizlere 100.000 kişiyi yönetmek zor diye üniversiteleri bölen anlayışın yarın 80 milyonluk türkiye'yi yönetmek zor diyerek eyalet sistemine geçirmeyeceğinin garantisi var mı
uyanık kemal rakibini safdışı bırakmak için inceyi aday göstermiş seçilemeyeceği belli vekilliğide düşecek ohh meydan kemale kalacak
Gül'mü Erdoğan'mı tercih yapacak olsam ben Gül'ü severim diyen biri Cumhurbaşkanı adayı.????????
Çok yanlış tercih olur
HADİ İNCE İNŞALLAH YALATIRSIN BU TVİTLERİ
zamanında abdullah gül de böyle değilmiydi? bu soruyu sordunmu ozaman
8 Kez Yenilen Genel Başkanın Seçtiği aday da 9.Kez Yenilmeye adaydır...
Ben sağcıyım, ama İNCE aday olursa, İNCE için solcuyum..
Türkiye denince, halk ile gelir MUHARREM İNCE!
Evet troller cevap?
Muharrem beye kurultayda etmediğini bırakmayan kılıçdaroğlu neolduda Muharrem beyi aday gösteriyor acaba seçilemiyeceğinden emin bari vekil olup genel başkanlıkta birdaha önüme çıkmasın gibi basit bir taktikmi izliyor.
akp seçilmiş başkanı görevden aldı..o zaman niye tepki göstermedin. .
MUHARREM İNCEYİ KENDİ İÇLERİNDE BAŞKAN YAPMADILAR ÇÜNKÜ KILIÇDAROĞLUNUN PARTİ İÇİ DEESTEĞİ İNCEDEN FAZLA AMA CHP HALKA SORSAYDI AÇIK ARA İNCE ÇOKTAN CHP BAŞKANI OLURDU BUDA BÖYLE BİLİNE
kemal en büyğk rakibi olan incenin ayağını kaydırdı.
İzmir'e Belediye Başkanı yapmadığımızı Başbakan yaptınız yaa,,uyanıklar sizi !!!
Hak hukuk Adalet her şey muhteşem olacak yolcudur abbas bağlasan durmaz
chp li değilim ama chp nin sezgin tanrıkulu ve mehmet bekaroğlu akp seviyesindedir, diğerleri çok üstündedir, türkiyeyi idare etmek chp yi idare etmekten iyidir,
Çok doğru bir tesbit chp liler genel başkan olarak oy vermedikleri birine başkan adayi olarsk bizden nasil oy isteyecekler
İnce aday olursa çok kişi CHP.den inceye oy vermeyecek.Bende inceye oy verrmiycem.Oyum İyi Parti adayı için.
Çok isabetli bir karar.Çünkü hatırlayalım akp yi şimdiye kadar ilk ve tek olarak özel gayretiyle sırtını yere getiren kişi MUARREM İNCE dir. Yalova belediye seçimlerini çatır çatır almıştı.Kendisine güveniyoruz.
Bende bir soru sorayım. CHP nin adayı kim olursa vay be helal olsun işte doğru aday budur der ve eleştirmezsiniz? Böyle bir şey mümkün mü? Mesela sabah gazetesinde “CHP tüm halkı kucaklayacak bir aday çıkardı” başılığı atılabilir mi? İnce aday olarak açıklanırmı bilmem .Doğru adaydır yada yanlış adaydır da diyemem .Fakat sanki CHP doğru bir aday çıkarsa helal olsun diyecektik ama yanlış aday çıkardı kardeşim eleştirmeyelim mi demekte kaypakça geliyor bana.
bu adamı partısı beğenmedı partı başkanı olamadı ALLAH aşkına şimdı bunu türkıyemı beğenecekde oy verecek bellıkı kemal bu adamdan korkuyor tayıpın onune bunu yem yapip kurtulmak ıstıyorr kımse bunun aksını soleyemezzz
oy sıralamam 1. tercihim meral akşener 2. tercihimde muharrem incedir tüm türkiye bilsin gerisi için sandığa bile gitmem.
köyün birinde gencin bire evlenmeye karar vermiş.Bunu duyan evde kalmış fadime gence beni al demiş.genç arayım arayım fadimem kimseyi bulamazsam seni alayım demiş.vah zavallı kılıçtaroğlu bulamayınca muharreme kaldı.
muharrem ince seçilemez kardeşim..bunu dağ başındaki hasan amca bile biliyor..peki chp neden inceyi aday gösteriyor..işte asıl araştırılması gereken nokta bu..işin içinde geri planda çok büyük oyunlar ve anlaşmalar var..chp nin başındaki şahıs büyük ihtimalle tayyiple anlaşmalı ve çok büyük paralar teklif edilmiş gibi duruyor kendisine....
Sayın Kılıçdaroğlu İnce'yi CHP semeni desteklemiyor Tüm türkiye herkesin oy verebileceği kişi nasıl olabilir.Ben vermem şahsen
Diğer Haberler