HABER

Facebook'tan devrim gibi karar! Artık yetişkinler ayrı gençler ayrı kullanacak

Facebook'un yetişkin kullanıcıların artması fakat genç kullanıcıların eskisine nazaran daha az aktif olması sebebiyle yeni atılımlar yapacağı iddia edildi. Zuckerberg ve ekibinin genç kullanıcıları tekrar Facebook’a çekmek için Talk adını verdikleri bir uygulama geliştirdikleri öğrenildi. Talk kullanıcılarının, herkese açık bir şekilde aranılabilir olmayacağı da ifade edildi.

Facebook'tan devrim gibi karar! Artık yetişkinler ayrı gençler ayrı kullanacak

Yıllardır hayatımızda olan Facebook, ilk çıktığı dönemde gençlerin yoğunlukta olduğu bir platformken, yetişkinlerin Facebook’u benimsemesiyle birlikte yavaş yavaş değişmeye başladı.

Facebook yapay zeka yazılımını kullanıma sürüyor

Yetişkin kullanıcı tabanının artıp, genç ve genç yetişkin kullanıcıların azaldığı belirlenen Facebook’un bu durumu değiştirmek için gençlere özel bir sürüm hazırlama aşamasında olduğu iddia ediliyor.

GENÇLER İÇİN FACEBOOK TALK GELİYOR

Mark Zuckerberg ve ekibi ise büyük önem verdiği genç kullanıcıları tekrar Facebook’a çekmek için Talk adını verdikleri bir uygulama geliştiriyor. Facebook Talk’da Facebook Messenger uygulamasından farklı olarak yeni ebeveyn kontrolleri de göze çarpıyor.

YABANCILARLA KONUŞMAK YOK!

Talk kullanıcılarının profilleri, herkese açık bir şekilde aranılabilir de olmayacak. Ek olarak, Talk kullanıcılarının ve belki de bu kullanıcıların ebeveynlerinin kişiler üzerinde tam kontrole sahip olacağı da söyleniyor. Yani yabancılarla konuşmak yok! Ayrıca gençlerin Talk içerisindeki yaratıcı araçları kullanmayı seveceği, ailesi ve arkadaşlarıyla eğlenceli maskeleri paylaşabileceği belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
demek eskisi kadar fişleyemiorlar insanları . dataları azalıyor otomatikman reklam gelirleri düşüyor.
MİLLİ FACEBOOK KURULMALI MİLLİ FACEBOOK U KURUP ZENGİN OLMAK İSTEYEN BİLGİSAYAR YAZILIMCILARI YOK MU?
Diğer Haberler