Toyota bu model ile satış rekoruna koşuyor

Dünyada olduğu gibi Türkiye dahilinde de elektrikli otomobil satışları son zamanlarda giderek artışa geçmiş durumda. Bu satışlardan en çok yararlanan Japon otomotiv devi Toyota oldu.

Toyota bu model ile satış rekoruna koşuyor

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Platformu (TEHAD) yayımladığı rapora göre satış rakamlara gittikçe artan bir yükseliş eğiliminde devam ediyor. Yılın ilk yarısı dahilinde toplam 1434 elektrikli araç satışı gerçekleşirken, geçen yıl aynı dönem karşısında yüzde 330 artış gözüküyor. Rakam hibrid ve sadece elektrikli rakamları dahilinde ortaya konulmuş durumda. Tüm bunlara rağmen Türkiye de daha fazla satış rakamları olmamasının en büyük nedeni olarak ise şarj istasyonlarının yetersizliği olarak gösteriliyor.

Tüm bu satışlarda en büyük pastadan dilimi kendine ayrıan şirket ise Japon otomotiv devi Toyota oldu. Toyota C-HR modeli bu konuda en büyük katkıyı yapan model olarak gösteriliyor. Bu satışlarda en büyük etki ise ÖTV düzenlemesi konusunda yapılan işlemler gösterilebilir.

Sonuç olarak bu tablo üzerinden bir okuma yapacak olursak ilerleyen zamanda elektrikli otomotiv satışlarında daha fazla artış olacağını çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

Alcatel POP 4 kutu açılışı videosu

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Patent bizde olmadığı için ne kadar üretirsek üretelim kazancı hep dışarı gidiyor. eninde sonunda Kendi markamızı yaratmamız ve satmamız gerek..
Euro NCaptan 5 Yıldız %96,7 ile Dünyanın En sağlam arabası. Ve Türkiye'de üretilip 80 ülkeye ihraç ediliyor. Gurur verici tebrikler toyota
@nefret122 volvo dururken toyota için dünyanın en sağlam arabası demek biraz cahillik olur gibi geliyor bana
@goldkh Usta adam hakli crash test izle bende cok sasirmistim suan toyotanin bu modeli 1. :)
@nefret122 Türkiye'de üretiliyor derken? parcalari geliyor ülkemizde birlestiriliyor sonra bütün geliri yabanci ülkeye gidiyor
Avcılarda yan yolda ışık direğine çarparak oluşan trafik kazasında cayır cayır yanıp iki kişinin ölümüne neden olan bu araçmı sağlam mış ?
volvo çin mali oldu artık hala en sağlam mı acaba tartışılır...
dün test Sürüşü Randevusu aldım denedim..1.8 motor var hibrit.ama tork gücü sıfır. .elektirikli araçlarda hizlanma olur..ama bu araçta bu yok..60 km kadar elektirik.mis..69 sonra basıyoruz gaza..ses var görüntü yok..zzźzzz..ama hiç. .elektikli motosiklet tarzında kullanılacak araç ..
ARKA KOLTUĞA OTURUNCA SANKİ KUYUYA GİRMİŞSİN GİBİ KARANLIK,BAGAJI KÜÇÜK. ALACAK OLANLAR BUNLARA BAKSIN DERİM.
Diğer Haberler