BMW Vision Dynamics modelini tanıttı

BMW, dört kapılı ve elektrikli bir modelini Frankfurt’ta tanıtıma sundu. Yeni çıkacak bu model i3 ve i8 modelleri arasında kendine bir yer edinmeye çalışacak.

BMW Vision Dynamics modelini tanıttı

Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında birçok firma modellerini tanıtıma sunmaya başladı. Üreticiler daha çok yeni model elektrikli araçları ile kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Bu üreticilerden biri olan Alman otomotiv uzmanı BMW, 4 kapılı ve elektrikli olarak tasarladığı Vision Dynamics modeli ile basın karşısına çıktı. Bu model BMW tarafından Gran Coupe kategorisi altında kendine yer buluyor.

Marka daha çok şehir ve modern bir tasarım çizgileri taşırken, 0’dan 100 km/h hıza 4 saniyede ulaşmakla birlikte 200 km/h son sürata çıkabilme yeteneğine sahip durumda. Firma ayrıca bu modelin 600 km menzile sahip olacağınıda vurguluyor. Yeni çıkacak bu modelin tamamen elektrikli ve hibrit modeli olacak olması piyasada geniş bir kullanıcı yelpazesi hedeflendiğinin en büyük göstergesi olarak söylenebilir. BMW tarafından yapılan planlamaya göre 2025 yılına kadar 25 araç üretimesi beklenirken, bu miktarın 12 adet kadarının tamamen elektrikli olması düşüncesi üzerinde çalışıldığını açıkladı.

BMW, yaptığı bu hamle ile elektrikli otomotiv piyasasında üst segmente hitap eden Tesla karşısında elini güçlendirmenin hesaplarını yapıyor. İlerleyen zamanda bu hamlenin nasıl sonuç vereceğini bekleyip hep birlikte göreceğiz.

LG V30 fiyatıyla el yakacak!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
ülkemde daha cep tel zırt pırt kesilen elektirik yüzünden jarz edemezken. .bu aracı alipta Jarz etmek için yapilacak ekşini düşünemiyorum. . IETT otobusunde diyolar. . ...hayırdır birader ...sen elektrikli bmw almamış miydin.. hic sorma ..aldık aldıkta. ..memlekette elektirik zırt pırt kesilecegini hesap edemedik..
@sakir_1977_kvmgh jarz ne la ? sen önce ilkokul 1.sınıftan itibaren bi Türkçe dersi almaya başla sonra eleştiri kısmına geçersin :))
diyarbakır tarafında kesiliyor daha çok o arabayı alan biri orada kullanacaksa kullanmasın daha iyi
yani
bmw tek alırımm
Diğer Haberler