HABER
TEKNOLOJİ HABERLERİ

iOS 11 güncellemesi pil sorununu çözemedi

iOS 11’in çıkışı ile birlikte yaşanan sorunlar bir türlü çözülmüyor. Yayınlanan son güncelleme de iPhone 7 ve 8’lerde yaşanan batarya sorunlarını çözmedi.

iOS 11 güncellemesi pil sorununu çözemedi

iPhone 8 ve 8 Plus ile birlikte gelen iOS 11 her büyük güncellemede olduğu gibi bazı sorunlarla geldi. Bu sorunları çözmek için zaman kaybetmeyen Apple, birkaç gün önce iOS 11.0.1 güncellemesini yayınladı. Bu güncellemenin iOS 11 ile ortaya çıkan sorunları gidermesi bekleniyordu. Birçok sorun gerçekten de ortadan kalktı. Ancak yayınlanan bu son güncelleme de batarya ömrü ile ilgili sorunları çözemedi.

iOS 11 yüklenen iPhone 7 ve iPhone 8’lerde batarya ömrü beklentilerin çok altında kalıyor. iPhone 7’lerin şarjı iOS 10 yüklüyken olduğundan çok daha çabuk bitiyor. Bazı kullanıcılar güncellemenin ardından batarya ömrünün neredeyse yarıya düştüğünü söylüyor. Hem Apple forumları hem de Reddit gibi sosyal platformlar yeni güncelleme ile gelen batarya sorunu yüzünden şikayetlerle dolmuş durumda. Apple’ın bu durumu kısa sürede çözemezse iPhone 8 satışları kötü etkilenebilir.

Huawei Mate 10 fiyatıyla dudak uçuklatıyor!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler