Klasik sanal bebek geri geldi

Son dönemlerde yaşanan retro akımının rüzgarıyla klasik sanal bebek geri geldi. Bandai, Tamagotchi’yi Japonya’da satışa sundu.

Klasik sanal bebek geri geldi

Teknolojinin henüz gelişme aşamasında olduğu 90‘larda çocuk ve genç olanların oyuncakları, şimdiki oyuncaklar kadar teknolojik değildi. Sanal bebekler, dönemin en teknolojik oyuncakları arasında yer alıyordu. Retroya ilgi duyan ve nostaljik ürün toplayanlar için iyi bir haberimiz var. Klasik sanal bebek geri geldi.
Ülkemizde sanal bebek olarak adlandırılan oyuncaklar, orjinal olarak Tamagotchi ismine sahip. Bu sanal bebekler, üçüncü parti üreticilerin ürettiği oyuncaklarla ve resmi olmayan akıllı telefonlarla bir şekilde varlığını sürdürüyordu. Ancak Bandai, 1996 / 1997 yılları arasında çıkan Tamagotchi’nin 20. yılı şerefine oyuncaklarını yeniden piyasaya sürme kararı aldı.

Yenilenmiş Tamagotchi, orjinal oyuncağa renk ve tasarım anlamına sadık kalınarak üretildi. Oyuncağın Monochrome (siyah beyaz) ekranı değiştirilmeden aktarıldı. Orjinallerine göre en büyük farklılıkları daha küçük ve neredeyse yarı ağırlıkta olmaları.

Nostalji yaşamak isteyenlerin ve koleksiyon yapanların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz klasik sanal bebek Tamagotchi, Japonya’da 18 Dolar gibi bir fiyata satışa sunuldu.
Bu arada eski teknolojinin bu aralar yeniden rağbet gördüğünü hatırlatalım. Önce Nintendo, klasik konsolu NES’i NES Classic Edition adıyla, sonrasında da Nokia, fenomen telefonu 3310‘u yenilenen hatlarıyla duyurmuştu. NES Classic Edition, uzun bir süredir piyasada bulunurken, Yeni 3310 ise 2017’nin 3. çeyreğinde satışa sunulacak. Bunlara eklenen son halka Tamagotchi ise Japonya’da satışa sunuldu.

Star Wars Battlefront 2’nin Fragramı Sızdırıldı!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler