Aşıklar tepesinden ölüme uçtu

17 yaşındaki Muhittin Tez, önceki gece okul arkadaşları ile birlikte düzenlenen yıl sonu mezuniyet balosu için Silivri'ye eğlenmeye gitmişti ancak...

Aşıklar tepesinden ölüme uçtu

Çorlu Anadolu Lisesi öğrencisi son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Muhittin Tez, arkadaşlarının Silivri'de bir otelde düzenlediği yıl sonu mezuniyet balosunda alkol aldıktan sonra gittiği Marmara Ereğlisi İlçesi'ndeki Aşıklar Tepesi'nde 30 metrelik uçurumdan kayalıklara düşerek hayatını kaybetti.

Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Muhittin Tez, önceki gece okul arkadaşları ile birlikte düzenlenen yıl sonu mezuniyet balosu için Silivri'ye eğlenmeye gitti. Tez, okul dışından arkadaşı olan 19 yaşındaki Murat Yazgül'ü arayarak yanına çağırdı. Murat Yazgül de kız arkadaşı olan 17 yaşındaki Gülden Küçükoğlu ile birlikte, babasına ait 07 Z 2259 plakalı otomobille Silivri'deki 5 yıldızlı bir oteldeki mezuniyet balosuna katıldı. İddiaya göre, Muhittin Tez baloya gelen kız arkadaşlarından birini dansa davet etti. Dans teklifinin kabul edilmemesine sinirlenen Tez, baloda alkol almaya başladı. Gece 01.00 sıralarında Muhittin Tez arkadaşları Murat Yazgül ve Gülden Küçükoğlu ile balodan ayrılarak otomobille Çorlu'ya doğru yola çıktı.

AŞIKLAR TEPESİNE ÇIKTILAR

Çorlu İlçesi'nden önceki Marmara Ereğlisi İlçesindeki duran Muhittin Tez ve arkadaşları aşıklar tepesine gitme kararı aldı. Yol üstündeki bir büfeye giren Tez ve arkadaşları 8 bira alarak tepeye çıktı. Otomobilden tek başına inen Tez, uçurumu kenarına oturarak alkol almaya başladı. Murat Yazgül ve Gülden Küçükoğlu ise otomobilde oturdu. Kısa bir süre sonra bir devriye ekibi tepede otomobil görünce kontrol için aşıklar tepesine geldi. Otomobilde bulunan Murat Yazgül ve Gülden Küçükoğlu'nun kimleri isteyen polis, Genel Bilgi Taraması (GBT) yaptığı sırada uçurum kenarından bir ses geldi. Uçurum kenarına gelen polis ekibi ve Murat Yazgül, lise öğrencisi 17 yaşındaki Muhittin Tez'in uçurumdan aşağıya doğru düştüğünü gördü.

SAHİL GÜVENLİK ÇIKARDI

Polis ekibinin çağırdığı 112 sağlık ekipleri 30 metre yükseklikten düşen Muhittin Tez için sahil güvenlik ekiplerinden yardım istedi. Sahil güvenlik ekipleri küçük botlar ile olay yerine gelerek ağır yaralı Muhittin Tez'i kıyıya çıkardı. Kıyıda hazır bekleyen ambulans ile Çorlu Devlet Hastanesine getirilen Tez, yolda hayatını kaybetti. Olay sonrası polisler tarafından Murat Yazgün ile kız arkadaşı Gülden Küçükoğlu ifadeleri alınmak üzerine Çorlu Polis merkezine götürüldü. Murat Yazgün arkadaşı Muhittin Tez'in kendisini arayarak Silivri'ye çağırdığını bunun üzerine kendisini kırmamak için kız arkadaşı olan Gülden'i de yanına alarak Silivri'ye gittiklerini söyledi.

Mezuniyet balosunda arkadaşı Muhittin Tez'in alkol aldığını ifade eden Murat Yazgün verdiği ifadesinde şunları söyledi: "Saatin tam olarak kaç olduğunu hatırlamıyorum. Muhittin beni arayarak Silivri'de baloda olduklarını ve gelmemi istedi. Bende babamın otomobili ile kız arkadaşım olan Gülden ile birlikte Silivri'ye gittik. Baloda Muhittin bir kız arkadaşını dansa kaldırmak istedi. Ancak dans teklifi kabul edilmeyince alkol almaya başladı. Saat geç olmasıyla birlikte balodan ayrılarak Çorlu'ya doğru yola çıktık. Muhittin, Marmara Ereğlisi'ndeki 'aşıklar tepesine gidelim' dedi. Marmara Ereğlisi'ne geldiğimizde Muhittin büfeden 8 tane bira aldı. Daha sonra aşıklar tepesine geldik. Muhittin arabadan inerek yere oturdu. Bir süre sonra polisler geldi ben araçtan indim. Polisler burada silah sesi duyup duymadığımızı sorduğu sırada Muhitinin oturduğu yerden bağırış sesi gelmesiyle oraya doğru baktığımızda Muhittin aşağıya doğru düştüğünü gördük. Polisler hemen olay yerine ambulans istedi" dedi.

17 yaşındaki Gülden Küçük ise ifadesinde erkek arkadaşı Murat Yazgün ile birlikte önce Silivri'de bir baloya katıldıklarını burada arkadaşları olan Muhittin'i alarak Marmara Ereğlisi aşıklara tepesine geldiklerini söyledi. Muhittin'in moralinin çok bozuk olduğunu ve alkol aldığını anlatan 17 yaşındaki Küçük, polislerin gelmesiyle bir ses geldiğini ve Muhittin'in düştüğünü gördüklerini anlattı. Alınan ifadelerin ardından Yazgül ve Küçükoğlu ailelerine teslim edildi.

BUNA YÜREKMİ DAYANIR

Oğlunun öldüğünü Çorlu Devlet Hastanesine geldiğinde polis memurlarından öğrenen baba Nurettin Tez , gözyaşlarına boğuldu. Bir gün önce oğlunun baloya gideceği için kendisinden harçlık aldığını söyleyen acılı baba Nurettin Tez "Oğlum arkadaşları ile birlikte baloya gitti. Sabah erken saatlerinde telefon çaldı. Polisler bana hastaneye gelmemi söyledi. Bende hastaneye geldim oğlumun bir kaza geçirdiğini şuan müdahale edildiğini söylediler. Bir süre sonra oğlumun öldüğünü öğrendim. Ben buna nasıl dayanacağım benim oğlum nasıl öldü? Olay nasıl oldu bilmiyorum" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Muhittin Tez, savcılığın incelemesinin ardından İstanbul Adli tıp kurumuna sevk edildi.

30 METREDEN DÜŞMÜŞ

Lise son sınıf öğrencisi Muhittin Tez'in ölümünün ardından Cumhuriyet Savcılığı ve polis ekipleri, Marmara Ereğlisi'ndeki 'aşıklar tepesi'nde inceleme yaptı. Uçurumdan düşen Tez'in oturduğu tepede ile düştüğü yer arasında ölçüm yapan polis ekipleri, genç lise öğrencisinin 30 metre mesefeden kayalıklara düştüğü belirledi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler