Bu görüntüleri çok dikkatli izleyin

Bursa’da ATM cihazlarına kurdukları düzenekle yüzlerce kişinin kredi kartı bilgilerini kopyalayan 2 zanlı, büyük vurgunu yapamadan Bilişim Polisi tarafından yakalandı.

Bu görüntüleri çok dikkatli izleyin

Zanlılar sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Bilişim suçluları, ATM cihazından düzeneği sökerken de kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.

Edinilen bilgiye göre, merkez Yıldırım ilçesi Teleferik Caddesi üzerinde meydana gelen olay Ali Mert Ş. (20) ile Gökhan Ç. (29) bir bankanın ATM’sine vatandaşların kart bilgisini kopyalayan bir düzenek yerleştirdi. Düzenek sayesinde vatandaşların bilgilerine kolayca erişmek isteyen hırsızlar, düzeneği sökerken polis ekiplerine suçüstü yakalandı. Zanlıların bulunduğu araçta arama yapan polis ekipleri, 149 adet manyetik beyaz plastik kartı, elektronik kart kopyalama düzeneği, 4 adet plastik aparat, 2 adet batarya, 6 adet logolu çıkartma, 4 adet zımpara kağıdı, 5 adet yapıştırıcı, 2 adet elektrik bandı, 6 adet USB kablo, pense, maket bıçağı, makas, tornavida, kamera düzeneği, micro SD kart, flash bellek, el çantası, çift taraflı bant, ve adaptör buldu.

Zanlılarda Ali Mert Ş.’nin bilgisayar bölümü mezunu olduğu belirtildi. Adliyeye sevk edilen 2 zanlı da tutuklandı.

Zanlıların yakalanmaması halinde pazartesi günü kart bilgilerini kopyaladıkları bin kişiyi mağdur edeceği öğrenildi. Emniyet ekipleri, vatandaşları kart taktıkları bölümü kontrol etmelerini ve şifrelerini kimseyle paylaşmamaları konusunda uyarıda bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
iki gün sonra serbest kalırlar ülkede adalet yok
Nerden biliyorsun? Bir halt yedinde cezasizmi kaldin???
alexxi34 bunun bilip bilmemekle alakası yok herşey göz önünde 1-2 ay yatar çıkar bi daha aynısını yapar
bu memlekette ceza yok kardeşim.eğer bu adiler iran'da yapsalardı dar ağacını görürlerdi.çin'de kapkaç cezası idam.böyle olunca kimse cesaret edemiyor.Türkiye'de bu cezayı uygulayın bakın kimse böyle adiliklere cesaret edebilirmi.
Okuyorlar ama ne yazık ki boşa okuyorlar.
bilmem kaç milyon kere hırsızlık yapıp serbest kalanlar ile bir kilo baklava çalmak suçundan yıllarca hapis yatılan garip bir adalet sistemimiz var.
Helal olsun Türk Polisine. Kartal gibi avladılar sazanları
iste ulkemizin bilgilileri. masallah, masallah. nazar deymesin. isini en guzel sekilde icra etmisler.
Diğer Haberler