Apple TV 4K HDR desteği ile sahnede

Apple TV 4K, HDR desteği ile birlikte tanıtıldı. Ekosistem baştan ayağa değişiyor.

Apple TV 4K HDR desteği ile sahnede

Apple bugün gerçekleşen ve yeni nesil iPhone modellerinin tanıtıldığı özel etkinlikte yeni nesil Apple TV modelini de tanıttı. Yeni nesil Apple TV daha önce de sızdırılan bilgilerde olduğu gibi 4K HDR desteğine sahip. Yani artık yeni nesil Apple TV ile videoları 4K çözünürlüğünde ve HDR desteğiyle izleyebileceğiz.
Apple TV 4K HDR, Apple TV den 2 kat güçlü bir işlem hızına sahip. Ayrıca grafik tarafında da geçtiğimiz sene tanıtılan Apple TV’den 4 kat güçlü. Bu sayede yeni Apple TV ile daha kaliteli oyunlar oynamak da mümkün hale getirilmiş durumda.

Apple TV 4K HDR, teknik donanım anlamında kullanıcılarını memnun edecek bir seviye de olsa da en nihayetinde bu bir TV kutusu, oyun konsolu değil. Dolayısıyla, bu cihazın kullanıcılara ne gibi içerikler sunacağı da büyük önem taşıyor.

Apple bu konuda da kullanıcılarını memnun edecek girişimlerde bulunmuş. Dünyanın önde gelen film yapım şirketleri ile çeşitli anlaşmalara imza atılmış. Bu sayede iTunes’tan HD fiyatına 4K kalitesindeki filmleri satın alabileceğiz. Ayrıca Netflix’le de önemli bir anlaşma imzalanmış durumda. Fakat bu durum şimdilik bizleri çok ilgilendirmiyor. Zira Bu anlaşmanın geçerli olduğu ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor.

Xiaomi Mi Mix 2 Resmen Tanıtıldı!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler