Alman gelini bu görüntüler yaktı

Eşi Mehmet Yılmaz'ı işyerinde tabanca ile vurarak öldüren Alman asıllı Jela Yılmaz müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Alman gelini bu görüntüler yaktı
Sakarya'nın Karasu İlçesi'nde geçtiğimiz yıl mal varlığını ve paralarını aldıktan sonra kendisini terketmekle suçladığı aynı yaşadığı eşi Mehmet Yılmaz'ı işyerinde tabanca ile vurarak öldüren Alman asıllı Jela Yılmaz müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cinayet anı saniye saniye güvenlik kemarasına da kaddedilen Jela Yılmaz, karar duruşmasında hasta olduğunu söyleyerek "Sonsuza kadar pişmanım" dedi.
[** **](http://video.mynet.com/habervideo/O-ani-anlatti/363351/)
Karasu ilçesinde 21 Nisan 2009 tarihinde işlenen cinayette, 68 yaşındaki Mehmet Yılmaz işyerinde otururken, ayrı yaşadığı ve çifte pasaportlu olan bir çocuk annesi 58 yaşındaki Jela Yılmaz tarafından tabanca ile vurularak öldürülmüştü. Cinayet anı ise işyerinde bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülemişti.
5 ayrı kameranın kaydettiği ve mahkemede delil olarak yer alan görüntülerde Jela Yılmaz'ın iş yerine girer girmez çantasındaki tabancayı çıkartarak, masada oturan kocasın ateş etmesi, masanın altına yığılmasına rağmen ateş etmeye devam ettiği yer alıyor.
Sakarya Birinci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Kasten adam öldürmek ve ruhsatsız silah bulundurmak' suçlarından açılan davanın karar duruşmasına öldürülen Mehmet Yılmaz'ın ilk eşinden olan kızları katıldı. Fadime Yılmaz, Jela Yılmaz ile evlendikten sonra babaları ile görüşmediklerini söyledi. Davada Jela Yılmazın avukatı Tayfun Zeki müvekkilinin yabancı uyruklu olması nedeniyle kendisini ifade etmekle zorlandığını söylerken poliste ve savcılıkta verdiği ifadelerde Türkçesi yetersiz olduğu için kendisini iyi ifade edemediğini, olay günü eşinden dolayı maaşına haciz geldiğini ögrenince dengesi bozulduğunu, şeker ve tansiyon hastası olmasının da etkisiyle bir anlık sinirle cinayeti işlediğini iddia etti. Jela Yılmaz ise ayrıldığı eşini öldürdüğü için çok pişman olduğunu söyleyerek "Bu hesapta yoktu. Bir anlık sinirle oldu. Sonsuzlara kadar pişmanım. Böyle olmasını istemezdim" dedi.
Mahkeme heyeti son savunmaların ardından Jela Yılmaz'a müebbet hapis cezası ver
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler