Snapdragon 836’yı bekleyenlere kötü haber

Eğer 2017 sonu için güncellenmiş bir Snapdragon 835 bekleyenlerdenseniz, kötü haber Android Police’ten geldi. Snapdragon 836 Qualcomm’un planlarına dahil değil.

Snapdragon 836’yı bekleyenlere kötü haber

Dünyanın en büyük mobil işlemci üreticilerinden Qualcomm, yeni işlemcileri üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Son birkaç aydır, şirketin sene sonunda güncellenmiş 835 olan Snapdragon 836’yı çıkaracağını düşünüyorduk. Hatta bu yongasetinin Pixel 2 ve Pixel 2 XL’a güç katacağı söyleniyordu. 2017’nin son çeyreğinin de sonuna doğru çıkış yapması beklenen Snapdragon serisi işlemcinin gelmeyeceği iddia edildi.

Android Police’in haberine göre Qualcomm, Snapdragon 835’i yeterli görüyor. İş gücünü Snapdragon 845 ve diğer orta seviye yongasetlerine kullanmak isteyen şirket, 2017’yi Snapdragon 835’in amiral gemiliğiyle bitirecek. Ancak orta – giriş seviyesinde işlemcileri beklemeye devam edebiliriz.

İlk somut çalışmaları başlayan Snapdragon 845, ilk aşamada 2018’in Qualcomm için amiral gemisi işlemcisi olacak. Geçtiğimiz hafta çıkan haberlere göre Samsung, sonraki en iyi telefonu Galaxy S9 için yüklü miktarda 845 siparişini verdi bile. Her zaman olduğu gibi Amerika’da işlemci tercihi Qualcomm’dan yana kullanacak olan firma, dünyanın geri kalan büyük bölümünde Exynos alternatife yer verecek. Ayrıca sıkı bir son çeyrek geçirmemiz nedeniyle Samsung hızlı davranarak 9. nesil Galaxy S’yi ocak ayında piyasaya sürmek istiyor.

Servis takip sistemi endişeleri ortadan kaldırıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Bu haber bir haftadır duruyor. ne olduğunu da bilmiyorum ama yeterli bence
Diğer Haberler