HABER

Citaro, 2018 yılında geliyor

Otomotiv devi Mercedes-Benz şehir içi ulaşım için en çok tercih edilen otobüs serisi Mercedes-Benz Citaro’nun elektrikli versiyonu ile piyasaya gelmeye hazırlanıyor.

Citaro, 2018 yılında geliyor

Daimler tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 yılının sonunda sıfır emisyona sahip ve tamamen elektrikli olacak Citaro’nun üretimine başlanacağı açıklandı.

Sessiz bir motor ve sıfır emisyon olması bu modeli öne çıkarıyor

Citaro elektrikli modeli sessiz bir motor ve sıfır emisyon ile kullanımda olacak. Yeni modelin üst düzey testlerine şimdiden başlanmış olunduğu açıklandı. Zorlu hava şartları karşısında dizel motor kadar dayanıklı olması ön planda tutuluyor. Bu kapsamda Kuzey Kutbu’nun buzlu yollarında ve yüksek sıcaklığa sahip olan bölgelerinde konsept araçlar ile testler gerçekleştiriliyor. Bu yeni model enerjisini lityum iyon piller ile depolamak üzere tasarlanmış ve üretilmiş durumda. Modüler pil tasarımı tercih edilerek gerekli şartlar durumunda pil özelleştirmeye imkan sağlayacak.

2018 yılı Mercedes-Benz için oldukça hızlı devam edecek

Daimler tarafından yapılan bu yatırımlar yakın gelecekte birçok firmanın da toplu ulaşım için alternatif enerjilere yönelmelerini sağlayabilir. Eylül 2018 tarihinde tanıtımı gerçekleştirilmesi beklenen bu yeni modelin, seri üretimine ise 2018 yılının sonbahar aylarında başlanmış olacak.

Creed 2’de Ivan Drago’nun oğlu da olacak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler