Volkswagen Arteon 2.0 TDI İngiltere’deki kullanıcıları ile buluşacak

2015 Cenevre motor Show’da spor görünümü ile Volkswagen‘in coupe sedan klasmanındaki reklam yüzü CC modelinin yerini alan alan Arteon‘un yenilenen 2018 modeli Almanya’da tozu dumana katarken şimdi ise İngiltere yolunda.

Volkswagen Arteon 2.0 TDI İngiltere’deki kullanıcıları ile buluşacak

Yeni Arteon 3 farklı motor seçeneği ile geliyor:

2.0 Turbo Dizel 150 beygirlik motoru ve 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzımanla,
Diğer 2.0 Turbo Dizel 190 beygirlik motoru 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzımanla,
Son olarak 2.0 Turbo Dizel 240 beygirlik motoru ve 7 ileri DSG plus şanzıman ile satışa sunulacak.

Volkwagen‘in 2.0 TDI motoru kullanıcılar için bir sürpriz değil çünkü, kullanıcılar bununla Golf‘ten Tiguan‘a kadar en çok satılan modellerde tanışmıştı. Yeni Arteon güçlü motoru sayesinde uzun yolların üstesinden çok kolay geliyor. Yedi vitesli çift kavramalı vites kutusu, birinci viteste tutunma yeteneği, motor tahrik eksikliğini telafi ederek karışıklığa meydan vermeden hızla değişiyor.

1895 kg ağırlığındaki standart donanımlara sahip Arteon, yetenekli otoyol kruvazörü arayan sürücüler için BMW‘nin Gran Coupe 4 Serisi ve Audi A5 Sportback modelinin yanı sıra dikkate alınması gereken araçların listesinde yerini mutlaka almalı. Rakiplerine karşı büyük avantajlara sahip olan Arteon için tek kaygı, 150 beygirlik 2.0 Turbo Dizel motorunun doğru bir seçim olup olmadığıdır. Bu motor seçeneği gayet tutumlu olmasına rağmen rakiplerine karşı olan mücadelesinde biraz zayıf kalabilir ancak bu yılın sonuna kadar gelmesi beklenen 187 beygirlik 2.0 TDI varyasyonu dengeleri değiştirebilir de. Ülkemize ne zaman geleceği büyük merak konusu olan Arteon 2018‘in Almanya’daki liste başlangıç fiyatının 34.305 Euro olduğunu da belirtelim.

Modeminin antenini değiştirmeye ne dersiniz?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Her gün bizi kıskanan almanlardan bahsediyorızya hani bu gördüğünüz arabayı Bizi kıskanan almanlar TL olarak 140 bin TL den alırken biz kıskanılan TÜRKLER 288 bin liraya alacaz çoook zenginiz çok Almanlar tabi kıskanacak bizi
Haklisniz
sizi gidi kıskanç almanlar
Diğer Haberler