Alay konusu olunca intihar etti

Kadın programına çıkıp eşinden af dileyen şahıs, alay konusu olduğu gerekçesiyle hayatına son verdi.

Alay konusu olunca intihar etti
İzmir’in Bergama İlçesi’ne bağlı Zeytindağ Beldesi’ndeki çırçır fabrikasında işçi olarak çalışan 39 yaşındaki Halil İbrahim Duman, annesinin mezarı başındaki ağaca bağladığı iple kendini asarak yaşamına son verdi. Duman’ın televizyondaki bir kadın programına çıkıp, evi terkeden eşinden af dileyip, "Dön" çağrısında bulunması nedeniyle beldede alay konusu olduğu için intihar ettiği ileri sürüldü.
Zeytindağ Belde Mezarlığı’nda, bugün saat 07.00 sıralarında ağaca asılı bir erkek cesedi görenler, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, cesedin Zeytindağ Beldesi’nde oturan Halil İbrahim Duman’a ait olduğunu belirledi. Beldedeki Celepler Çırçır Fabrikası’nda işçi olarak çalıştığı belirlenen, evli, 2 çocuk babası Duman’ın üzerinde yapılan aramada, intihar nedenini belirtir bir not çıktı. Notta ailevi sorunlarından bahseden Duman’ın, ’Ölümümden kimse sorumlu değildir’ yazdığı öğrenildi. Duman’ın eşi ve çoçukları uyurken sabaha karşı evden çıkıp, annesi Fatma Duman’ın belde mezarlığındaki mezarına gelip, yanı başındaki ağaca iple kendini astığı anlaşıldı.
Halil İbrahim Duman’ın, 2 ay önce evi terkedip babasının evine dönen ve televizyonda çıktığı bir kadın programında af dileyip, dönmesi için çağrıda bulunduğu eşi 28 yaşındaki Medine Duman ile tekrar barıştığı öğrenildi. Ancak, kardeşinin televizyon programına çıkmasının, beldede bazı kişiler tarafından alay konusu edildiğini ileri süren 60 yaşındaki Hüseyin Duman, "Bu durum psikolojisini bozmuştu. Bu nedenle bunalıma girip, canına kıymış olabilir" dedi.
66 yaşındaki Fikri Bakım ise damadı ile kızı arasında yaşanan tartışmanın nedenini bilmediğini belirterek, "Kızım evi terketmişti. Ancak, eşinin programa çıkmasının ardından, çocukları ve eşiyle yaşadığı mutlu günleri de düşünüp, evine döndü. Bir aydır da aralarında hiçbir sorun yoktu, mutluydular. Neden intihar etti anlamış değilim. İntiharın kızımla ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum" diye konuştu. (DHA)
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
Türk her yerde türk, düşüncesiz hareket eden,insanlarla alay etmeyi seven.Bir millet.Aziz nesinin dediği gibi türk milletinin % 70' i aptaldır diye.İşte bu aptallığın bir sonucu olarak bir can daha gitti.Biraz anlayışlı olmak biraz olayları anlamaya çalışmak çokmu zor?
Her millette düşüncesiz cahil insanlar olabilir. Sen kaç millet tanıdın onlarla yaşadınki böyle yorum yapabiliyorsun? Aslına bakarsan yaptığın yorumun temelidede yine senin eleştirdiğin husus var. Yani sandığın gibi % 30'a dahil değilsin. Selamlar.
Aptal olanlar senin gibilerdir.
Yazık olmuş Allah rahmet etsin.Alay eden sıradan insanlar,kendini bilmezler şimdi neşeli kahkahalarınızı atın artık,kınanızı da unutmayın.
bazen toplum olarak çok acımasız olabiliyoruz.ne güzel kadın dönmüş işte evine,adamla alay etmek de ne.yararınız yoksa bari zararınız da olmasın.allahtan korkun ya...
İyi de intihar etmek çözüm mü? Seni televizyona çıktın diye o beldedekilerin dışında kim tanır kim bilir kardeşim? İnsanlar cahil. Alay mı ediyorlar? Çok kafana takıyorsan zoruna gidiyorsa başka bir yere taşın. Başka bir ilçede, vilayette, ilde düzen kur kendine. İnsanlar balık hafızalı. Kimsenin kimseyi tanıdığı da tanıyacağı da yok. Bence bir hiç yüzünden ölümü seçmiş. Arkasında iki tane de yetim bırakmış. Allah (c.c.) taksiratını affetsin, rahmet eylesin.
Millet hala ne diye evleniyor ki.Çoğalmak için mi?Nerede çokluk orada b...!!Yahu aklı başında olan adam bu devirde evlenmez!Kadın milleti yok mu kadın milleti!Yeryüzündeki bütün erkekleri 10 yıllar önceden karatoprağa sokar bu kadın milleti!Bir kadın erkeği ya vezir yapar,ya da rezil!.Bakın bu adamcağızın yuvasının sönmesine vesile olan yine kadın.Evlilik programı sunucuları kadın,insanın eşi kadın,protokol kadın,çalışan kadın,dırdır eden kadın,hayatı zindana çeviren kadın... Aklı olan evlenmez!İntihar etmek istiyorsa bir insan evlensin,o zaman anlar anyayı konyayı!.Yazık,allah rahmet eylesin!
