Atanamayan öğretmen çıldırdı

Yıllardır atanamadığı için psikolojisi bozulan matematik öğretmeni Rıdvan T. (31) dün Manisa Valiliğinin önünde çırılçıplak soyundu. "Bana Fethullah Gülen'i getirin Erdoğan'a telefonla bağlayın" diye bağıran Rıdvan T., ellerini kelepçeleyen polislere de "Deliye neden kelepçe katılıyor? Burası Türkiye Cumhuriyeti değil mi?" diye isyan etti. Rıdvan T.'nin Valilik binası önüne gelerek sağ elinin işaret parmağını kaldırıp, Arapça bir şeyler söylediği ortaya çıktı.

21 Nisan 2017 11:08
PAYLAŞ
TWITTER

Bir süredir psikolojik sorunları bulunduğu ileri sürülen matematik öğretmeni R.T., ailesi tarafından tedavisi için, bu sabah İzmir’in Ödemiş ilçesinden, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne getirildi.

İddiaya göre, R.T. hastaneden kaçıp, saat 10.30 sıralarında Şehzadeler ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Burada, “Fethullah Gülen’i bana getirin”, “Recep Tayyip Erdoğan’ı bana bağlayın” diyerek bağıran R.T., soyunmaya başladı. Üzerindeki tişörtü çıkartan R.T.’ye, pantolonunun kemerini çözeceği sırada, meydanın karşısındaki Manisa Valiliği önünde görev yapan polisler müdahale etti.

Sağ elinin işaret parmağını kaldırıp, Arapça bir şeyler de söyleyen R.T., polisler tarafından etkisiz hale getirilip, Valilik önündeki polis noktasında bulunan kulübeye sokuldu, takviye polis ekibi ve ambulans istendi.

Kendisini yakalayan polislere hareketlerde bulunduğu da ileri sürülen R.T., bu sırada gelen sağlık ekiplerine de saldırmak istedi.

Polis, çevreye ve kendisine zarar vermemesi için R.T.’nin ellerini arkadan kelepçeledi. R.T., kelepçeli olarak ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü. (DHA)

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir