Apartman boşluğunda bulunan prezervatife 19 yıl hapis cezası

Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde sosyal paylaşım sitesinden tanıştığı 13 yaşındaki S.T.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan, apartman boşluğuna attığı prezervatiflerin bulunmasından sonra da tutuklanan 20 yaşındaki Koray Baştar, 'çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından toplam 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Apartman boşluğunda bulunan prezervatife 19 yıl hapis cezası

Bursa Mustafakemalpaşa'da oturan S.T., geçen yıl sosyal paylaşım sitesinden işsiz olan Koray Baştar ile tanıştı. Genç kız arkadaş olduğu Koray Baştar ile kendilerine ait evlerinin boş olan üst katında buluştu. İddiaya göre Koray Baştar kız çocuğuna üç kez tecavüz etti. Olay, S.T.'nin polise "Koray bana tecavüz etti. Kullandığı 3 prezervatifi ise apartmanın boşluğuna attı. Ayrıca bu olaydan bir yıl önce de, yine sosyal paylaşım sitesinden tanıştığım Burak A. içtiğim kolaya ilaç atıp beni uyuttuktan sona sahip oldu" demesi üzerine ortaya çıktı.

3 PREZERVATİF İNCELENDİ

Önce Koray Baştar'ı yakalayan polis, daha sonra apartman boşluğuna atılan 3 prezervatifi bulup incelemeye gönderdi. Polis daha sonra Burak A.yı da gözaltına aldı. Mahkemeye çıkartılan şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcılık soruşturması sonunda her iki sanık hakkında Bursa 6'ncı ağır Ceza Mahkemesi'nde 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından dava açıldı.

"BANA '17 YAŞINDAYIM' DEDİ"

Burak A.'nın, arkadaş olduğu S.T.'ye tecavüz etmediğini söylediği duruşmada Koray Baştar ise kendisine yaşının 17 olduğunu söyleyen S.T. ile isteği ile ilişkiye girdiğini iddia edin tecavüz suçlamasını reddetti. Mahkeme heyeti, yapılan incelemede bulunan prezervatiflerde Koray Baştar ile S.T.'ye ait bulgulara ulaşılınca, Baştar'ın tutuklanmasına karar verdi.

ÇOCUĞUN NİTELİKLİ CİNSEL İSTİSMARI

Sanıkların yargılanmasına devam edildi. Karar aşamasına gelen duruşmada mahkeme heyeti Burak A.'nın beraatine karar verirken, suçunu sabit gördüğü Koray Baştar'ı ise 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'suçlarından toplam 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Bildiğin şeytan.. bunun gibileri bilirim, insanı tuzağa düşürmek için en iyilerini oynarlar.. akıl yaşta değil baştadır.daha 13 yaşında ama erkek arkadaşıyla buluşmaya boş eve gidiyor ! Kolaya hap muhabbeti de bi muamma.. bence mahkeme heyeti bu konuyu çok iyi analiz etsin, tecavüz değil bence..
Tecavüz ya da değil, 13 yaşındaki kızla ilişkiye girilmeyecek. Erkeklerde bundan sonrasını düşünecek! Ondan sonra yok tuzağa düşürdüler, yok şeytan denilmeyecek.Erkekler bundan sonra bişey yapmaya kalkarken 5 kere düşünsünler. Çünkü zamanında çooook kız harcandı :(
18 yaş altındaki çocukla ilişkiye girmenin tecavüz olarak kabul edilmesi gerçek tecavüzcülerin ayırt edilmesini engelliyor. 13 yaşında kendi isteğiyle cocuğu baştan cıkarmış yatağa atmış sonrada gidip şikayet etmiş. bildiğin şeytan bu kız. daha öncede başkası ile birlikte olmuş. asıl suçlu o kız ama mahkeme salt kanunlara bakıp ilişkiye giren erkeği hapse atacak.
13 yaşında bakire olmayıp milletin evine giden kıza ne tecavüzü 2. olarak prezervatif inceleyen mahkeme kızın daha önceden ilişkiye girip girmediğine baktımı ??? bakire değilse o yaşta gence yazık olmuş net .... 20 yıllı geç 2 saat içer de durulmaz
Kardeşim ne olursa olsun şeytanda olsa 13 yaşında o pisliği yapan herif 20 küsür yasında boşversene 13 yasında kızla senın ne işin var ne istedişini kendi analiz edicek yaşta değil böyle pisliklere denk geliyorlar basları yanıyor...
@yusuf_yalcinkaya_1992 ahahah kendini analiz edece yaşta değil mi ??? senin dünyadan haberin yok şimdikiler çoçuk değil ayrı bişey oluyorlar . genclik özelikle kızlar çok kötü yetiştiriliyor biz çocuktuk 80 lerde 90 larda
Amma çok sübyancı varmış bakarmısın yorumlara ! Ulan siz ne içiyorsunuz böyle lavuklar ? Niye yaşıtınla ilgilenmiyorsun da çoluk çocuğa musallat oluyorsun angut...İyi olmuş ders olsun.Sürün şimdi hapıste aklın başına gelsin...Tabi tecavüzden kurtulabilirsen :)
SİZİN 13 YAŞINDAKİ KARDEŞİNİZİN BAŞINA BÖYLE BİR OLAY GELSE SİZ NE YAPARDINIZ.YİNE KARDEŞİNİZ İÇİN ŞEYTAN DERMİYDİNİZ.
@19838586 her olayda kendimizi ortaya koyarsak..sizin de erkek kardeşinizin bu şekilde prezervatifi takarken tacavüzle 20 yıl yesey di ne yapardın..ki bu 13 kızın ilkez olayını bilerek kardeşinizin ceza evlerinde sürünmesini istermeydiniz..
Bu sosyal paylaşım siteleri milletin başına bela oldu.tanımaığın bir insanla nasıl arkadaşlık kurarsınız anlamış deilim.Aneler Babalar lütfen çocuklarınıza sahip olun bilgisayarları,cep tel sık sık kontrol edin lütfen..yarın farklı şeyler yaşamayın bunların sonu hüsran biter.keşkeleri yaşamayın..
@oduleser sana katılıyorum şu sosyal siteler aile bağlarını tamamen kopadı kimse kimseylen ilgilenmez herkez hayatını yaşar oldu bunlar böyle olunca herşey koptu yazık gençliğe yazık andolumun gençliğine bitirdiler içten içe bizleri aileleri yok ettiler çok aileyi.
erkekde şikayetçi olaydı prezervatif tecavüz edilirken kendi kendine mi takılıyor..13 yş akıl yerinde değilse ailesi cezalandırılsın ..20 yş aki aklı nerede olduğu belli ergenliğin zirvesinde..
sapıklara, devlet malı çalanlara, fakiri dolandıranlara, teröristlere idam şart. cezai yaptırım olmayınca namuzsuzlar bu dünyayı kar sayıyorlar malesef
El insaf kardesim ya el insaf. Genci evine alacaksin sonrada tecavuz diyeceksin. Tamam bir ceza verilebilir ancak 20 yil cok. Yazik
prezarvatife mi vermişler cezayı
NAMUSSUZ AHLAKSIZ OKJİJEN ISRAFI
Diğer Haberler