LG G2’de Radyo Nasıl Aktif Edilir?

LG G2’nin donanımsal olarak mevcut olan ancak yazılımsal bir şekilde devre dışı bırakılmış olan radyosunu nasıl kullanabileceğinizi yazımızda adım adım anlatıyoruz.

LG G2’de Radyo Nasıl Aktif Edilir?

LG G2’nin yurt dışında satılan bir çok modelinde radyo özelliğinin de mevcut olduğunu okumuşsunuzdur. Ülkemizde satılan G2’lerde ise radyo özellik listesinden çıkartılmış durumda ve telefonu aldığınızda da menüde radyo ikonunu göremiyorsunuz.

Tabi bu durum cihazda donanımsal olarak radyo işlevinin de bulunmadığı anlamına gelmiyor. Ülkemizde uygulanmakta olan gümrük mevzuatı gereği radyo alıcısına sahip cihazlardan ekstra olarak bir de TRT vergisi alınıyor. Özellikle akıllı telefon üreticileri, bu vergiyi ödememek ve rakipler ile fiyat rekabetini sağlayabilmek adına radyo işlevini kullanım dışı bırakıyor ve cihazı o şekilde satışa sunuyor.

Adım 1: LG G2’de Root Erişimi

Android’in özgür dünyasında yasakları aşmak sizin de bildiğiniz üzere hiç de zor değil. Bu durum LG G2’nin radyosu için de geçerli elbette. Telefonunuzda radyoyu aktif hale getirmek için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız ancak öncesinde cihazınızda root izinlerinin bulunması gerektiğini hatırlatalım zira sistem dosyaları üzerinde küçük bir düzenleme yapacağız. Eğer henüz LG G2’nizde root erişiminiz yoksa LG G2 Nasıl Root Edilir? başlıklı yazımıza bir göz atabilirsiniz. Adım adım LG G2 root yapma işlemlerini sizler için detaylıca anlattık.

**Yazının devamını okumak için tıklayın

**

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler