Chrome’un mobil sürümü yeni özelliklerle güncellendi

Windows, Mac ve Linux için güncellenen mobil Chrome’un Android versiyonu da güncellemeyle yeni özelliklerine kavuştu.

Chrome’un mobil sürümü yeni özelliklerle güncellendi

Hemen her platformda sıklıkla kullanılan internet tarayıcısı Chrome, rakiplerine toz yutturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde masaüstü versiyonlarını güncelleyerek 61. sürümü yayınlayan şirket, mobil Chrome için de boş durmuyor. Şimdilik Android Chrome için sınırlı olan yenilikler, ilerleyen günlerde iOS versiyonu için de gelebilir.

En önemli kısım üst kısımda yer alan adres çubuğunda olacak. İyiden iyiye akıllanacak olan çubuk, sizin hakkınızda daha çok bilgi toplayarak daha sezgisel hareketler sunacak. Barın ayrıca daha kompakt olacağı düşünülüyor. Bunun dışında otomatik çeviri daha da gelişecek. Kullanıcıların yabancı dildeki içeriklere daha kolay erişilmesi sağlanacak. Diğer bir yenilikse e-posta içeriklerinde. Artık mevcut bir resim veya bağlantıya uzun dokunup menüyü getirdiğiniz zaman e-posta ile gönderme seçeneği ile karşılaşacaksınız.

İlk aşamada beta sürümüne erişen geliştiriciler, sürümün çok daha kararlı ve hatasız bir yapıda olduğunu da söylüyorlar. Bu sebeple sürüm kullanıcıları oldukça fazla memnun edecek gibi duruyor. Final sürümü ne zaman hazırlanacak bilinmiyor fakat birkaç hafta içerisinde Play Store’dan yayınlanacağı öngörülüyor.

Mate 10’un Render Videosu Yayınlandı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler