HABER
TEKNOLOJİ HABERLERİ

Mini Xperia Z1 çok yakında geliyor!

Sony, Xperia Z1 Mini'yi ne zaman tanıtacak? İşte tarih!

Mini Xperia Z1 çok yakında geliyor!

Sony Xperia Z1'in tanıtımından sonra mini modelinin geleceği söylentileri başlamıştı. Şimdiye kadar Xperia Z1 Mini ile ilgili birçok sızdırılan görüntü ve bilgiyi sizlere sunmuştuk Şimdi de bu cihazın tanıtım tarihi sızdırıldı.

Yeni gelen haberlere göre Xperia Z1 Mini 10 Ekim tarihinde şirket tarafından tanıtılacak. Cihazın 10 Ekim'de Japonya'nın NTT DoCoMo kentinde duyurusu yapılacak.

Sony Xperia Z1 Mini'de, Xperia Z1'e göre 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip 4.3 inç HD ile daha küçük bir ekran yer alacak olsa da, Z1'e benzer özellikleri ile gelecek. Cihaz, Android 4.2.2 Jelly Bean ile gelecek. Bunun yanısıra telefonda bir dört çekirdekli 22Ghz Qualcomm Snapdragon 800 işlemci ile güçlendirilmiş olacak ve aynı zamanda 2GB RAM yer alacak.

Xperia Z1 Mini'nin diğer özellikleri ise 16GB depolama ve Xperia Z1'de olduğu gibi aynı toza ve suya dayanıklı olarak gelecek.

10 Ekim'de Japonya'da tanıtılacak olan cihazın Ekim sonunda satışa sunulması bekleniyor. Xperia Z1 Mini'nin dünya genelinde ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

KAYNAK: Mini Xperia Z1 çok yakında geliyor!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler