HABER
TEKNOLOJİ HABERLERİ

Konferanstan dönerken Havaalanında yakalandı

WannaCry’ı ve İngiltere’deki Ulusal Sağlık Hizmetleri’nin sistemini hedef alan siber saldırıyı durdurmada etkin görev alan Hutchins, Las Vegas’ta gerçekleşen bir hack konferansı dönüşünde havaalanında yakalandı

Konferanstan dönerken Havaalanında yakalandı

Geçtiğimiz aylarda dünyayı kasıp kavuran, kişisel dosyaları şifreleyip açılması için fidye isteyen virüs WannaCry, nihayet yakın geçmişte yayınlanan yamalar ve güncellemelerle güçlükle durdurulmuştu. Birtakım iddialara göre Marcus Hutchins bu durdurmada önemli bir rol oynadı.

WannaCry’ı Durduran Adamı FBI Tutukladı

WannaCry’ı ve İngiltere’deki Ulusal Sağlık Hizmetleri’nin sistemini hedef alan siber saldırıyı durdurmada etkin görev alan Hutchins, Las Vegas’ta gerçekleşen bir hack konferansı dönüşünde havaalanında yakalandı. Hutchins iddiaya göre, banka hesaplarını kırmaya yarayan bir yazılım üretip satmakla suçlanıyor.

Arkadaşı Yardım Topluyor

Marcus’un arkadaşı şu sıralar Marcus’a güçlü bir temsilci bulmakla meşgul. Bunun için de maddi yardım topluyor. İngiltere yetkili makamları Amerika ile bağlantıda olduğunu açıkladı fakat şu anda bilgi vermekten çekiniliyor.

Bu Özellik Ancak Note 9’a Yetişecek!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler