Aydın'da çiftlikteki iğrenç olayda flaş gelişme... 26 yaşındaki erkeğe tecavüzle suçlanıyorlar!

Aydın'ın İncirliova ilçesinde, T.A. (26) isimli erkeğe alkollüyken tecavüz eden ve kaydettikleri görüntüyle şantaj yaparak bir hafta boyunca tecavüzü sürdürmekle suçlanan M.T. (42) ve M.A.'ya (34), verilen beraat kararının bozulmasının ardından yeniden görülen davada savcı mütalaa verdi. Savcı, 'cinsel saldırı' eylemlerinden dolayı 13 yıl ile 31,5 yıl, 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan 10,5 ile 36,5 yıla kadar, şantaj suçundan ise 1 yıldan 3 aya kadar hapis cezası talep etti.

Aydın'da çiftlikteki iğrenç olayda flaş gelişme... 26 yaşındaki erkeğe tecavüzle suçlanıyorlar!

İncirliova'nın Yazıdere Mahallesi'nde yaşayan T.A., 2016 yılının Şubat ayında, arkadaşı M.A. ve M.T. ile birlikte çiftlik evine gitti. Burada geç saatlere kadar alkol alan 3 kişiden ev sahibi M.T. ve M.A., iddiaya göre T.A.'ya tecavüz etti, bu anları cep telefonuyla görüntüledi. Sonraki günlerde görüntüyü şantaj olarak kullandıkları belirtilen M.A. ve M.T., T.A.'yı tehdit ederek tecavüze bir hafta boyunca devam etti. T.A. jandarmaya başvurup, şikayetçi oldu. Gözaltına alınıp, savcılık ifadelerinden sonra serbest bırakılan M.A. ve M.T. hakkında Aydın 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

SAVCI TUTUKLAMA İSTEDİ, MAHKEME BERAAT KARARI VERDİ

'Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, cinsel istismar ve şantaj' suçlarından tutuksuz yargılanan 2 sanık için 30'ar yıl hapis cezası istendi. Dava dosyasında T.A.'ya tecavüz edilirken kaydedilen video görüntülerle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'nün hazırladığı rapor da yer aldı. Raporda, T.A.'ya tecavüz ettiği öne sürülen kişilerden M.A.'nın şantaj görüntülerindeki kişi olduğu tespit edildi. M.A.'nın görüntülerde teşhis edilmesini, görüntülerin M.T.'nin telefonunda bulunmasını dikkate alan duruşma savcısı, 'cinsel saldırı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve şantaj' suçunu işlediğini belirttiği sanıkların tutuklanmalarını istedi. Mahkeme heyeti ise yargılama sonrasında iki sanık hakkında beraat kararı verdi.

KARAR BOZULDU, SANIKLAR TUTUKLANDI

T.A.'nın avukatı Tuğçe Torun, mahkemenin verdiği kararın iptali için istinaf başvurusunda bulundu. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'nde görülen davada, Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen beraat kararı bozuldu.

Aydın'da aynı mahkeme tarafından yeniden yapılan ilk duruşmada, iki sanık tutuklandı. Davanın görülen son duruşmasında savcı esasa yönelik verdiği mütalaasında, tutukluluk hallerinin devamını istediği sanıklar için, cinsel saldırı eylemlerinden dolayı 13 yıl ile 31,5 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçundan 10,5 ile 36,5 yıla kadar, şantaj suçundan ise 1 yıl 3 aya kadar hapis cezası talebinde bulundu. Mağdur avukatı Tuğçe Torun, sanıkların işlediği suçun delillerle kanıtlanması nedeniyle sanıklara üst sınırdan, indirim yapılmadan ceza verilmesini istedi. Mahkeme heyeti sanıkların esasa yönelik mütalaa için savunma yapmaları amacıyla ek süre vererek duruşmayı erteledi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Şeriata (Allah ın Kanunu) olduğu gibi içki yasaklanmalı
Osmanlı da bile yasak değildi.4.Murat dönemi hariç.O da kendi içerdi.
@efe_efem_1976 yasak olsa daha çok içer bu sapıklar
@efe_efem_1976 allahin kanunlarina itleeyim
O beraat kararı veren hakimleri, tecavüz esenlerin eline vereceksin, bak bir daha beraat kelimesinin b'sini ağızlarına aliyorlar mı?
Savcı itiraz etmese karar bozulmasa beraat vereceklerdi yani öyle mi ? Gerçekten adalet diye birşey yok
insan denilemez
adalet yokki hakimlere bi bak ya ne biçim insansınız la siz inşlh ailenizden birinin başına gelir
ALLAH islah etsin sapik bir toplum olduk ar yok edep yok
ulan lut kavminden ne farkınız var ha
Allahsız sapıklar. İçeride çürür geberirsiniz inşallah.
Beraat veren hakimi timsahların arasına atmalı...
biz nasil bir ülkede yaşiyoruz arkadaş adalet kalmamiş harbiden
Niçin berat ettirilmişler? Berat ettiren hakim hala görevde mi?
İlk beraat veren hakim ugandada mı okumuş, görüntülü santaj ve tehdite devam etmek, bunlar yeterli suç değilmi ve suç mahalide meskenden uzak, herşey ceza için artı artı vay be ne tür ülkede yaşıypruz, Hukukda Karar vericilerde tehdit edildi acaba,
boşuna alkol haram değil,alkol insana herşeyi yaptırır net
hakimler böyle sapık tecavüzcülerin halkını savunur korur kollar onların göreviz adalet sağlamak değil tecavüzcünün katilin rahatca işlerini yapmaları için ortam hazırlamaktır
Bu hakimlere de şaşmamak elde değil.
hakimdemi gruptanmış?
Adamı olana beraat olmaya muebbetler ülkesiyiz
bu kanunlar değişmeli reis hazirandan sonra
Karakter bozuk olunca her an bozuktur. Düzgün ve karakterli insan hem içmesini bilir hemde kendini. O zaman hükümete söyleyin, 50 milyar TL içki gelirinden vazgeçsin, yada cami yapımına helal kaynak ayırsın. Ben içki içmiyorum ama içen yasalara göre suç işlerse cezalandırılır. Unutmayın alkollü araç kullanımında bile ceza katlanır. Olay budur,zaten cezalarını almışlar.
bu anlatılan suçu işleyen kişiler mi daha önce bırakıldı da sonra tutuklandı...yorumsuz...
adam şikayet ediyor bana tecavüz ettiler diye hakim serbest bırakıyor çüşşşşşşşşşşşş daha ne diyim o zaman serbest beyler tecavüz dışarda herkes tuttuğu yapablir ya burası ne iğrenç bi memleket arkadaş bunlar nasıl yönetici biz nereye düştük laynnnnnnnn
Şişe çakmak filan neyse de tecavüz ne ya erkeğe tecavüz ne yani raconsuz
Diğer Haberler