Antalya'da doktora dayak

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli pratisyen Dr. Ali Nar, geçici görevle gittiği Manavgat Devlet Hastanesi'nde muayene ettiği Sevim A.'nın yakınları tarafından darp edildi.

Antalya'da doktora dayak

Dr. Ali Nar, geçici görevle dün saat 13.30 sıralarında Manavgat Devlet Hastanesi'ne gitti. Haftada 3 gün hastanenin acil servisinde nöbet tutan Dr. Nar, 112 Acil Servis ekipleri tarafından getirilen ve anksiyete (kişide kaygı, korku ve kuruntu ortaya çıkması) teşhisi konulan Sevim A.'ya müdahale etti. Dr. Nar'ın, Sevim A.'ya sorduğu sorulardan rahatsız olan arkadaşı Burçin P.'nin, "Sen nasıl soru soruyorsun? Buraların Allah'ı mısın? Doktor dövenler boşuna dövmüyor. Böyle saçma soru sorma" diyerek hakaret ve tehdit ettiği iddia edildi. Dr. Nar'ın uyarması üzerine Burçin P., hastanede görevli özel güvenlik ekipler tarafından dışarı çıkarıldı.

YERE DÜŞEN DOKTORA SALDIRI

Kısa süre sonra tekrar hastaneye gelen Sevim A'nın yakını Burçin P., 'Sağlık personeline yapılan sözlü saldırı formu'nu dolduran acil tıp teknikeri Mehmet Ender Aygör'e saldırdı. Aygör'ün boğazını sıkan saldırgana, arbedeyi gören Dr. Nar ve diğer hastane personeli müdahale etmek istedi. Kavgayı ayırmaya çalışan Dr. Nar'a, Burçin P'nin yanındaki başka bir yakını arkadan tekme attı. Aldığı darbeyle yere düşen Dr. Nar, yerde de saldırıya maruz kaldı. Daha sonra olay yerine gelen özel güvenlik ve polis ekipleri, Burçin P. ve yanındaki erkek arkadaşı N.L.'yi gözaltına aldı. Manavgat Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Burçin P. ve N.L. işlemlerinin arından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Yaşanan olay, hastanenin güvenlik kameralarına da yansıdı.

YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti tasvip etmediklerini ve kınadıklarını ifade eden Sağlık İl Müdürü Adem Bilgin, "Görevi hastaları tedavi etmek ve can kurtarmak olan ve fedakarca çalışan sağlık personellerimize yapılan bu tür menfur olayları nefretle kınıyoruz. Şiddeti yapanlar için adli girişimde bulunulmuştur. Konu bakanlığımız ve sağlık müdürlüğümüz tarafından takip edilmektedir. Yapanların en ağır cezaları almaları için her türlü legal ve hukuki girişimlerde bulunulacaktır" diye konuştu.

"ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ"

Antalya Tabip Odası Başkanı Can Ertürk de olayı şiddetle kınadıklarını belirterek, sağlık çalışanlarının ne kadar özverili çalıştığının halka anlatılması gerektiğini söyledi. Sağlık hizmeti veren bir insana böyle davranılmasının kabul edilemez olduğunu aktaran Can Ertürk, olayın üzüntü verici olduğunu kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
bu doktorlar dayağı hakediyor. sen 11 yıl temel eğitim al üstüne 10 yıl tıp fakültesi oku gel görki bu kadar becereksiz ol herkesten dayak ye iyi oluyor size. ne demeye her gelene yardım ediyorsunuz. bırakın veterinere gitsinler. çok safsınız yaa
doktor ne demiş onu da bileydik, yargısız infaz olur böyle
neden serbest bırakıyorsunuz ki. bunun tek nedeni, 11 yıldan beri, ülkemiz insanı, başımızdakileri örnek alarak, artık şiddete özenmiş durumda. türkiyenin kültür ülkesi olmasını isterdim. yazık
Hastanenin hasta ve doktor gizliliginin olmamasi buna yol acmis. Bu kadinin niye sinirsel rahatsizlik tan hastaneye acile getirilmeside bu olaydan sonra anlasiliyor. Bir sorudan insanlari doven/hakaret eden ve bogazini SIKAN kisi , evde ona neler yapmaz. Bazen akil hastanelerinde yanlis kisiler olduguna inanniyorum, ve onlarin yerine bu kisinin akil hastanesine kapatilmasi sart. Dr un yanlis bir soru sordugunu zannetmiyorum cunku hastane dava acma talebinde bulunmaz.
soru neee ,ne sormuş(hani ln 5n 1k)
Diğer Haberler