HABER

Periscope'a durdurma kararı

Twitter'ın canlı yayın platformu Periscope'da Türkiye'de hizmet veren Periskop adlı şirket tarafından dava açıldı. Firma Periscope'a erişimin engellenmesini istedi. Bunun üzerine ihtiyati tedbir kararı alındı.

Periscope'a durdurma kararı

Periscope İletişim ve Prodüksiyon Hizmetleri LTD. ŞTİ'nin Periscope'a açtığı davada marka hakkına tecavüz edildiği gerekçe olarak gösterilerek ihtiyati tedbir uygulanması yönünde karar verildi.

Karar şöyle:

"İhtiyati tedbir isteyen vekili, marka tecavüzüne esas teşkil eden davalı Twitter'e ait Periscope isimli mobil uygulama diger davalılara ait Ios ve Android işletim sistemleri üzerinden kullanıcılara ulaştırıldığını ve söz konusu mobil uygulamaya erişimin engellenmesini, ayrıca yine mobil uygulamaya ait web sitesi olan www.periscope.tv internet sitesine ve @periscopeco isimli twitter kullanıcısının da dava konusu tecavüzün yer bulduğu diğer kaynaklar olduğunu ve tedbiren erişime engelleme kararı verilmesini, ayrıca yine davalıların Periscope adı altında tüm reklam ve tanıtım çalışmalarının ihtiyati tedbir yoluyla önlenmesini talep etmiştir."

Yeni Şafak'ın haberine göre, Periscope uygulamasına, Twitter hesabına, internet sitesine önümüzdeki saatlerde erişimin engellenmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Memlekette ne tat biraktiniz ne tuz .Kaybolunca gidin ya.Ne fetocu istiyoruz ne parti ozgur bir dünya istiyoruz
Maclari izliyordum yaa
periscope herkese acik bir platform halkin birbiri ile olan butun iletisim kaynaklarini kesiyorlarki hayir konusmasi yapilmasin...... insanlar birbirleri ile gorusup dusunmesin....16 nisana kadar olur boyle seyler sonrasi hepsi acilir yada ilelebet kapanir.
İŞTE SİZE "EVET"-ÇİLERİN ÖZLEDİĞİ İLERİ DEMOKRASİ!
HAYIR çalışmalarını alabildiğini engellemek isteyen DESPOTLARIN,KGB-NAZİ-FAŞİST KAFALILARIN işidir bu.
BENİM GÜZEL ÜLKEM,SENİ NE HALE GETİRDİK!
Diğer Haberler