HABER

Facebook'u bekleyen büyük tehlike

Facebook'un Whatsapp'ı satın almasının ardından Avrupa Birliği'inin yaptığı açıklama akıllarda soru işareti oluşturdu.

Facebook'u bekleyen büyük tehlike

Avrupa Birliği'ne göre Facebook , Whatsapp'ı satın alırken verdiği sözü tutmadı ve Whatsapp Ağustos ayından beri telefon numaraları ve profil isimlerini Facebook ile paylaşmaya başladı.

Avrupa Birliği Komisyonu Facebook'un verdiği sözü tutmamasından dolayı, Ağustos ayından bu yana kişisel bilgilerin Facebook ile paylaşılmasını kanıt göstererek firmayı suçluyor. Facebook’un Avrupa Birliği Komisyonuna 31 Ocak 2017 tarihine kadar cevap ve savunma vermesi gerekiyor. Facebook bu tarihe kadar savunma sunmazsa Avrupa Birliği Komisyonu ceza olarak Facebook’a senelik cirosunun %1’ini yani yaklaşık 170 milyon dolar ceza kesecek.

Avrupa Birliği komisyonunun bir diğer görevi de Avrupa'daki büyük şirketlerin satın alınması ve bundan doğan usülsüzlüklerin önüne geçmek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Şu deli paraya bak.Düşünsenize Türkiyede sadece kendi iletişim ağımızı kullandığımızı mesela Ne haber adlı uygulama çıkıyor aynı işlevi görüyor bizde böyle bir uygulamayı kullanarak hem devlete bir gelir sağlamış oluruz elin heriflerine değil sistemi internet ortamını Türkiye'ye hakim olarak kullanırsak en azından devlete katkımız olur ve o vergi gibi Yüksek meblağ paralar en azından ülkemizden çıkmaz ve askeri Alanada katkı sağlar diye düşünüyorum artık şu ülkemde şehit haberi duymamak için lütfen ince eleyip sık dokumak gerekli hiç birşey boşuna değildir.
@brky48 telekom altyapısı ile kullanacağın için zaten ingilizlerin eline geçecek boşuna yırtınma
kendi milli uygulamamızı kullanalım whatsapp ta neymiş çok mu zor bizde yapalım bir uygulama. tüm haber kanallarını tv kanallarımız whatsapp hattı kurmuş böyle bir şey olabilir mi...
@yamanaka Kendimiz ne yaptık ki kullanalım bugüne kadar.Montaj ekonımisiyle 80 yıldır eriyip gidiyoruz.
@yamanaka BİP VARYA
Ben yazılımcıyım öyle kolay değil o işler. Facebook o paray kazanıyor ama nasıl kazanıyor haberiniz var mı ? Gidin kullanın isterseniz türkiyede hergün 1 - 2 kişi sosyal medya sitesi açıyor. 1 gün sonra bida yüzüne bile bakmazsınız. Türkiye'de facebooka rakip çıkacak adam yok. Facebookun uzman yazılım güvenlik kadrosunu hiç söylemiyorum bile. O işler öyle kolay değil yani. Hadi yaptık diyelim whatsapp gibi bişi mesela 1 mesajınız 1 dakıkada anca gider mektup gibi. Burası Türkiye teknolojiye yer yok. Çünkü niye teknoloji eğitimleri amatör değilde uzman seviyede olunca amerikanın işine gelmicek.
@okan_fidan senin gibi ezikler olduğu sürece olmaz tabi. Meseleyi teknolojiye indirgemişsin youtube teknolojisini oluşturdun diyelim o kadar görüntüyü arşivleyecek disk alt yapısı demek büyük yatırımcı demek. Teknoloji yatırımcı bulsa zor iş değil. Misal heron örneği. Şimdi heron diyen var mı çatır çatır İHA yapılıyor memlekette. Teknoloji var buna vara ve yasal zemin hazırlamak lazım.
@muhalif3542 ulan sen disk altyapısını napıcaksın önce adam gibi bir yazılımı yap disk kolay :D ve senin gibi bilgisiz insanlar ancak böyle cevap verir. Senin gibiler yaparlar yazılımı 2 gün sonra hacklerler öyle kalırsın ortada gelmiş bana disk diyor ya :D
Eyvah ! Geçen arakadaştan WhatsApp tan borç para istemiştim desene tüm yazışmalarım ellerine geçti napacam bilmiyorum
Türkeyininde böyle bir mesajlaşma platformu var zaten BİP
Diğer Haberler