HABER

Jeep 650.000 araçı geri çağrıldı

Fiat Chrysler, fren sistemlerini kontrol etmek için ABD ve çeşitli ülkelerdeki 2011-2014 Dodge Durango ve Jeep Grand Cherokee SUV’ların 646.394 tanesini geri çağırdı.

Jeep 650.000 araçı geri çağrıldı

Ulusal Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre, çağrılan araçların olası bir su sızıntısı ile fren servoları korozyona yani oksitlenme veya aşınmaya uğrayabilir ve bu fren performansları ciddi anlamda düşürebilir. Ayrıca bu problem kullanıcılar yüksek hızlarda seyahat ederken aracın frenlerini kilitleyerek fren uyarı lambasının çalışmasına neden olabilir. FCA, bu teknik hatanın Grand Cherokee ile yapılan bir trafik kazasında tespit edildiğini ve neyse ki kazada can kaybı olmadığını açıkladı.

Yapılan resmi açıklamaya göre geri çağrılan araçlar ücretsiz olarak ABD federal güvenlik standartlarına uygun fren fonksiyonları sağlanarak gerekli testlerden geçtikten sonra kullanıcılarına gönderilecek. Ayrıca Kanada’da 42.304 ve Meksika’da 21.139 araç bu hatadan etkilendi.

Sosyal Medya Şirketleri Almanya’da 50 milyon Avro Para Cezasıyla Karşı Karşıya

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
650000 araÇı değil araCı olacak
@eczbyr66 araCı değil aracı olacak.
adamlar jeep üretiyorlar bizimkiler edebiyat parçalıyorlar...burada vay vay vay
araçı değil aracı evet ama geri çağrıldı değil geri çağırdı. Baştan sona hatalı :) Adamlar jeep üretiyorlar ama bizimkiler cümlesini bile doğru yazamıyorlar.
Diğer Haberler