BTK Başkanı'ndan 'Mavi Balina' oyunu için korkutan açıklama

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, 'Mavi Balina' oyununun sabit bir site üzerinden oynanmadığı için tamamen engellenmesinin mümkün olmadığını söyledi.

BTK Başkanı'ndan 'Mavi Balina' oyunu için korkutan açıklama

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, oynayanları intihara sürüklediği iddia edilen 'Mavi Balina' oyunu hakkında uyarılarda bulundu.

CNN Türk'e konuşan Sayan, oyunun engellenmesine ilişkin olarak şunları söyledi:

"Direkt bizim ihbarweb.org.tr adresimize ihbar etmesini aynı zamanda hiç vakit kaybetmeden adeta polise ihbar gibi çocuğununu böyle bir şeyinden şüphelendiğini ve emniyet siber dairesinin de bu konudan haberdar olmasını istediğini söylemesi önemli. "

Ailelerin bu taleplerinden sonra BTK'nın devreye girdiğini ifade eden Sayan, o anda bağlantının kesilip kesilemeyeceği ile ilgili soruya ise şöyle yanıt verdi:

"Bu tür intihara yönlendirme olabilecek web sayfaları ile ilgili ve bağlantılarla ilgili gereğini yapıyoruz. Çocuğun intihara gitmemesi için biberi bağlantıdaki öbür taraf ile yurt dışı bağlantısının emniyet güçleri ile işbirliğinde kesilmesini sağlıyoruz. Sanal ortamda çocuklarınız ne yapıyor takip edin. Siz çocuğunuzu her türlü kötülükten ev içinde koruduğunuzu düşünürken internetten açılan dünya ile kötücül işlere maruz bırakıyorsunuz. mavi balina da bu kötü örneklerden biri."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
ne oyunmuş arkadaş herkesi öldürüyor, bizim zamanımıza knight online vardı öldürmese de süründürüyordu
Resmen yeni nesilin ayarlariyla oynadınız . Dünyada kabul görmüş vikipedia yi diktatör yazıldı diye kapatiyorsunuz. Onca saçma salak program ve siteyi baş tacı ediyorsunuz.
Edin edin oyunu iyice reklam Edip milletin hafızasında merak uyandırın sürekli . bana birşey olmaz deyip bu kötü olarak bahsettiğiniz bataklığa itin . benim bile bir merakım sempatim oluşmaya başladı nasıl bir oyunmusta insanları bu denli ölüme sürüklüyor Muş diye merak ediyorum açıkçası ..
ARKADAŞLAR OYUN SADECE ANDROİDDE OYNANIYOR BAŞKA HİÇBİR YERDE OYNANMIYOR BİRDE ŞUNU AÇIKLAYAYIM OYUNUN AÇIKLAMALARINDA HİÇBİR ŞEKİLDE YAZANALARI GERÇEKTEN YAPIN DEMİYOR OYUNUN AÇIKLAMALARINDA SADECE OYUNUN İÇİNDE OYUNDA YAPIN DİYOR ÖLEN KİŞİLERDE SALAKMIŞ OYUNLAN UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOK OYUNUN AMACI BALİNA SİYAH BALIKLARI YİYEREK YAŞIYOR ÖLMÜYOR SİZDE SİYAH NALIKLARI YEMESİNİ SAĞLIYORSUNUZ YETERİ KADARBESLEYİNCE LEVEL ATLIYORSUNUZ BİR SONRAKİ BÖLÜME GEÇİYORSUNUZ KARŞINIZA KÖPEK BALIĞI ÇIKIYOR SİZDE BALİNAYI KATİL KÖPEK BALIĞINDAN KORUYORSUNUZ OYUN BUKADAR BASİT BİLİP BİLMEDEN YORUM YAZMAY
Neden haber yaparken internet kafeleri gösteriyorsunuz. Bu oyunu oynayanlar iternet kafelerde mi öldüler. Biz esnaf değilmiyiz. Devletine vergi ödeyen bir bakkal bir manavdan farkımız ne. Ailesinin rızkını bu şekilde kazanan insanlara ayıp ediyorsunuz. Bu tarz haberlerde sürekli internet kafe göstererek kara propoganda yapmayı bırakın. Yasal olmayan bir oyunu biz işletmemize sokmuyoruz. Bunu kontrolü yapılıyor zaten. Kamera sistemimizle ip log ve filitreleme programlarımızla ev kullanıcısından daha temiz ortamlarda kontrollü bir şekilde ağırlanıyor müşterilerimiz.
Diğer Haberler