Skype çöktü mü? Skype'a erişim kesildi mi?

Skype dün akşam saatlerinden bu yana erişim sıkıntısı yaşıyor. Görüntülü ve sesli mesajlaşma uygulaması Skype'a Türkiye'den erişilemiyor. Erişim problemi Avrupa ve Asya'nın belirli bölgelerinde de yaşanıyor. Peki sorun neden kaynaklanıyor? Dün akşam saatlerinde başlayan problem sonrasında Microsoft nasıl bir açıklama yaptı? Skype'a bağlanmak isteyen kullanıcılar neden 'Görüşmeler güncelleniyor' uyarısıyla karşılaşıyor?

Skype çöktü mü? Skype'a erişim kesildi mi?

Skype kullanıcıları dün gece saatlerinden bu yana bağlantı sorunu yaşıyor. Uygulamaya bağlanmak isteyen kullanıcılar, "Görüşmeler güncelleniyor" şeklinde bir uyarı alıyor ve mesaj alıp gönderemiyor.

Skype'tan sorun hakkında destek isteyen kullanıcılar ise Skype ekibinden sunucularında bulunan bir hatadan dolayı erişim problemi yaşandığını ve sorunun en kısa sürede düzeleceği bilgisini paylaştı.

Dün akşam saatlerinde başlayan problem sonrasında Microsoft, bir blog gönderisi yaparak problemin farkında olduğunu belirtti.

Gönderide, kullanıcıların bağlanamadıkları ya da mesaj alıp gönderemediklerine yer verilirken, bazı kullanıcıların bir grup çağrısının sürdüğünü belirten siyah bir çubuk gördükleri ve bazı kullanıcılar için arkadaş ekleme sürelerinin uzadığı kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler