Baltalı vahşetin detayları kan dondurdu

Edirne’de aynı evde kaldığı ağabeyi Hüseyin (38), yeğenleri 4 yaşındaki Ertuğrul, İsmail (9) ve Büşra Doksatı (10) başlarına baltayla vurarak öldüren 26 yaşındaki Feyyaz Doksat hakkında 4 kez ağırlaştırılmış hapis cezası istemiyle dava açıldı. Suçlamaları reddeden Doksat’ın vahşetini Adli Tıp Kurumu raporu tüm boyutlarıyla ortaya çıkardı. Raporda Doksat’ın bonzai kullandığı, yakalandığında üzerinde bulunan pijama, terlik, testere ve baltada, ağabeyi ve yeğenlerinin kan örnekleri çıktığı yer aldı

Baltalı vahşetin detayları kan dondurdu

Edirne’de yaşayan Feyyaz Doksat, iddiaya göre geçen yıl Ağustos ayında uyuşturucu madde bonzai aldıktan sonra Karaağaç Mahallesi’nde aynı evde oturduğu ağabeyi Hüseyin, yeğenleri Ertuğrul, İsmail ve Büşra Doksatı başlarına baltayla vurarak öldürdü. Ağabeyinin bir bacağını testere ile kestikten sonra bütün cesetleri bahçedeki kanepenin üzerine toplayan ve kanepeyi ateşe veren Feyyaz Doksat, evden kaçtı. Komşular yangın olduğunu düşünerek itfaiye ekiplerine haber verirken, evin bahçesine giren polis ve itfaiye ekipleri 4 kişinin kısmen yanmış cesetlerini buldu. Katil zanlısı Feyyaz Doksat, evlerine yakın alanda polis ekiplerince yakalandı. Uyuşturucu kullandığı belirlenen Feyyaz Doksat, cinayet iddialarını kabul etmeyerek suçsuz olduğunu savundu. Edirne Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarılan Doksat, tutuklandı.

KABUL ETMEDİ

Edirne Cumhuriyet Savcısı Murat Yiğiter, olayla ilgili incelemesini tamamladıktan sonra Feyyaz Doksat hakkında 4 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle Edirne 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı. Savcı Yiğiter’in hazırladığı 9 sayfalık iddianame mahkeme tarafından kabul edilirken, Feyyaz Doksat cinayetleri kendisinin işlemediğini savundu. Savcılık ifadesinde üzerindeki kan lekeli elbiseleri sorulması üzerine Doksat, "Görevli polis memuru ile yürürken düştüm. Bu sebeple yaralanıp üzerime kan lekesi bulaşmış olabilir. Ağabeyim Bülent ve çocukları Ertuğrul, Büşra ve İsmaili öldürmedim, yakmaya çalışmadım. Uyuşturucu madde kullanmadım" dedi.

ADLİ TIP: BONZAİ KULLANMIŞ

İddianamede, yakalandıktan sonra idrar örneği alınan Feyyaz Doksat’ın bonzai (sentetik kannabinoid) maddesi kullandığı tespit edildi. Ayrıca İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelen rapora yer verilen iddianamede vahşice öldürülen Bülent, çocukları Ertuğrul, Büşra ve İsmailin detaylı otopsi sonuçları yer alırken, başlarına aldıkları ezici, kesici alet yaralanmalarına bağlı olarak kafatası kırıkları ile birlikte beyin kanaması sonucu hayatlarını kaybettikleri belirlendi.

4 KEZ ÖMÜR BOYU HAPİS İSTEMİ

Edirne Cumhuriyet Savcısı Murat Yiğiter, hazırladığı iddianamede Feyyaz Doksat hakkında ’canavarca bir hisle, eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini istedi. Savcı Yiğiter iddianamede, Feyyaz Doksat’ın uyuşturucu madde kullandıktan sonra ağabeyi Bülent Doksat’ın evinin içine girdiği ve ağaç saplı balta ile öz ağabeyi Bülent, çocukları Ertuğrul, İsmail ve Büşra’yı acıma hissi olmaksızın vahşice kafalarına ve yüzlerine defalarca vurarak öldürdüğü, şüphelinin cesetleri evin bahçesinde bulunan kanepenin üzerine üst üste gelecek şekilde taşıdığı, şüphelinin cesetleri yakmak istediği, bu sebeple kanepeyi yaktığı ve olay yerinden uzaklaştığı belirtildi. İddianamede, yangını gören komşularının yanan kanepenin üzerindeki cesetleriindirerek yangını söndürdükleri, bu olaydan kısa bir süre sonra Feyyaz Doksat’ın Fen Lisesi yanında bulunan köprüye yakın bir yerde görüldüğü, görevli polis memurları tarafından kovalama sonucu yakalandığı kaydedildi. Doksat’ın üzerinde bulunan kıyafetler ve terlik ile el ve tırnaklarından alınan svaplarda maktullerin DNA örneklerinin bulunduğu, böylece şüphelinin üzerine atılı suçlan işlediği tüm evrak kapsamından anlaşıldığı vurgulandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
EMİNİM BİZİM ADALET AKLI BAŞINDA DEĞİLDİ BİLİNÇSİZ YAPYI DİYE DENETİMLİ SERBESTLİK VERİR BUNA
@foto5865 ABARTMAYIN ARTIK. O KADAR DA DEĞİL. 4 KERE MÜEBBET İSTENİPTE DENETİMLİ SERBESTLİK ALAN BİRİNİ DUYDUNUZ MU.
tipe bak kekolar ya çingene ya kürt ne beklersin ki zaten
Kürtlerle ilgili kuyruk acın var
bilinçli yapmadığını kan tahilindende anlaşıldımı yarın aramızda dır
@turker_turk Sendemi bonzai içtin ?
Davutoğlu'nun Başbakanlığında, "İç Güvenlik Yasası" adı altında bir yasa çıkarıldı 2 yıl önce hatırlayınız... O dönemde ne demişlerdi bu Akp liler: "İç güvenlik yasası çıkınca bonzainin sonu gelecek". Hani nerde.... Bunların "Allah Bir" dediğinden başkasına inanılmaz.
Trakyalı değil bu tipe bak
4 kez ömür boyu hapis de ne acaba? Ömür 1 kez yaşanıyor,1 kez ver,aynı şey,neden mantık hatası yapılmak zorunda kalınıyor ki sürekli?
@tayfunaka olur da bir gün af çıkar, ömür boyu hapis cezaları 20 yıl hapis cezasına düşürülürse, içerden çıkması imkansızlaşsın diye. ayrıca öldürülen her bir can için ayrı ayrı ceza verilmek zorunda.
@ogu.gultekin Sağol kardeşim.Demek ki hep mantık üzerinden gitmemek gerekşyormuş.Dediğin gibi hayat enteresanlıklar ile dolu!:) Verin en az 10 kez müebbet,bir ihtimal bile kalmasın dışarı çıkmasına!
@tayfunaka içerde yatmasının mantığınıda çözemiyorum ben. yani 4 cana kıysın biz vergimizle bakalım. buda adalet değil. idam şart şart şart!
@tayfunaka zaten şu an müebbet 30 yıl yani ömür boyu değil.
bu nasıl bir vahşettir böyle insanın kanını donduran olaylar yaşanmaya başladı bu zehirleri getirenleri bulup asmak lazım
Bonzai kullanıp mahallede erkeklik yapan dallamalar uyuşturucu almadan erkeklik yapamayan korkaklar geberin hepiniz
Adamın tipini azrail görse kendini çarmağa gerer beni idam edin der
pis şopar
denetimli serbestlik veya topluma kazandırma yada etkin pişmanlık ve iyi hal indirimi 5 yıl sonra aramızda
BU VE BUNUN GİBİLERİ HAPİSTE BESLEYEN, KORUYAN SİSTEMİNİZİ S........
Trakyalı değil diyen zat.Bence tam trakyalı tipi ve daha önemlisi trakyalı ruhu var.Facede doksat edirne diye tarat çıkan tiplere bak anlarsın.
bonzai seviyorsa götündenbasın gebersinit
nerde adalet yürüyüşe mi çıkmak lazım. idam şart diye bas bas bağırıyoruz.
SİZ HALA İDAMI ÇIKARTMAYIN ADALETİNİZ BATSIN...
Tipi insan tipi degil ki zaten,mahlukat.Aldığı nefes bile bu dünyaya ziyan
YAHU KARDEŞİM HER BONZAİ İÇEN BALTAYLA MİLLETE Mİ SALDIRIYOR?BU EMBESİL ŞİMDİ BONZAİ KULLANDI DA AKLI YERİNDE DEĞİLDİ DE ABİSİ VE İKİ YEĞENİNİ BALTA İLE KATLETTİ HE??BU KARAKTERSİZİN YAPTIĞI ŞEYİN BONZAİ ,LE AÇIKLANIR TARAFI YOK.İŞİN BAŞKA NEDENİ VARDIR.VARDIR ABİSİNE KARŞI BİR KİN VE HUSUMETİ.İÇTİM BONZAİYİ ÖNÜME GELENE BALTAYLA SALDIRDIM GİBİ BİR DURUM DEĞİL BENCE
devlete millete zararı olan bir kişi imha edeceksin kökten çözüm
o kafayla ne yaptığını hatırlamıyordur. kulannanlar görsün bunları ibret alsınlar. kullanmayın kardeşim ailenize kendinize zarar vermeyin . ailenizin boynunu bükük koymayın.
Dört kere ömür boyu hapis nedir arkadaş ne saçma birşey.İdam edin gitsin.türkiyede öldürülen herkesin kanı yerde kalıyor.YAZIK.
Diğer Haberler