HABER
TEKNOLOJİ HABERLERİ

Dosya boyutu ile şaşkınlık yarattı

Middle Earth Shadow of War, dosya boyutu ile şaşkınlık yarattı. İşte detaylar.

Dosya boyutu ile şaşkınlık yarattı

Hiç şüphesiz, 2017’nin ne çok beklenen oyunlarından biri olan Middle Earth Shadow of War bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak. Warner Bros ve Monolith işbirliği ile geliştirilen yapım bizleri bir kez daha Mordor’un çorak arazilerine götürecek. Peki ilk oyuna göre daha büyük bir haritaya sahip olan Shadow of War, PC’de ne kadar yer kaplayacak dersiniz?

Günümüzde çıkan AAA kalitesindeki oyunların zaten 40-50GB yer kaplamasına alıştık. Zira bir 10 sene öncesinde en baba yapımlar bile 4-5 CD’ye sığarken, şimdiler de ise 4-5 DVD bile yeterli olmuyor. Eğer PC’nizde bir BluRay okuyucusu varsa ya da internetiniz hızlıysa sizin için sorun yok bile denebilir. Fakat hala BluRay okuyucuya geçmediyseniz ve üstüne üstlük internet hızınız da vasatın biraz üzerindeyse, Middle Earth Shadow of War’ı indirmek sizin için ufak bir işkenceye dönüşebilir.

Zira IGN editörlerinden Dan Stapleton’un paylaştığı bilgiye göre, Middle Earth Shadow of War PC sürümünün dosya boyutu tam 97.7GB. Evet yanlış okumadınız. 97.7 yani neredeyse 100GB diyebiliriz. Oyunun PS4 sürümü ise 69.93GB olarak belirtilmiş. Aradaki yaklaşık olarak 30GB’lık farkın neden kaynaklandığı ise bilinmiyor. Stapleton, araya serpiştirilmiş olan 4K çözünürlüğündeki birkaç videonun bu farkı yaratabileceğini söylemiş fakat yine de net bir bilgi yok.

Jurassic World Evolution için ilk video geldi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler