Son Dakika Sağlık Haberleri

17:04Son Dakika
Son dakika: Canan Karatay yine sert konuştu: Suç diyetisyenlerin!

Canan Karatay yine sert konuştu: Suç diyetisyenlerin!

Hatay'ın Altınözü ilçesinde Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'ne katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, zeytin ve zeytinyağının sağlık için önemini bir kez daha vurguladı. Karatay konuşmasında, şimdiye kadar sağlıkta zeytine hak ettiği değerin verilmediğini belirtti ve "Bu suç iki üç zeytin yiyin diyen diyetisyenlerindir" şeklinde konuştu.

15:02Son Dakika
Son dakika: Diş fırçası ve diş ipi, çürümeye engel değil!

Diş fırçası ve diş ipi, çürümeye engel değil!

Diş Hekimi Dr. Steven Lin, "Sağlıklı yeme alışkanlıklarının sürdürülmesi, zayıf ve sağlıksız dişleri engellemenin tek yoludur. Beslenmenize dört önemli vitamin katmanız, ağız sağlığınız için çok faydalıdır. A, K2, D ve E vitaminleri dişlerinizi kurtaracak vitaminlerdir" açıklamasında bulundu.

14:44Son Dakika
Son dakika: Osteoporoza D vitamini etkisi

Osteoporoza D vitamini etkisi

Halk arasında kemik erimesi olarak bilinen osteoporoz erkeklere göre kadınlarda daha fazla görülmektedir. İleri yaşlarda kadınların korkulu rüyası haline gelen osteoporozda kemik sağlığı için gerekli olan kalsiyum ve fosforu yapısında bulunduran D vitamininin önemi öne çıkıyor. D vitamini, kemik yapımını artırarak, osteoporozun etkisini azaltıyor.

Son Dakika Haberleri