HABER

Apple, AirPods siparişlerine yetişemiyor!

Apple AirPods kablosuz kulaklık satışa çıktığından bu yana iki ay geride kaldı. Ancak kulaklığı satın almak için hala 6 hafta beklemek gerekiyor.

Apple, AirPods siparişlerine yetişemiyor!

Geçtiğimiz yıl iPhone 7 modelleri ile birlikte duyurulan Apple AirPods kablosuz kulaklık, sektör adına önemli yeniliklerine sahip olan dikkat çekici bir ürün olarak karşımıza çıktı. Ülkemizde de satışa çıkan Apple AirPods, şüphesiz çok sayıda kullanıcının ilgisini çekiyor ve satın alma listesinde yer alıyor. Peki bu cihaza sahip olmak için ne kadar beklemek gerekiyor?

Apple AirPods satışları ne durumda?

Apple tarafından kablosuz kulaklığın satış rakamlarını içeren bir bilgi paylaşılmadı. Ancak merak edenler için sayının Apple’ın beklediğinden çok olduğunu söyleyebiliriz. ABD’de vergiler dahil yaklaşık 170 dolara, ülkemizde ise 899 TL’ye satılan AirPods’u satın almak istediğinizde, gönderim detayları arasında “6 hafta” ifadesi dikkat çekiyor. Yani ürün, sipariş verdikten yaklaşık 6 hafta sonra kullanıcıya ulaştırılabiliyor. Peki bunun sebebi ne?

Yeni iPhone modelleri piyasaya çıktığında da benzer bir durumla karşılaşılıyor. Yani bu sürenin sebebi talebin, beklenenden daha çok olması. Karşılaşılan yoğun talep, tedarik zincirinin limitlerini zorluyor gibi duruyor.

Hem ülkemizde hem de ABD’de aynı sürenin (6 hafta) belirtilmesi, talebe yetişmek konusunda genel bir aksaklık olduğunun en büyük göstergesi. Ancak bu, kesin olarak 6 hafta süreceği anlamına gelmiyor.

Galaxy A5 (2017) pil ömrü ile rekor kırdı!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
kimisi ekmek peşinde, bugün de karnımı doyurdum şükür diyor. kimisi de 900 lira verdiği airpodum gelse de müziği daha kaliteli dinlesem derdinde. herkesin imtihanı farklı tabi...
Mal bu millet ya kablosuz kulaklık kadar beyine zararlı bir şeyi kucak dolusu para verip sıra bekliyorlarmış
Bokun üstüne yasak elma yapıştırsak onuda alacaklar
Param varsa bende alırım teknoloji nerde yani çinde bile olsa alacaksın o kadar.
Para cok olunca...
Diğer Haberler