70'ine geldikten sonra, hayırlı bi evladında yoksa işinde yoksa her şeyi devletten beklersin artık dimi... tamam yani hayat güllük gülistanlık değil, tadı var tuzu var acısı var sancısı var. bütün bunların sonucu intihara sürüklememeli... Allah'ta affetmiyor başkasının canına kıyanları, intihar edenleri Allah yardımcısı olsun öteki alemde....
bunun vebalını kım verecek şimdı ben bır sey söylemedım dıyenler tamam da ya aklından kalbınden gecırıp de alay edenlerde var dısarıdan söylemese de suclumu kım Alay ettıyse Onlar dusunsun Tabıkıde Bugun onun başiana gelen yarın sizin başinıza gelmıyecek dıye yada kendı evlatı o olayı aynısı başina gelmıyecegını kım bıleblır bır hadıs var kım kulum başkasını ayıplarsa o kulum başina aynı nusübet vermeden canına almam bu dünyadan ........
insanları küçümsemek alay etmek kadar alçakca bir hareket yok..
bazı kendilerini billezler başkalarına verecekleri zararı hiç düşünmeden alay ederler bu adam sadece ailesini ve çocuklarını geri kazanmak için gereken neyse onu yapmıştır arkasından ileri geri konuşan cahiller dünyada hesap verecek
YAZIKLAR OLSUN BÖYLE İNSANLARLA BİRDE MUHATTAP OLMAK ZORUNDA KALIYORUZ YA !
alay edenleri bulacaksın cezasını vereceksin... dedikoduyu alay etmeyi seven bir milletiz...
Geçen gün bir benzer olay olay avrupa da olmuştu.Bir bayan alay konusu olunca intahar etmişti.Onada içim cız etmişti bunada aynı teza.İnsanların onurunu kırmak alay etmek size ne kazandırıyor?
Çok yazık etmiş kendine.İradesine yenilmiş.Allah rahmet etsinle kurtulmuyor maalesef.Ömür boyu cehennemde kalacak.Nasıl öldü isede öyle muamele görecek. Toplumun aile yapısına bakış açısı belli.Ne kadar baskı yemişki bu yolu seçmek zorunda kalmış. Bir erkeğin bir hanımdan hele ki eşinden hatasından dolayı özür dilemesi kadar doğal ne olabilir? O alay edenler ise eş kavramını bilmeyen, idrak edemeyen ,hatalı iken özür dilemeyi erdemlik değilde erkeksizlik görenlerdir.
SÜPER YORUM. TEBRİKLER.. DE ÖMÜR BOYU CEHENNEMDE KALACAK DİYEMEYİZ. HİÇ BİR GÜNAH ALLAHIN MERHAMETİNDEN DAHA BÜYÜK DEĞİLDİR. İNŞALLAH ALLAH AFFEDER...
aynen kardeş duygularıma tercüman oldun saol
Toplumun er kesimimde bu tarz yılışık insanların zayıf taraflaryla alay edeip akılları sıra kendilerıni eğlendiren bu zavallıı insancıklara derimki be alıklar,be dalkavauklar RABBIMIZN emrı birbirnizin gizli sırlarını aşikar eylemeyin,birbirnzzle alay etmeyın,birbirinizi incitecek söz ve harekette bulunmayın bunlar RABBIMIZIN emrı ama hayatı boyunca bir sefer KURAN okumamıs ondan nasıbını almamıs hayatını alkol ve kumar masalarında tüketen insanlardan başka ne bakalenır yazıklar olsun sizin gibüü insancıklara
şimdi kına yaksınlar
ONUNLA ALAY EDENLER ONU ÖLDÜRMÜŞ KADARDA SUÇ İŞLEMİŞLERDİR
ADAMIN CANINA KARŞILIK MEDYANIN REYTİNGİ ! BİRAZ YÜKSEK Bİ BEDEL!
adamda suç yokki. adamı programı çıkarkıp hadi af dile diyenlerde suç. öyle programları yayından kaldırmaları lazım. sabahları öyle tuhaf programlar oynuyorki şaşirip kalmak içten bile değil. bikaç tane adam veya kadın çıkıyor. yok tecavüz etmişler. yok adam kayıp olmuş. o onun karısına saldırmış. yok başkası cinsel tacizde bulunmuş. rütük nasıl izin veriyor böyle programlara. yani şahıslarda suç yok o programı yapanlara ve yaptıranlarda suç buluyorum.
tamam haklısın programları kapatsın sonrada medyaya baskı diye ortalığı ayağa kaldırsınlar...
Yukarda bahsi gecen medine duman benim malesef ki akrabam. Herkes alay etmekte cok haklı. Kadın babasının evine dönmedi üstelik başka bir adamla kocasını aldattı. Bu yüzden gurur yaptı. Allah rahmet eylesin boyle koca herkese nasip olmaz. Kadın ne yaparsa evet dedi sonu bu oldu....
Diğer Haberler