HABER

Bu bilgisayar sadece 35 dolar!

35 dolar veya 25 dolar karşılığında bir bilgisayar alabilir misiniz?

Bu bilgisayar sadece 35 dolar!
İngiliz Raspberry Pi Vakfı tarafından yaratılan, Premier Farnell ve RS Components tarafından üretilen Linux tabanlı bu mini bilgisayarlar, çarşamba günü satışa çıktı. Çıkar çıkmaz da kapışıldı. Tabii satışa sunulmadan bir gün önce sunulacağını söylemiştik. Fakat bu kadar hızlı tükeneceğini inanın biz bile tahmin edemezdik!
Organizasyonlar hâlen sipariş kabul etse de gönderim tarihi hakkında bir şey söylemekten kaçınıyorlar.
Bir kredi kartı büyüklüğünde olan Raspberry Pi, Broadcom 700MHz ARM işlemci, 256 MB RAM gücüne sahip ve Fedora Linux işletim sistemini, sahip olduğu SD kart üzerinden çalıştırıyor.
Bilgisayarın 2 sürümü var; 35 $’lık, ilk çıkan ve ethernet portu ve 2 adet USB girişi ile Model B, ve bu ek donanımlara sahip olmayan, 25 $’lık Model A.
Tasarım aşaması Raspberry Pi’nin blogunda açıklanan bu bilgisayar, özellikle yazılım ve donanıma meraklı öğretmenler, ilgililer ve “heyecan verici şeyler yapmak isteyen” herkes için biçilmiş kaftan.
Görünüşe göre yukarıdaki tanıma sandığımızdan daha fazla kişi uyuyor ki Premier Farnell’ın sitesinde sorunlar oluştu…
Kırıp geçiren satışlara rağmen, Raspberry Pi Vakfı bu satışlar ile zengin olmanın peşinde değil. Açıklamalarına göre çok çok ufak kârlar elde ediyorlar ve bu kârlar bir hayır kurumuna gidiyor.
[ ****](http://www.scroll.com.tr/69740/apple-ucuz-ipadi-satisa-sunabilir/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler