12 yaşındaki kızın yazdığı otobiyografi, cinsel istismarı ortaya çıkardı

Diyarbakır’da bir ortaokulda eğitim gören ve şu anda 12 yaşında olan F.B. adlı kız çocuğu, rehberlik servisinin isteği üzerine yazdığı otobiyografisinde 8 yaşından beri cinsel istismara uğradığını anlattı. Rehberlik öğretmeninin olayı aileye bildirmesi üzerine şüpheli olarak kimliği tespit edilen mobilyacı N.D. hakkında ’Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan, 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

12 yaşındaki kızın yazdığı otobiyografi, cinsel istismarı ortaya çıkardı

Kayapınar ilçesinde bulunan bir ortaokulda eğitim gören F.B., rehberlik servisinin isteği üzerine özgeçmişini yazdı. 8 yaşından bu yana evlerinin bulunduğu mahalledeki mobilyacının cinsel istismarına uğradığını yazan F.B., en son 2016 yılının Eylül ayında aynı kişinin kendisine istismarda bulunduğunu anlattı. F.B.’nin özgeçmişi ile ilgili yazıyı okuyan rehberlik öğretmeni, küçük çocuğun cinsel istismara uğradığını ailesine bildirdi. Olayı öğrenen çocuğun ailesi polise giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan 28 yaşındaki N.D., adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten savcılık, şüpheli H.D. hakkında, ’Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 8 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. Diyarbakır 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, mağdur F.B.’nin 8 yaşından 12 yaşına kadar, aynı mahallede mobilyacılık yapan N.D. tarafından, toplam 3 kez cinsel istismara uğradığı belirtildi. Şüphelinin sokakta oynayan mağduru yanına çağırarak cinsel istismarda bulunduğunu belirten savcı, N.D.’nin suçlamaları kabul etmediğini söyledi. Küçük kızın olayı gören arkadaşlarının tanık olarak ifadesinin alındığını belirten savcı, tanıkların da olayı doğruladığını ifade etti.

Şüphelinin değişik zamanlarda birden fazla kez mağdura karşı cinsel istismarda bulunduğunu belirten savcı, N.D.’nin cezalandırılmasını istedi. İddianamenin kabul edilmesinin ardından tutuksuz sanık N.D.’nin yargılamasına Diyarbakır 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

Davanın ilk duruşmasında kimlik tespitlerini yapan mahkeme, mağdurun yaşının küçük olması gözetilerek, genel ahlak nedeniyle yargılamanın kapalı yapılmasına karar verdi. Bu arada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın duruşmaya katılma talebi de kabul edildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Allahın cezası sapık çocuğun hayatını karartmış. ve serbest. o kadar çok duyulmaya başlandıki bu olaylar sıradan geliyor artık sanırım savcılara da. işte bu mahluklar için idam gelmeli sadece. yada hadım. caydırıcı bişey olmalı artık.
İDAM İSTİYORUZ İDAM.Sayın başkanım artık onayın şu idamı.
ceza yok ceza..ceza verseler cezaevinde kendi adamlarından kimseye yer kalmaz..
bu isin baya tadi kacti . kim hakli bilemiyoruz . sevmeyin kardesim kendiniz olmayan cocugu sevmeyin . anadoluda bu isin baya tadi kacti dusman olan iki ali digerine boyle camurlar atmaya basladi malesef . garip bi ulke olduk sonumuz hayrola...
caydırıcı olmadığı sürece de devam eder .. nasıl olsa suçu yok ... tutuksuz yargılama eee sonuç belik para cezası ... tamam bitti.. ama çocuk ne yaşamış .. mahalle duymuş.. okul duymuş.. dışarı bile çıkartmazlar.. yakında intihar etmesine kadar gider bu evladın psikolojisi.. :(
istismar davalarinda para cezasi yoktur...
Küçük bir kız çocuğunun hafifçe saçını okşamaya kalkmak cinsel istismar iftirasını körüklüyor.
bir çocuğun hayatını karartmış karşılığı sadece 8 yıl mı? utanmasanız madalya takıp serbest bırakacaksınız
Diğer Haberler