PS 4 için 5.00 Nobunaga güncellemesi yayınlandı

Düzenli olarak yazılım güncellemesi alan ve ek özellikler eklenen konsola 5.00 yazılım güncellemesi gönderildi.

PS 4 için 5.00 Nobunaga güncellemesi yayınlandı

Sony’nin 2013 yılında satışa sunduğu oyun konsolu Playstation 4, 20116’nin Eylül ayında Slim versiyonuyla, Kasım ayında ise Pro versiyonuyla güncellenmişti. AMD tabanlı Jaguar işlemciye ve AMD Radeon tabanlı grafik işlemcisine sahip olan PS4’ler, dünya genelinde en yaygın olan oyun konsolu.

Düzenli olarak yazılım güncellemesi alan ve ek özellikler eklenen konsola 5.00 yazılım güncellemesi gönderildi. Japon teknoloji devi tarafından kısa süre önce yayınlanan güncellemeyle birlikte ‘Takım Turnuvaları’ özelliği, Twitch yayınlarındaki kalite artışı gibi pek çok özellik geldi. Ayrıca, konsolun arayüzü de güncellenerek daha kullanıcı dostu bir hale geldi.

Canlı oyun yayıncılığının merkezi konumundaki Twitch’e PS4 üzerindeki ‘share’ butonu ile doğrudan yayın yapılabiliyordu. Yeni güncellemeyle birlikteyse 1080p 60 fps yayın özelliği geldi. Bu sayede PS4 Pro oyuncuları, oyunlarını 30 yerine 60 kare/saniye oranıyla yayınlayabilecek. Klasik PS4’te 60 fps çalışan çok fazla oyun olmadığını düşündüğümüzde bu özelliğin PS4 Pro kullanıcılarına yaracağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Gelen özelliklerden bir diğeri ise Takım Turnuvaları. 60 farklı takıma üye olabiliyorsunuz. Bu takımlardaki maçlara, ancak üye olarak katılabiliyorsunuz. Bu sayede dahil olduğunuz takım içerisindeki planlı etkinlik ve maçlara katılarak etkileşim sağlayabiliyorsunuz. 5 Ekim’de kullanıma sunulacak olan bu özellik tüm oyunlarda çalışmayacak. İlk olarak Uncharted 4: A Thief’s End, Uncharted: The Lost Legacy, World of Tanks ve Mantis Burn Racing oyunlarında kullanılabilir olacak. Herkesin takım oluşturup oluşturamayacağı ve takımların nasıl bir işlev göreceği ise henüz bilinmiyor.

Mesajlaşma alanında da bazı değişiklikler yapıldı. ‘Sticker’ gönderimi değişiklikler arasında.

Dünya genelinde kademeli olarak yayınlanan güncellemenin yakında herkesin kullanımına sunulmuş olması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 8 kutu açılış ve ilk bakış videosu

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler