YSK'dan skandal hata! '24 Haziran' yerine bakın ne yazıldı!

YSK seçim tarihlerini karıştırarak skandal bir hataya imza attı. YSK'nın siyasi partilere gönderdiği resmi bir yazıda erken seçimin tarihi 24 Nisan olarak yazıldı.

YSK'dan skandal hata! '24 Haziran' yerine bakın ne yazıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak açıklaması tartışmalara neden olmuştu. Muhalefet bunun bir erken seçim değil, baskın seçim olduğunu ifade etti. Bu kararla da Türkiye iki aylık kısa bir sürede seçim atmosferine girdi. Seçime sayılı günler kala Yüksek Seçim Kurulu (YSK) da çalışmalarını hızlandırdı. YSK da skandal bir hataya imza attı.

YSK Başkanı Sadi Güven, siyasi partilere 30 Nisan tarihinde resmi bir yazı gönderdi. Yazının konu bölümünde ise; “Sandık Kurulu Görevlilerinin Eğitimi” yazılıydı. İçerikte ise; yeni seçim sistemine ilişkin eğitimin nasıl verileceğiyle ilgili bilgiler yer alıyor ve partilerden, sandık kurulu üyesi olarak görevlendirileceklerin kurslara katılımı isteniyordu.

'24 NİSAN' YAZDILAR

YSK'nın bu resmi yazısındaki bir ifade ise çok dikkat çekiciydi. Yazıda, “24 Nisan 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimine yönelik olarak…” ifadeleri yer alıyordu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
adamların eli ayağına dolaştı, panik yapmayın hepiniz yargılanacaksınız...
BENİM GÜZEL ÜLKEMİ 2 DEVEYİ BİLE GÜDEMEYECEK İNSANLAR YILLARDIR YÖNETİYOR VE BENİM SAF MİLLETİM BUNLARA BİAT EDİYOR YA BUNA YANARIM.
hepiniz yargılanacaksınız !!!
Kopyala yapıştır kopyala yapıştır okumaktan aciz insanlar kim bilir kimin torpili ile memur oldular büyük ihtimal 16 nisan yazısı üzerinde degisiklik yaparak yapmıslardır.
belkide düsünülen tarihti o aciklamaya yürekleri yetmedi demekki bahceliye dedirttiler erken secimi eee nede olsa yalan dolanla is yapiyorlar 24 nisan olsaydi IYI parti secime giremeyecekti hesaplari tutmadi gene utanmazlarin.
koyun sekreter ınsan önce yazdığını okur
Diğer Haberler